Öneri P2W ve Pazar tartışmalarını bitirecek bir öneri...

osmanyeginoglu

Üye
Vakti yoksa bize ne kardeşim mmorpg dediğin oyun zaman vermektir. Hayatınız da 1 oyun oynayıp yorum yapıyorsunuz çoğunuz oyunlar ticaret değil eğlence amaçlı vardır ekip ruhu klan ruhu mmorpg hikaye ruhudur role play game açılımı bilmiyorsan rol yapma oyunu rol yaparak iş yaparsın. Komik olmayın yeter artık
sen ne anladın bu yazıdan güzel kardeşim böyle yükselmişssin :) hayatımda çok oyun oynadım commodore 64 ile başladık her atari salonunun tozunu yutmuşluğumuz vardır. şu an buna cevap vererek yaşımın ağırlığını kaybedıyorum ama yazdığım yazıya alakasız sert karşılık vermen garip geldi...

osmanyeginoglu

Üye
Osman gibi, böyle zihniyetlerin olmaması için, oyunun köklü değişime gitmesi gerekiyor. Bunu her konuda üşenmeden belirteceğim. .

"Türkiye'de ki İNSANLARI al, norveç'e ya da isveç'e götür, orda da sahte ürün satarlar, izmariti yere atarlar, arabada yüksek sesle müzik açıp, ona buna laf atarlar. Türke 5 norveçliye ya da isveçliye 15 diye itelemeye çalışırlar. Umarım verdiğim örneği çok iyi anlamışsınızdır. .
sen ne anladın kardeşim şu yazıdan?ben hile koxp gibi oyunda bile adilik yapan çoluk çocuktan bıkmışım sen ne saçmalıyorsun.pazar olsun yada olmasın banane keyfimi kaçıran insan olmasın diyorum ama daha forumlarda bile karşıma çıkmış yazdığım yazıyı anlamadan garip garip karşılık veriyorsunuz.aslında haklısın küçük kardeşim benim zihniyetin oyunlarla işi olmaması lazım...

teşekkür ederim,hangi konular mantıksız geldi yazarsan üzerine düşünebilirim.

olabilir,çünkü aklın yolu bir.Bu arada araştırdım,riotun öyle bir oyun planı yok?
senin enişte şövalye oynamaya devam etsin,sanırım burada sistemler farklı olacak diye düşünüyorum.

teşekkür ederim desteğin için,umarım bu oyun o kanser kitleye hizmet eden bir oyun olmaz.
Ben umutluyum.
senin yazdıklarına karşı değilim kardeşim ama diyorumki malesef ama malesef bu işleri bazı oyun firmaları çok iyi beceriyor.keşke güzel bir sistem yapsalarda insanlar keyifle oyun oynasa ama içimdeki düşünce şu pazar olayını p2w olayını durduramazlar gibi geliyor.keşke olmasa keşke emek kazansa ama diyorum içimdeki düşünce bu yönde..

ANGEL

Üye
senin yazdıklarına karşı değilim kardeşim ama diyorumki malesef ama malesef bu işleri bazı oyun firmaları çok iyi beceriyor.keşke güzel bir sistem yapsalarda insanlar keyifle oyun oynasa ama içimdeki düşünce şu pazar olayını p2w olayını durduramazlar gibi geliyor.keşke olmasa keşke emek kazansa ama diyorum içimdeki düşünce bu yönde..
bu oyun firmalarından biride belki rokosofttur dostum,bekleyelim görelim bakalım neler olacak...

Shikato

Üye
sen ne anladın bu yazıdan güzel kardeşim böyle yükselmişssin :) hayatımda çok oyun oynadım commodore 64 ile başladık her atari salonunun tozunu yutmuşluğumuz vardır. şu an buna cevap vererek yaşımın ağırlığını kaybedıyorum ama yazdığım yazıya alakasız sert karşılık vermen garip geldi...
Genelde forumun üzerine ticaret olsun ko kafası olsun gibiler gibi bir yorum anlayarak yazdım. 98 den beri mmorpg oynuyorum ben de bir sürü alfa testlere katıldım, alfa testlere katıldım, yaşının ağırlı kavramı nedir yaş ile alakası yok ters anladım yorumunu patladım çünkü forum da artık şu ticaret olsun ko kafası olsun çok fazla var, ayrıca yazdığın yorumla kızdım riotun oyunundan bahsediyorsun biz bu oyunda görmek istiyoruz bu tip bir oyunu. İlla başka bir oyunda bekleyecek değilim tükettiğim çok mmoprg var 23 yıldır ;). Ayrıca her konuda insanlara ne anladın yazmışsın konuları sen biraz anlarsan sevinirim. Yaş katma olaylara

ANGEL

Üye
Genelde forumun üzerine ticaret olsun ko kafası olsun gibiler gibi bir yorum anlayarak yazdım. 98 den beri mmorpg oynuyorum ben de bir sürü alfa testlere katıldım, alfa testlere katıldım, yaşının ağırlı kavramı nedir yaş ile alakası yok ters anladım yorumunu patladım çünkü forum da artık şu ticaret olsun ko kafası olsun çok fazla var, ayrıca yazdığın yorumla kızdım riotun oyunundan bahsediyorsun biz bu oyunda görmek istiyoruz bu tip bir oyunu. İlla başka bir oyunda bekleyecek değilim tükettiğim çok mmoprg var 23 yıldır ;). Ayrıca her konuda insanlara ne anladın yazmışsın konuları sen biraz anlarsan sevinirim. Yaş katma olaylara
Birbirlemizin yorumlarını yazılarını daha alttan alarak,anlayışlı bir şekilde okuyarak,empati yeteneğimizi en üst düzeyde tutarak okuyarak cevaplamamız konunun selahiyeti açısından daha iyi olacaktır arkadaşlar.Sonuçta ortada bir oyun var ve herkes kendi hayallerinde bu oyun nasıl olmasını istiyorsa o şekilde bir yorumlamaya gidiyor.
Umarız herşey herkesin mutlu olabileceği bir sistemin oturmasıyla son bulur,hepinizin bayramını kutluyor,iyi forumlar ve oyunlar diliyorum.

doganfatih

Üye
Rise gümüşü (Rise Silver): Oyunda moblardan düşen itemlerin store npcye satılmasıyla ve Action house a konulan itemlerin satışıyla elde edilir. (bundan sonra gümüş olarak anılacak)
Rise altını (Rise Golden): Dışarıdan normal paramızla alabildiğimiz altın paradır. (bundan sonra altın olarak anılacak)
Conqueror's blade oyununun pazar sistemini kopyalamak. Bronz sikke de ister misin çocuk adam

ANGEL

Üye
Conqueror's blade oyununun pazar sistemini kopyalamak. Bronz sikke de ister misin çocuk adam
Dostum selamlar,iyi oyunlar ve forumlar.Dediğin oyunu hiç oynamadım,ama böyle bir sistem kullanıyorlarsa çok iyi,bunu Rise online dada görmek isteriz.Biraz önyargılı yazmışsın,bu sistemi ben düşünerek tamamen kendim oluşturdum.Bronz sikke gibi birşey istemem yazdığım sistemde buna gerek yok,kendine iyi bak :)

Shikato

Üye
Tamamdır haklısın kendi adıma özür diliyorum rahatsızlık verdiğim için.

ANGEL

Üye
Tamamdır haklısın kendi adıma özür diliyorum rahatsızlık verdiğim için.
Estafurullah,konuya gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim.

Arkadaşlar merchant ve trade sistemi konusunda herkes yorum yapsın,belkide oyunun kaderi buna göre şekillenebilir,lütfen.

birol2003

Üye
Drop itemler extra statları ile avantajlı olmalı ama oyundaki en sağlam itemler (armor,takı, silah) upgrade ile yapılıyor olursa, pazarı elinde belli bir gurup tutamaz, belli başlı bir kaç klan bossları kaparsa ve droplar onlara düşerse itemlerin veya oyun içindeki sanal paranın reel para ile ticareti kaçınılmaz olur, mmorpg ile zaman geçirmem sizler kadar olmasada 15 yıl önce büyük oğlumun tabi o zamanlar yaşı 6-7 ısrarı ile bilgisayarıma yükleyerek başladım bu alışkanlığa o zamanlar civcivlerle uğraştık çok para harcayanların çoğalması sonrası cabalonline, aion, archlord, cabalonline 2 , archeage ve black desert bir kaç yıl oynayarak zaman geçirdim. Bu oyunların hepsinde bazen tekil bazen çoğul sizin isteklerinizin neredeyse tamamı mevcut ama Rise Online kadar basit anlaşılır ve tekdüze olmadıkları için gerçekten zaman harcamak gerekiyor. Rise Online'nı o istediğiniz formatlara getirmek sistematiğini baştan kurmak gerekeceğinden imkansıza yakın bir talep olacaktır. P2P olursa ticaret biraz frenlenir, oyun free olduğu sürece cash satışının önüne hiç kimse geçemez 15 yıldır her önlemin nasıl kırıldığının zibilyon örneğini gördüm, eskiler bilir exbilgi diye bir site vardı orada hilenin en canlı zamanlarında moderatörlük yaptım, hilaladamın ürünlerini yayımladım ardından cabalda game adminlik yaptım burada da tabiri caizse tersine mühendislik yapmaya çalıştım oyun adminlerinden oyun içinde olmayan pek çok itemi hediye olarak aldım ama ne kadar zaman harcarsanız harcayın oyun f2p ise gerçek paranın önüne geçilmez, her zaman ticaret olur her zaman hile olur, bunu azaltabilmenin ve elit bir kitle ile oynamanın tek yolu oyunu p2p yapmaktan geçiyor, diğer oyunlarda craft sistemleri olduğu için drop itemlere (şu an hepimizin ağzının suyu akarak baktığını) bu kadar rağbet olmazdı, kimse arabasını satıp oyun karakteri almaz oralarda. Konu iç içe girdiği için burada kesmek istiyorum tatilde boş zamanımda biraz nostalji oldu benim için umarım herşey istediğiniz gibi olur iyi eğlenceler.

ANGEL

Üye
Drop itemler extra statları ile avantajlı olmalı ama oyundaki en sağlam itemler (armor,takı, silah) upgrade ile yapılıyor olursa, pazarı elinde belli bir gurup tutamaz, belli başlı bir kaç klan bossları kaparsa ve droplar onlara düşerse itemlerin veya oyun içindeki sanal paranın reel para ile ticareti kaçınılmaz olur, mmorpg ile zaman geçirmem sizler kadar olmasada 15 yıl önce büyük oğlumun tabi o zamanlar yaşı 6-7 ısrarı ile bilgisayarıma yükleyerek başladım bu alışkanlığa o zamanlar civcivlerle uğraştık çok para harcayanların çoğalması sonrası cabalonline, aion, archlord, cabalonline 2 , archeage ve black desert bir kaç yıl oynayarak zaman geçirdim. Bu oyunların hepsinde bazen tekil bazen çoğul sizin isteklerinizin neredeyse tamamı mevcut ama Rise Online kadar basit anlaşılır ve tekdüze olmadıkları için gerçekten zaman harcamak gerekiyor. Rise Online'nı o istediğiniz formatlara getirmek sistematiğini baştan kurmak gerekeceğinden imkansıza yakın bir talep olacaktır. P2P olursa ticaret biraz frenlenir, oyun free olduğu sürece cash satışının önüne hiç kimse geçemez 15 yıldır her önlemin nasıl kırıldığının zibilyon örneğini gördüm, eskiler bilir exbilgi diye bir site vardı orada hilenin en canlı zamanlarında moderatörlük yaptım, hilaladamın ürünlerini yayımladım ardından cabalda game adminlik yaptım burada da tabiri caizse tersine mühendislik yapmaya çalıştım oyun adminlerinden oyun içinde olmayan pek çok itemi hediye olarak aldım ama ne kadar zaman harcarsanız harcayın oyun f2p ise gerçek paranın önüne geçilmez, her zaman ticaret olur her zaman hile olur, bunu azaltabilmenin ve elit bir kitle ile oynamanın tek yolu oyunu p2p yapmaktan geçiyor, diğer oyunlarda craft sistemleri olduğu için drop itemlere (şu an hepimizin ağzının suyu akarak baktığını) bu kadar rağbet olmazdı, kimse arabasını satıp oyun karakteri almaz oralarda. Konu iç içe girdiği için burada kesmek istiyorum tatilde boş zamanımda biraz nostalji oldu benim için umarım herşey istediğiniz gibi olur iyi eğlenceler.
Dostum yorumun için teşekkür ederim,eğer istenilirse benim dediğim sistemin gelmesi çok zorda değil,isterlerse yaparlar,bakalım bekleyip göreceğiz.

IIIHEROOOO

Üye
trade ve pazar sisteminin kapatılması müthiş bir oyuncu kaybına yol açar sallıyorum raptor düştü ve ben asasım raptoru bastım +8 oldu takamıyorsun işine yaramıyor satamıyorsun işine yaramıyor ee nolcak o item ? mobilde grafiği güzel bir çok oyun var trade yok pazar yok kendi classının dışında gelen itemi çöpe atıyorsun yazık değilmi o kadar emeğe hadi geçtim sırf pazar yapmakta ayrı bi zevk işi şahıslar arası pay to win i en minimize edecek sistem drop ve upgrade sisteminde yatıyor bence solo oyuncu eğer farm yapıp item kasıp upgrade i sıkılmadan yapabiliyorsa bazı şeylerin değeri düşük olur illa şahıstan şahısa item satışı olur ama atıyorum gidipte 10 bin tl bi reaper +8 e vermessin de 100 150 tl verirsin ne düşünürsek düşünelim her iki ucu boklu değnek trade kapatsan bi dert drop upgrade kolaylaştırsan bi dert bütün işi playerliğa bıraksan makrosu zartı zurtu var yine dert ben çok zannetmiyorum bu kadar ileri teknoloji ile bu saatten sonra eski zamanları tekrar yaşayabileceğimizi malum oyunda önceden itemin vardır playerlik yoktur bi halt edemessin tam tersi playerlik vardır itemin yoktur iş görürsün ama hem itemin vardır hem playerlik vardır o zaman o işin ekmeğini keyfini yersin üzerine çoook çooook kafa patlatıp benzersiz bi sistem olması lazımki bütün dengeleri elinde tutsun ne insanı baysın ne yüceltsin yapımcılara allah kolaylık versin

IREXXAR

Üye
Rise gümüşü (Rise Silver): Oyunda moblardan düşen itemlerin store npcye satılmasıyla ve Action house a konulan itemlerin satışıyla elde edilir. (bundan sonra gümüş olarak anılacak)
Rise altını (Rise Golden): Dışarıdan normal paramızla alabildiğimiz altın paradır. (bundan sonra altın olarak anılacak)

Oyundaki bazı ihtiyaçlar için gümüş,bazı ihtiyaçlar için sadece altın kullanılabilir,bazı ihtiyaçlar için ise altınlar gümüşe (sınırlı sayıda,aylık 100 altın gibi),gümüşler altına(sınırlandırılabilir,aylık 100.000 gümüş gibi)dönüştürülebilir.

1-oyunda rise gümüşü ve rise altını diye 2 para birimi olacak ve bunlar store mağazasında bulunacak (detaylı resmini ekledim,aşşağıdadır.),üzerimize alamayacağız.Üzerimize alamayınca para satişı di̇ye bi̇rşey sözkonusu olamaz.oyunda moblardan düşen eşyalarin değerleri̇ni̇ bozdurup,store alişveri̇şinde kullanacağimiz store gümüşlere dönüştürülebi̇li̇r,yani̇ store gümüş bankamizda yada üzeri̇mi̇zde değil storeda bi̇ri̇kecek ve İstedi̇ğİmi̇zde buradan store alişveri̇şİ İçİn yada action house da kullanabi̇leceğİz.Oyun İçeri̇si̇ne para aktarimi di̇ye bi̇r şey sözkonusu olmayacak.

2-oyunda oyuncular tarafindan tezgahta hi̇çbi̇rşey satilmayacak,sadece satmak istedikleri eşyaları action house koyacaklar.Sadece store sundri̇esler olucak,(potcu npcsi,sundries npcsi,ve upgrade npcsi ve diğer kıyafet-silah satan npcler kalkıyor).peki̇ store sundri̇esten bi̇rşeyleri̇ nasil alicaz? Moblardan düşen İtemleri̇n gümüş değerleri̇yle! Her İtemi̇n gümüş değeri̇ var,store sundri̇ese bunu bozdurucaz ,oluşan gümüşle oda bi̇ze gerekli̇ olan eşyalari veri̇cek yada tami̇rat yapicak.Tami̇rat İçİn storeda tami̇r çekiçleride satılacak, slotlarda towna gitmeden tamir yapmak amaçlı altınla satilabi̇li̇r.

3-Trade di̇ye bi̇rşey kesinlikle olmayacak,ki̇mse ki̇mseye bi̇rşey veremeyecek.Sistemin can damarı bu noktadır,kırmızı çizgisidir.

4-herkes İtemi̇ni̇ moblardan kendi̇si̇ düşürmek zorunda yada biriktirdiği gümüşlerle action house'a koyulan itemleri alabilir ve upgrade scrollarini moblardan elde etmek zorunda veya gene action house'a koyulan scrolları gümüşleriyle alabilir .Böylece kolayca +7 +8+9 İtemleri̇n çikmasinin önüne geçilebi̇li̇r. Ayrıca basit silahlar yada kıyafetler store'larda oyun gümüşüyle satılabilir.Ve alt düzey basic upgrade kağıtları satılabilir.

5-Rise online içinde %80 ağırlıkla ticareti barındırmayan bir mmorpg oyun olacak,ticaret oyunun sadece action house'nda oyunun %20sini etkileyecek seviyede kalacak.

6-Bi̇nekler ve petler storeda satilsin,ama parasiz görevlerle elde edi̇lebi̇lmesi̇de sağlansin,Binek görevi şöyle olabilir: Bi̇nekleri̇ onlarin bulunduğu bi̇r hari̇tadan bazi yollarla ele geçirebi̇leli̇m,çok çeşitli levellarda olan petlere saldırı yapabiliriz moblara yaptığımız gibi,oda bize saldırır ama öldüğümüzde exp puanımız gitmez.Sadece 30 dklık bir yeniden saldırı süresi olabilir.Bineğin canını %20 den aşağıya düşürdüğümüzde binek bize saldırıyı keser ve kullanacağımız bir 20-30 arası bir lvl üzerinde çıkan genel bir skille ele geçirilir.haritadan çıktığımızda çantamıza düşer ve istediğimiz zaman şu anki sistem gibi bir scrol vasıtasıyla yeniden binebiliriz.Pet görevide gene aynı sistem yapılabilir.Pet ele geçirilebilir.

7-oyunda kullanilan potlar,gene gümüş ve altın si̇stemi̇yle alinsin,moblardan düşsün ve storeda da satilsin.

Eğer bu fi̇kri̇ Ri̇se online ekibi değerlendi̇rebi̇li̇rse, bu grafi̇klerle dünyada 1 numaraya oturur,proje elon musk vi̇deolarini İzlerken aklima geldi̇ bi̇ anda,dedim adam marsa gidecek biz hala oyun parası tartışıyoruz,ücretsi̇z olarak bu fikrimi oyun geli̇şti̇ci̇leri̇ne ve eki̇be hedi̇ye edi̇yorum,hayirlisi olsun.

17 senedi̇r onli̇ne mmorpg oyunlar oynuyorum,bi̇r oyuncuyu en fazla soğutan şey,dişaridan para yatirarak oyunda en üst noktaya gelmeye çalişan bi̇r güruh olmasi ve oyunu bi̇r para kazanma mecrasi olarak gören bi̇r güruhun bulunmasidir.Bu proje her İki̇si̇ni̇de ortadan kaldirmakta,tertemi̇z bi̇r oyun sunmaktadir,ben ri̇se onli̇ne in ulusal değİl global bi̇r oyun olarak haketti̇ğİ yeri̇ almasini sağlamaya çalişiyorum,bu oyun gerçekten veri̇len bu emeğİn karşiliğini hakedi̇yor.

Yorumlarinizi bekli̇yorum.
Yorumlar saygi çerçevesi̇ içinde olursa sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 3002
kardeşim emeğine sağlık. fikir ve düşünceni katmışsın. farkındalıklarının olması oyuna katabilcek vizyon eklemiş bunlar tam olarak aktif edilmeyebilir ama vizyon acabilir.

ANGEL

Üye
trade ve pazar sisteminin kapatılması müthiş bir oyuncu kaybına yol açar sallıyorum raptor düştü ve ben asasım raptoru bastım +8 oldu takamıyorsun işine yaramıyor satamıyorsun işine yaramıyor ee nolcak o item ? mobilde grafiği güzel bir çok oyun var trade yok pazar yok kendi classının dışında gelen itemi çöpe atıyorsun yazık değilmi o kadar emeğe hadi geçtim sırf pazar yapmakta ayrı bi zevk işi şahıslar arası pay to win i en minimize edecek sistem drop ve upgrade sisteminde yatıyor bence solo oyuncu eğer farm yapıp item kasıp upgrade i sıkılmadan yapabiliyorsa bazı şeylerin değeri düşük olur illa şahıstan şahısa item satışı olur ama atıyorum gidipte 10 bin tl bi reaper +8 e vermessin de 100 150 tl verirsin ne düşünürsek düşünelim her iki ucu boklu değnek trade kapatsan bi dert drop upgrade kolaylaştırsan bi dert bütün işi playerliğa bıraksan makrosu zartı zurtu var yine dert ben çok zannetmiyorum bu kadar ileri teknoloji ile bu saatten sonra eski zamanları tekrar yaşayabileceğimizi malum oyunda önceden itemin vardır playerlik yoktur bi halt edemessin tam tersi playerlik vardır itemin yoktur iş görürsün ama hem itemin vardır hem playerlik vardır o zaman o işin ekmeğini keyfini yersin üzerine çoook çooook kafa patlatıp benzersiz bi sistem olması lazımki bütün dengeleri elinde tutsun ne insanı baysın ne yüceltsin yapımcılara allah kolaylık versin
dostum sistemde merchant var,ama action house olarak tezgah açarak değil.Diyelimki reaper 8 bastın action house üzerinden satabilirsin.İyi okumadın sanırım.

IIIHEROOOO

Üye
dostum sistemde merchant var,ama action house olarak tezgah açarak değil.Diyelimki reaper 8 bastın action house üzerinden satabilirsin.İyi okumadın sanırım.
action house ve merchantla ilgili zaten bi çalışma yapılıyor herkes bu konudan şikayetçi ama senin önerilerin ticareti yok etmek üzerine gibi geldi yanlış mı anladım ?

3-Trade di̇ye bi̇rşey kesinlikle olmayacak,ki̇mse ki̇mseye bi̇rşey veremeyecek.Sistemin can damarı bu noktadır,kırmızı çizgisidir.

ANGEL

Üye
action house ve merchantla ilgili zaten bi çalışma yapılıyor herkes bu konudan şikayetçi ama senin önerilerin ticareti yok etmek üzerine gibi geldi yanlış mı anladım ?

evet yanlış anladın galiba,Aynen trade olursa dışarıdan gb ve item girişinin önünü kesemezsin çünkü.
Sistemde para senin üzerinde durmuyor,banka hesabında duruyor,ihtiyacın olan herşeyi o sistem üzerinden hallediyorsun,repair,pot,item vs.,banka hesabın oyun içinde sen item kastıkça ve action house üzerinden satış yaptıkça artıyor.
Işın kapıları zaten ücretsiz bu sistemde.

Caffeine

Üye
trade kapatmak bencede olmaz fakat diğer söylediklerine katılmıyorum. Merkez pazar sistemi kurup her itemin taban ve tavan fiyatını oyun belirler ve o fiyattan yukarı veya aşağı satamazsın. Böylece hiçbir problem kalmaz. Gerçek paraylada avatar, pet, binek, premium, vb öğelerine verebilrsn item yerine.

ANGEL

Üye
trade kapatmak bencede olmaz fakat diğer söylediklerine katılmıyorum. Merkez pazar sistemi kurup her itemin taban ve tavan fiyatını oyun belirler ve o fiyattan yukarı veya aşağı satamazsın. Böylece hiçbir problem kalmaz. Gerçek paraylada avatar, pet, binek, premium, vb öğelerine verebilrsn item yerine.
dostum oyuncular arası trade açık olursa,gb satışını engelleyemezsin :) .O zaman oyun Pay to Win olur.
oyundaki tüm para alışverişi oyunun kontrolünde store sundries npcsinde olması gerekiyor,yani bi nevi bizim bankamız,oyun içi ticarette gene aynı şekilde npc üzerinden olması lazım,yani bi nevi bizim bankamız,ama üstümüze para çekemediğimiz bir banka.
oyun içi tüm ihtiyaçlarını bu npc aracığıyla görebileceksin.
Aksi takdirde item satışıda olur,gb satışıda...

Caffeine

Üye
dostum oyuncular arası trade açık olursa,gb satışını engelleyemezsin :) .O zaman oyun Pay to Win olur.
oyundaki tüm para alışverişi oyunun kontrolünde store sundries npcsinde olması gerekiyor,yani bi nevi bizim bankamız,oyun içi ticarette gene aynı şekilde npc üzerinden olması lazım,yani bi nevi bizim bankamız,ama üstümüze para çekemediğimiz bir banka.
oyun içi tüm ihtiyaçlarını bu npc aracığıyla görebileceksin.
Aksi takdirde item satışıda olur,gb satışıda...
F2P oyunlarda trade kimse kapatmaz :)

ANGEL

Üye
F2P oyunlarda trade kimse kapatmaz :)
Rise online ilk olur o zaman , olmazmı?

Trade in kime ne faydası var? Bir sorgulayın,ben 57 lvla warrior kastım hiç kullanmadım.
Tradein bu tip oyunlarda olmasının amacı gb transferi ve item transferi yapılmasıdır,peki bizim yakındığımız konu ne dostum? Bu ikisinin yapılmaması.
Umarım açıklayıcı olmuştur.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt