Öneri Pay To Win Kesin Çözüm Heaven Stone'li :)

yavuz21

Üye

Arkadaşlar yıllarca Avrupa'da pek çok serverla oynanmış ve pvp leri bile çıkmış efsane oyunlardan Last Chaos upgrade videosunun linkini bırakıyorum.

Mantık çok basit aslında upgrade yapmak değil upgrade için upgrade taşı yani Heaven Stone bulmak zordu bu oyunda pahalıydı zor düşüyordu, oyunun kedi sitesiden almak pazardan uyguna geliyordu vesaire.

İtemi bastığınız zaman ya geçiyordu ya kalıyordu +15 e kadar +15 den sonra + düşme ihtimali açılıyordu yanlış hatırlamıyorsam +21 den sonra ise yanma ihtimali oluyordu item kaybolmasın diye bir destek itemi ekliyorduk yanlış hatırlamıyor isem.

Şimdi size şunu sorayım +1 raptor ile +7 raptor arasında fiyat farkı uçurum olmasa kim parayla item alacak. Yani mevcut upgrade sisteminin zorluğu aslında bu oyunu P2win yapacak sebep. Bunun çözülmesi ile aslında pek çok sorunun çözüleceğine inanıyorum. Ve upgrade işlemi tam anlamı ile kumar olmaktan çıkacak yani düşünsenize +8 bir item alıp +9 a basınca 20 kat fazla para ediyor bir anda zengin oluyor insanlar. Düpenin dahi önüne geçmek için en güzeli upgrade sisteminin daha adil ve mantıklı olmasıdır.

Ek olarak +15 den sonra silahı tuttuğunuz ele Rise online'da bulunan ellerimize taktığımız Matta ismindeki eşyanın efekti de ekleniyordu. Ben şu anki matta'ların efektlerinin sadece rünlü silahlarda rünlere göre çıkmasının daha mantıklı olacağı kanaatindeyim.

Aerin

A
--- Kınaytçı mode on ---

Olmaz öyle saçma şey!1! Ben o silahı +9 yaptıysam istediğim fiyata satarım! Serbest piyasa var kapitalizm var! Kimse kaça sattığıma karışamaz!!1!1 Silah geçmezse yanar + düşmesi neymiş! Siz yakmalık item pazarını bitirmek mi istiyorsunuz!???

--- KInaytçı mode off ---

GrauerWolf

Üye
Bazı sistemlerin eskide kaldığı eski model olduğu aşikar. Kimisi bu fikre katılır kimisi katılmaz ama bazı şeylerin artık eskidiği de bir gerçek. Upgrade esnasında itemın komple kaybolmasından ziyade + düşmesi genel oyuncu kitlesi için daha makul bir seçenek. Dediğinize katılıyorum upgrade kumar olmaktan çıkartılsa güzel olurdu bu sayede bir şeylere ulaşabilme imkanı daha fazla elde edilir ve bazı fırsatçıların önü kapatılabilir.
--- Kınaytçı mode on ---

Olmaz öyle saçma şey!1! Ben o silahı +9 yaptıysam istediğim fiyata satarım! Serbest piyasa var kapitalizm var! Kimse kaça sattığıma karışamaz!!1!1 Silah geçmezse yanar + düşmesi neymiş! Siz yakmalık item pazarını bitirmek mi istiyorsunuz!???

--- KInaytçı mode off ---
Arkadaş durumu güzel özetlemiş üzerine fazla söz söylemeye de çok gerek yok.

Aerin

A
Bazı sistemlerin eskide kaldığı eski model olduğu aşikar. Kimisi bu fikre katılır kimisi katılmaz ama bazı şeylerin artık eskidiği de bir gerçek. Upgrade esnasında itemın komple kaybolmasından ziyade + düşmesi genel oyuncu kitlesi için daha makul bir seçenek. Dediğinize katılıyorum upgrade kumar olmaktan çıkartılsa güzel olurdu bu sayede bir şeylere ulaşabilme imkanı daha fazla elde edilir ve bazı fırsatçıların önü kapatılabilir.

Arkadaş durumu güzel özetlemiş üzerine fazla söz söylemeye de çok gerek yok.
Deme öyle deme şimdi emek fetişisti tayfa gelip seni linç edecek.

Ayrıca sarcasm'dan anlayan ilk kişisin o yüzden tebrik ediyorum seni.

Legadema

Üye
Upgrade işi gerçekten e oturup saatlerce tartışıp kararlastirilicak bir sistem. Farklı oyunlardaki farklı sistemler düşünülmeli, Oyuncularin istekleri düşünülmeli.

ANGEL

Üye

Arkadaşlar yıllarca Avrupa'da pek çok serverla oynanmış ve pvp leri bile çıkmış efsane oyunlardan Last Chaos upgrade videosunun linkini bırakıyorum.

Mantık çok basit aslında upgrade yapmak değil upgrade için upgrade taşı yani Heaven Stone bulmak zordu bu oyunda pahalıydı zor düşüyordu, oyunun kedi sitesiden almak pazardan uyguna geliyordu vesaire.

İtemi bastığınız zaman ya geçiyordu ya kalıyordu +15 e kadar +15 den sonra + düşme ihtimali açılıyordu yanlış hatırlamıyorsam +21 den sonra ise yanma ihtimali oluyordu item kaybolmasın diye bir destek itemi ekliyorduk yanlış hatırlamıyor isem.

Şimdi size şunu sorayım +1 raptor ile +7 raptor arasında fiyat farkı uçurum olmasa kim parayla item alacak. Yani mevcut upgrade sisteminin zorluğu aslında bu oyunu P2win yapacak sebep. Bunun çözülmesi ile aslında pek çok sorunun çözüleceğine inanıyorum. Ve upgrade işlemi tam anlamı ile kumar olmaktan çıkacak yani düşünsenize +8 bir item alıp +9 a basınca 20 kat fazla para ediyor bir anda zengin oluyor insanlar. Düpenin dahi önüne geçmek için en güzeli upgrade sisteminin daha adil ve mantıklı olmasıdır.

Ek olarak +15 den sonra silahı tuttuğunuz ele Rise online'da bulunan ellerimize taktığımız Matta ismindeki eşyanın efekti de ekleniyordu. Ben şu anki matta'ların efektlerinin sadece rünlü silahlarda rünlere göre çıkmasının daha mantıklı olacağı kanaatindeyim.
+++ mantıklı
upgradde kopyalamaktan ziyade daha özgün,daha kumardan uzak,upgrade scrolun zor elde edildiği bir sistem benimde hoşuma giderdi.

yavuz21

Üye
ben tabi ki birebir aynısı olsun demiyorum ancak MMORPG olarak oynadığım oyunlar arasında en zalim sistem şu an ki mevcut sistem bunun olduğu bir yerde P2Win bitecek felan diyenlere kimse inanmaz malesef

Darktower

Üye
Neden insanlara + basarken zorluk veriyorsunuz ki. Bırakın kolayca bassınlar ve ödüllendirilklerini hissetsinler. Son zamanlarda ücretsiz yabancı oyunlar vem obil oyunlar ödüllendirme sistemini öyle bir yaptı ki. Oyunda 5 dakika durdukça 3-5 ödül kapıyorsun. O kadar elinden tutuyor oyuncunun, çünkü çok fazla oyun var ve rekabet var. Bu rekabetin arasına gireceksen niye kendini daha eski kafa bir oyun yapuıyorsun.

Hepiniz biliyorsunuz oyuna aşırı vakit ayırıp bu tarz item basanlar dışında kimse kalmadığını. Sonra PVP yapacak adam bulamıyorsunuz. Önceki oynadığınız oyunda en azından para ile item satılıyordu. Böylece vakti olmayan adamda PVP vakit ayırıyordu. Bu arada para ile item satılsın demiyorum. O oyunu da en fazla 2015 yılında 40 seviyeye kadar oynadım o kadar uzağım yani. Şimdi bu tarz şeyler olmayacağından, PVP'ye insanları kolayca katmanız gerekiyor. Oyununuz zaten iyiyse insanlar oynayacaktır.

İnsanlar MOBA türünü neden daha çok oynuyor? Çünkü item yapma derdi yok ve direkt PVP odaklanabiliyorsun. MMORPG oynayanlar genellikle PVE tarafı için oynuyor ve bu PVE tarafında çok tutmuş MMORPG'lerde item kasma olayı bu kadar zor değil. Oyunun şu haline baktığında PVE olarak çok ham. Bu yüzden PVP tarafında oyuncuyu elde tutması gerekiyor. İnanın ölü Metin2 oyunu gibi bomboş son seviye ve item kastığınız ama PVP yapacak adam bulamadığınız bir oyun olur zor olursa.

Bu arada Last Chaos sistem çok güzeldi. Bazı + basma ya da tam hatırlamıyorum efsun gibi şeyler için, slotları keserken böyle ses ve parlama ile özel item düşüyordu. Aşırı mutlu ederdi hatırlıyorum ve + basma sistemi de zor değildi. Ben en son +15 hatırlıyorum bu arada. Ayrıca seviye sabitleyip iş mesleği kasardık. Ama bu iş mesleğini kasarken belirttiğim değerli itemler de düşerdi.

Ben + basma sisteminin kolay olması gerektiğini ve oyundaki PVP'in tamamen el becerisine bağlı olması gerektiğini düşünenlerdenim. İnsanlar illa item farkı olsun diye çok diretiyor ve oyunu zorlaştırmak istiyor. Bu zorlaştırma belirli bir oyuncu kitlesini direkt oyundan soğtuyuor.

Aerin

A
Neden insanlara + basarken zorluk veriyorsunuz ki. Bırakın kolayca bassınlar ve ödüllendirilklerini hissetsinler. Son zamanlarda ücretsiz yabancı oyunlar vem obil oyunlar ödüllendirme sistemini öyle bir yaptı ki. Oyunda 5 dakika durdukça 3-5 ödül kapıyorsun. O kadar elinden tutuyor oyuncunun, çünkü çok fazla oyun var ve rekabet var. Bu rekabetin arasına gireceksen niye kendini daha eski kafa bir oyun yapuıyorsun.

Hepiniz biliyorsunuz oyuna aşırı vakit ayırıp bu tarz item basanlar dışında kimse kalmadığını. Sonra PVP yapacak adam bulamıyorsunuz. Önceki oynadığınız oyunda en azından para ile item satılıyordu. Böylece vakti olmayan adamda PVP vakit ayırıyordu. Bu arada para ile item satılsın demiyorum. O oyunu da en fazla 2015 yılında 40 seviyeye kadar oynadım o kadar uzağım yani. Şimdi bu tarz şeyler olmayacağından, PVP'ye insanları kolayca katmanız gerekiyor. Oyununuz zaten iyiyse insanlar oynayacaktır.

İnsanlar MOBA türünü neden daha çok oynuyor? Çünkü item yapma derdi yok ve direkt PVP odaklanabiliyorsun. MMORPG oynayanlar genellikle PVE tarafı için oynuyor ve bu PVE tarafında çok tutmuş MMORPG'lerde item kasma olayı bu kadar zor değil. Oyunun şu haline baktığında PVE olarak çok ham. Bu yüzden PVP tarafında oyuncuyu elde tutması gerekiyor. İnanın ölü Metin2 oyunu gibi bomboş son seviye ve item kastığınız ama PVP yapacak adam bulamadığınız bir oyun olur zor olursa.

Bu arada Last Chaos sistem çok güzeldi. Bazı + basma ya da tam hatırlamıyorum efsun gibi şeyler için, slotları keserken böyle ses ve parlama ile özel item düşüyordu. Aşırı mutlu ederdi hatırlıyorum ve + basma sistemi de zor değildi. Ben en son +15 hatırlıyorum bu arada. Ayrıca seviye sabitleyip iş mesleği kasardık. Ama bu iş mesleğini kasarken belirttiğim değerli itemler de düşerdi.

Ben + basma sisteminin kolay olması gerektiğini ve oyundaki PVP'in tamamen el becerisine bağlı olması gerektiğini düşünenlerdenim. İnsanlar illa item farkı olsun diye çok diretiyor ve oyunu zorlaştırmak istiyor. Bu zorlaştırma belirli bir oyuncu kitlesini direkt oyundan soğtuyuor.

Emek fetişisti kınaytçı tayfanın bunu anlaması imkansız, biz günlerdir neler yazıyoruz. Zaten okuduklarını anlama yetileri de tartışılır. 20 yıldır 20den fazla mmorpg krpg jrpg arpg vs oynadım, bu oyun kadar braindead, bu oyun kadar time-wasting PvE görmedim. Bu alpha diye görmezden gelinecek bir şey değil, bir sürü alpha ve betada bulundum, cidden inanılmaz derecede braindead. Bu foruma gelip "eksp kasmak qolay canım" diyenler ya clan ile hayatsızca kasıyor ya da kendini kandırıyor. Daha dün discordda biri "70 olmak çok kolay, hiç de öyle dediğiniz gibi değil, günde 24 saat de oynamıyoruz 8-9 saat oynuyoruz yeterli" adam bunu yazdı ya, adama göre her gün 9 saat aynı mobları dönmek = farm yapmak = çok kolay. Öbürü forumda gelmiş 3 günde 70 oluyorum diyor. Beriki çıkıyor biz kılanca kasıyoruz çok kolay diyor solo oyuncuyu aşağılıyor. Solo oynanmaması gerektiğini savunup "yau hangi oyunda solo varmış" diye ahkam kesiyorlar. Adamlar azınlıkta olduklarının farkında bile değiller. Kendileri grup halinde 10 saat braindead farm yapabildiği için herkesin yapabileceğine inanıyorlar, 10 saat az geliyor, yapmak istemeyene de boş yapma, emek ver, sen oynama tarzı hakarete veren laflar ediyorlar. O kadar yıldım ki bu kitlenin cahilliğinden, bu işin sonunda gelmiş geçmiş en iyi oyun ortaya çıksa bile bu kitlenin toxicliği yüzünden herkes oyundan soğuyacak.

Şu iki linki bırakayım. Alpha testinde dupe ile çoğaltılmış eşyaları satın almayı kendi kendilerine nasıl justify ediyorlar, eşyanın ve aklın tabiatına nasıl karşı geliyorlar, bu işle nasıl gurur duyuyorlar açın okuyun. Yönetim hala daha bunları karşı bir aksiyon almadığı için onları ayrı tebrik ediyorum, discordda en son küfürden ban yiyen biri konuşulup kutlama yapılıyordu, büyük zafer kazandınız beyler tebrikler. Neyse kime ne anlatıyorum.

Konu içindeki mesaj 'İşte +8 Reaper' https://forum.riseonlineworld.com/konular/iste-8-reaper.4589/post-26484

Konu içindeki mesaj 'İşte +8 Reaper' https://forum.riseonlineworld.com/konular/iste-8-reaper.4589/post-26498

Buyurun clanca günde 9 saat farm yaptıklarını, bunu yaparak sanki alpha sürecine katkıda bulunduğunu sanan, solo oynayanlara hakaret eden, bahsettiğim kitleye ait bir şahıs daha.

Konu içindeki mesaj 'butun clanlarda +7 veya +8 ıtem var' https://forum.riseonlineworld.com/konular/butun-clanlarda-7-veya-8-item-var.4565/post-26565

Yorumdan çok net görüleceği üzere bu kitlenin Alpha testi, bug bulmak, fikir vermek falan umurlarında değil. Günde 9-10 saat topluca farm yapıp item dizip kendi aralarında eğleniyorlar, sonra gelip oyunun adaletsizliğinden dolayı tek başına bir şey yapamayan solo oyuncuya hakaret ediyorlar. Yemin ederim midem bulanıyor artık, bu güruhla oyun olsa ne olmasa ne. Tebrik ediyorum 70lv olmuşsunuz çok büyük başarı, evet evet sizi öyle kıskanıyorum ki orta yerimden çatladım, geceleri uyku uyuyamıyorum ben nasıl kılan bulup 70lv olamadım diye.

Akıl fikir...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt