Rahatsızlık Verecek Seviyedeki Knight Online Benzerliği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Chimera

Üye
Bence benzer olması daha iyi zaten önemli olan kaliteli hizmet verilmesi. Csgo valorant benzerr diyenler csgo hile olayını çözsün valorantta maça girecek adam zor bulursun.

wolfphenom

Üye
Bence benzer olması daha iyi zaten önemli olan kaliteli hizmet verilmesi. Csgo valorant benzerr diyenler csgo hile olayını çözsün valorantta maça girecek adam zor bulursun.
valoranttada var hile valorantin oyuncu cekmesindeki nedenler riot oyunu olmasi riot ekibinin oyunu guncel tutmasi ve cidden cs nin yuzune bakmam verdigi zevkde farkli

IAuschwitz

Üye
Bütün FPS oyunları da Quake 1'den çalınmış o zaman sonuçta ikisinde de silahla ateş ediyorsun.

lantishirano

Üye
Biz oyuna atari ile başladık. Felan oyuna benziyor diye oynamamazlık etmedik. Piyasada ne kadar mmorpg varsa oynadım. Yılların tecrübesi ile geliştirilen oyunları yeni çıkacak bir oyunda beklemek benim açımdan mantıksız geliyor. Zamanla gelişir değişir büyür eski halinden eser kalmaz.
Bdo oynuyorum çiftçilik at pazarı denizcilik aşçılık derken bi bakıyorum oyun içinde kaybolmuşum zaman geçmiş yeni yerler keşfetmişim suda yüzerken deniz altında dungeon olduğunu öğrenmiştim. Bunlar tek seferde gelmiyor yılların verdiği gelişimler.
İnsanların kapasitesi belli 500 kilo yükü tek seferde kimse taşıyamaz zamana yayar parça parça taşır.
Metin 2 tarzım değil mob kes pvp alanı olmasın taşa vur toprağı vur yaratık gibi item düşsün at gelişmesin vs sıkıcı durağanlığa oyuncu gelemez.
Zaman değişti eski bağlı oyuncu kitlesi kalmadı. Ko nun kitlesi ilk o oyunla başladı takıldı kaldı. CS nin kitlesi ilk FPS deneyimini çoklu oyuncu ile CS de gördü yüzlerce oyun olmasına rağmen tüm çıkan FPS oyunları CS ile karşılaştırıldı. Yeni oyun çıkar gözünü valorant ile açan oyuncu valorant ile karşılaştırma yapar.
Piyasada ilk yapanlar hep hatırlanıyor nadiren yeni iş yapan oyun firmaları bu kıyaslamaları yenerse gelişme gösterir. Buda zamanla olur

kharkivfb34

Üye
MERHABA mesala rague tekrar sw ıstıyoruz wolf ıstıyoruz ,mesala prıesten yıne buf ve ac ıstıyoruz yanı barı yenılık olsaydı sadece ısım olarak degıl .yenı bır oyuncu ıle eskı ko oyunca arasında buyuk bır fark olacak pk yaparken eskı ko oyuncuları ıcın oyun cok kolay cunku oyun teması aynı emege saygımız tabıkı var ama oyunda farklılık olsaydı ve bırseylerı yenı ogrenseydın ve oyuna has karakterler olmalıydı ,ıstedıgım farm olsun lwl kasalım ama karakterler aynı olması benım ıcın hayal kırıklıgı

Yolcu

Üye
Adamım bir çok oyunda aynı sınıflar mevcut. Bu tür oyunlarda haritalar vs de illaki birbirine yakın olabilir çünkü oyun mantığı aynı ama işallah Japko daki gibi rise onlineda da adalet ve her yerde GM bekliyoruz. karakterler soyulmadan bir pk ve savaş milletin isteği tek şey. Paragöz ko yaptıkları yeter artık. Se ko dan başka oyun oynamamışın anlaşılan. :)

Yolcu

Üye
Ko dediin oyunun data base uçurdular bu yüzden dolayı ko da kullandığınız giriş id ve şifreleri lerini kesinlikle başka oyunlarda kullanmamanızı öneririm.
OTP li olduğu halde bu data base uçurma olayından sonra kaç tane çarın dım dızlak kaldı bende ko ve çarları dım dızlak bıraktım.
oyüzden ko ile bu oyunu çok fazla karşılaştırmayın bence canı isteyen gitsin ko devam etsin arkadaşlar sonuçda yıllardır oyuncuları soyma üzerine geliştirilmiş bir oyun.

Myra

Üye
Şimdi Rise Online ekibi, doğruya doğru demek lazım. İnsanlar farklı mecralarda aynı konudan şikayet ediyor ve bildiğiniz gibi ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Rise Online ekibinin emeklerine saygım var ve yaptıkları işi destekliyorum fakat neden bu kadar fazla Knight Online esinlenmesi var bu oyunda anlamıyorum. Bunu söylemek ayıp değil. Emeğinizi, projenize "Knight Online 2" diyenlere karşı savunmaya çalışıyorum fakat şu ana kadar gözüken o ki, yaptığınız işler onları daha çok destekler niteliğinde. Ben de sizi eleştiriyorum ama yapıcı eleştiride bulunuyorum daha iyi olmanızı istediğim için. Oyuna girip bulabildiğim hataları da bildirdim bir nebze yardımım dokunsun diye ama bunları da söylemem gerekiyor. Şimdi projenizde bana ve benim gibi düşünenlere rahatsızlık verecek kadar olan Knight Online benzerliklerini aklıma geldiği kadar madde madde yazacağım.

Irk çeşitliliği
Irkların adını değiştirince yenilik yapmış olmuyorsunuz.

Sınıf ve alt sınıf çeşitliliği
Burada da aynı sorun var. Dört tane sınıf yapmışsınız. Tıpkı Knight Online'ın, Kurian sınıfı eklenmedenki hali gibi değil mi? Sınıfların isimlerine bir şey diyemem. Bu isimler artık genelgeçer olmuş. Tabi benzerlik sadece sınıf sayısıyla kalmıyor. Oluşturduğunuz sınıfların alt sınıfları bile aynı. Üç tane alt sınıf + master eklemişsiniz.

Sınıfların yetenekleri ve "stat point"leri
Alt sınıfların sayısını aynı yapmakla kalmayıp karakterlerin skillerini bile KO'dan "esinlenmişsiniz". Hatta KO'daki ile aynı skill seviyesinde aynı skillerin kullanılması saçmalığı var. Örnek vermek gerekirse, mage sınıfı 60. ve 70. skill pointlerinde aoe skili kullanıyor. Sırf hepsi aynı olmasın diye bazı skill lerin puanlarını 2 aşağı 2 yukarı çekmişsiniz. Bu da yenilik demek değil. Stat pointlerin çeşitliliği ve maksimum stat point sayısı(255) bile aynı.

Yetenek Animasyonları
Oyuna girip denemeye bile gerek yok. Attığınız videoların bazı kısımlarında belli oluyor.

Arayüz
Arayüzde zaten farklılık bulmak daha zor.

Harita Benzerliği
Dorion iç kısmı - Moradon iç kısmı ve Death Valley-Colony Zone benzerliğini herkes görmüştür herhalde. Knight Online'da aynı işlevi gören npc lerin yeri bile aynı Dorion'da.

Şu anlık aklıma gelenler bunlar. Belki konuyu okuyan arkadaşlar da rahatsız oldukları diğer benzerlikleri yazar. Aslında sadece şu benzerlikler bile vizyonunuz hakkında bilgi veriyor. Siz belli ki Knight Online'ın modern versiyonunu yapıp o oyuncu kitlesini çekmek amacıyla başladınız bu projeye. Bunu anlamak için aşırı yüksek bir IQ seviyesine sahip olmaya gerek yok.
Umarım yeni yılda "özgünlük" ve "yaratıcılık" kavramları sizin için daha fazla anlam ifade eder. Herkesin sağlıkla kalmasını diliyorum yeni yılda.
Arkadaşın söylediklerine katılıyorum. Ko dan alınacak tek şey pvp sistemi bunun dışında herşey world of warcraft a yakın olarak tasarlanmalıydı bence.

IBoRiS

Üye
bence çok iyi yaptılar çoğu özelliğini alıp üstüne koyarak açıcaklar oyunu kaliteli hizmet versinler yeter zaten çoğu mmorpgden birşeyler esinlenmişler ve bu oyunun başka oyunlar gibi 20 yıl aynı loş etkinliklerle kalıcağınıda sanmam zamanla görmediğimiz yenilikler etkinlikler gelicektir sürekli gelişime açık bi oyun dert etmeyin öyle ufak şeyleri bırakın isteyen istediğini söylesn istediğini oynasın :)

Self Software Developer

Üye
Merhaba ;
ROW yapımcısı ve yöneticileri , Yıllar önce çalınan Knight Online ve Metin 2'nin kaynak kodları ile yazılmış görseli değiştirilmiş PvP server 'ı imajı vermeseydiniz daha güzel olabilirdi.

Ar-Ge çalışmanızda keşke yeni hikaye , yeni sınıf , yeni yetenek gibi bağımsız bir yol izleseydiniz daha başarı olacağına inanırdım.

Yinede Tebrik ederim. Çinlilerin yıllardır yaptığı kopyala yap sat mantığı ile başladığınız yolda Imaj değişimi ile KO dan bağımsız gibi görünmek artı durum.

Ekibimizin yazılım uzmanı, grafik ve oyun motoru uzmanlarına yenilikçi bilgiler ve hikayeler oluşturmanız dileğimle saygılarımı sunarım...

Self Software Developer

HERO

Üye
Oyun belki 20%-30% benziyor ve açik betada dan sonra Cok az bir benzeri olucak (oyun sektörinde normal olan)

wolfphenom

Üye
knight online benzedigi icin midemin bulandigi maddeler.
1, animasyon iptali
2,a ve d tusu ie yan gitmek yerine karakterin yonunun donmes
3,stat puanlari ezbere ve bir iki sinif haricnde cesitlilik olusturamamasi
4,okcu skilleri hep ayni animasyon sadece efektler farkli.
5,skiller birbirinle ayni ozellikte cesitlilik cok az yok yuzde 100 200 300 demage yerine o skili sadece gelistirebilsek skill barda cok gereksiz skiller var heleki asas icin..
6,daha islevsel skiller olmali warior kendine cekmeli asas dash atmali neden hizli kosuyorki.
devami gelecek.....

BelaOkuyan

Üye
size "rise online diye bir oyun var, türk yapımı" diye arkadaşlarınız mı tanıttı yoksa sitelerden reklam mı gördünüz?
oyun zaten ilk videolarında ko benzerliği ile kendini tanıttı, lisanslı lisanssız çok fazla oyuncusu ulan bir oyuna benzerliği var ve bu kötü birşey değil.
insanlar bir umutla bekliyor bu oyunu. orjinal oyun kendini geliştirmiyor ve para söğüşlüyor. benzersiz bir yapım yapmaya kalksalar mümkün değil zaten birine benzeyecek. ko silkroad dan başkada yerinde sayan kaç oyun var. diğerleri zaten çok iyi durumdalar onlara benzemeleri işlerine yaramaz. bırakın adamlar yapmaya çalıştıkları şeyi bitirsinler. Zaten başarırsalar onlara yetecek kadar user çekmiş olacaklar. sonra kendilerini geliştirmeye devam ederler, Oyun motoruda buna uygun.

HeLLesPonToS

Üye
Hile olmasın ve Lag olmasın, verilen 3+ yıllık emek TOKEN e dönebilsin bana yeter. Geri kalanını bizim yerli deliler zaten bildirerek düzelttirecektir.

D2K

Üye
Güzel yorumlar lakin dikkat çekmek istediğim bir konu olacak, KO 2 demişsiniz ama KO2 yi yıllar önce Mgame in kendisi yaptı Kingdom Online diye, tutmadı kapattı, Hedef KO v2 olmak ise sonuç aynı olacaktır, ben her ne kadar bazı basit eksikler görsem de niyetin iyi olduğunu düşünerek ilgi ile takip etmeye devam ediyorum.

kainlight

Üye
Oyun gerçekten knight online ın aynısı olmuş kombo, skill, maplar, itemlar vs ama zaten bir çok insanın beklediği de bu tarz birşeydi KO yu yıllar önce bırakmış biri olarak p2w olmayan benzer bir oyun ararken bayağı farklı oyunlar da zaman geçirdim. Bu oyun kötü bir oyun değil eksikleri var bu yüzden kapalı betada (hasar alınca hp nin bloklar şekilde düşmesi sonra aynı şekilde yenilenmesi, karakter silmemek gibi) ama bunlar ilerde toparlanabilecek şeyler. Oyunun en büyük eksisi bana göre üzerine skin geçirilmiş bir KO olması bir pvp server gibi duruyor. Bunu oyunun class, skill, itemleri değiştirerek değil üzerine koyarak yapmalarında bence fayda var. Sonuçta yeni bir oyun ve örnek alabilecekleri tonla mmorpg var. daha fazla pve yapılabilecek şeyler( oyunları pve olarak oynamaktan hoşlanan bir kitlede var). Risk ödül sisteminin olduğunu haritalar (Ölünce paranız hariç itemlerinızı kaybedebileceğiniz bölgeler ve bu bölgelere özel görevler ve bosslar yada farm noktaları). Yeni zindanlar, grup zindanlar olabilirse raidler( Bunların girişlerini basit bir zindan ara sekmesinde değil açık dünyada gidip girilmesi gereken yerlere yerleştirilmeli insanları açık dünyada da dolaşmaya teşvik edilmeli). Oyunda craft sistemi var bu sistemi öne çıkarabilecek şeyler ( PVE seven oyuncular gibi sadece gathering yaparak oyundan keyif alan insanlarda oluyor). Belki yeni kendi özgün classlar gibi gibi. Bu tür şeyler yaparak bence kendi farkını ortaya koymalı. Yoksa şu anda sadece üzerine skin geçirilmiş bir KO pvp server hissi veriyor. (Şahsi fikrimdir okuyan olursa okuduğu için saygılar :) )

_Cerberus_

Üye
5+1 ses sistemiyle oynuyorum sesli bölgelere gittigimde arkami döndüğümde ses arkadan geliyor bunu çok sevdim karakter skillerine ses eklemenizi öneriyorum bu şekilde arkami dönmeden arkamda ne olup bitiyor anlarim iki irkinda ayak sesleri farkli olursa buda mukemmel olur alfa surecinde cunku etrafimdaki ayak seslerini cok iyi kasmama ragmen hangi irk oldugunuda anlamak isterim
yada orclara nefes sesi eklenebilir oda güzel olur

theUuuz

Üye
Şimdi Rise Online ekibi, doğruya doğru demek lazım. İnsanlar farklı mecralarda aynı konudan şikayet ediyor ve bildiğiniz gibi ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Rise Online ekibinin emeklerine saygım var ve yaptıkları işi destekliyorum fakat neden bu kadar fazla Knight Online esinlenmesi var bu oyunda anlamıyorum. Bunu söylemek ayıp değil. Emeğinizi, projenize "Knight Online 2" diyenlere karşı savunmaya çalışıyorum fakat şu ana kadar gözüken o ki, yaptığınız işler onları daha çok destekler niteliğinde. Ben de sizi eleştiriyorum ama yapıcı eleştiride bulunuyorum daha iyi olmanızı istediğim için. Oyuna girip bulabildiğim hataları da bildirdim bir nebze yardımım dokunsun diye ama bunları da söylemem gerekiyor. Şimdi projenizde bana ve benim gibi düşünenlere rahatsızlık verecek kadar olan Knight Online benzerliklerini aklıma geldiği kadar madde madde yazacağım.

Irk çeşitliliği
Irkların adını değiştirince yenilik yapmış olmuyorsunuz.

Sınıf ve alt sınıf çeşitliliği
Burada da aynı sorun var. Dört tane sınıf yapmışsınız. Tıpkı Knight Online'ın, Kurian sınıfı eklenmedenki hali gibi değil mi? Sınıfların isimlerine bir şey diyemem. Bu isimler artık genelgeçer olmuş. Tabi benzerlik sadece sınıf sayısıyla kalmıyor. Oluşturduğunuz sınıfların alt sınıfları bile aynı. Üç tane alt sınıf + master eklemişsiniz.

Sınıfların yetenekleri ve "stat point"leri
Alt sınıfların sayısını aynı yapmakla kalmayıp karakterlerin skillerini bile KO'dan "esinlenmişsiniz". Hatta KO'daki ile aynı skill seviyesinde aynı skillerin kullanılması saçmalığı var. Örnek vermek gerekirse, mage sınıfı 60. ve 70. skill pointlerinde aoe skili kullanıyor. Sırf hepsi aynı olmasın diye bazı skill lerin puanlarını 2 aşağı 2 yukarı çekmişsiniz. Bu da yenilik demek değil. Stat pointlerin çeşitliliği ve maksimum stat point sayısı(255) bile aynı.

Yetenek Animasyonları
Oyuna girip denemeye bile gerek yok. Attığınız videoların bazı kısımlarında belli oluyor.

Arayüz
Arayüzde zaten farklılık bulmak daha zor.

Harita Benzerliği
Dorion iç kısmı - Moradon iç kısmı ve Death Valley-Colony Zone benzerliğini herkes görmüştür herhalde. Knight Online'da aynı işlevi gören npc lerin yeri bile aynı Dorion'da.

Şu anlık aklıma gelenler bunlar. Belki konuyu okuyan arkadaşlar da rahatsız oldukları diğer benzerlikleri yazar. Aslında sadece şu benzerlikler bile vizyonunuz hakkında bilgi veriyor. Siz belli ki Knight Online'ın modern versiyonunu yapıp o oyuncu kitlesini çekmek amacıyla başladınız bu projeye. Bunu anlamak için aşırı yüksek bir IQ seviyesine sahip olmaya gerek yok.
Umarım yeni yılda "özgünlük" ve "yaratıcılık" kavramları sizin için daha fazla anlam ifade eder. Herkesin sağlıkla kalmasını diliyorum yeni yılda.
DOSTUM KUSURA BAKMADA ÖVDÜN MÜ SÖVDÜN MÜ BELLİ DEĞİL AMA SEN ŞİMDİDEN BIRAK OYUNA BAŞLAMADAN ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt