Rise Online Pazarcı Tehlikesi

Pitou

Üye
Bence ağlamaya gerek yok açık pazara sahip bir sistemde bu çok normal. İsteyen istediği fiyata koyar isteyen istediği fiyattan çeker ve isteyen forumda ağlar :)
Ya itemi düşür yada bölge chatinden mesaj geçerek sana satmalarını bekle yada buy pazarın gelmesini bekle bunun dışında herhangi bir kuralı çiğnemeyen oyuncuları burada şikayet etmenin bir manası yok iyi forumlar
Sen zaten bunu yapan bir insan olduğunu anında belli ettin. Ama yanınıza kalmayacak merak etme .

xxxOLRICxxx

Üye
Piyasa zamanla oturacaktır. 40m'den aldığınız itemden daha fazla oyuna giriş oldukça fiyatı düşer. Şu anda hangi itemin ne kadar değerli olacağını çözebilmiş pazarcı varsa köşeyi dönebilir ama, bu çok zor bir durum. Oyunun buzdağı gibi ve daha göremediğimiz kısmı o kadar büyük ki, stoklama işine cesaret edene şaşarım.

Aceresta

Üye
E hedef kitle zaten ko kitlesi değil miydi neden şikayet ediyorsunuz. İtem lazım olduğunda EnesZet'e pm atın o size aldığı fiyattan item verir :))

Toxic

Üye
güzel kardeşim kimsenin item düşüremediği yok bazıları itemi basamıyo veya basıyo satmaya kalkıyo satamıyo pazarcılardan dolayı insanların anlatmak istediği bu sizin gibi oyunculardan kaynaklı K.O nunda sonu böyle oldu inşallah bi el atarlar

Sen zaten bunu yapan bir insan olduğunu anında belli ettin. Ama yanınıza kalmayacak merak etme .

''Pazarcılar oyunun dengesini bozmaya başladı. Bu oyunun Ko ya dönmesini istemiyorum. 40 m den bulduğum takıları gözümün önünde 8 kere çektiler''
Burada herhangi bir problem bulunmamakta . Oyun içerisinde sadece pazar yapıp ev kirasını çıkartmaya çalışan tinercilerin olmasından bende memnun değilim ama bu suç değil.
'' Hepsini stokluyorlar 40 dan toplayıp 110m den koymaya başladılar. '' Bu da suç değil açık pazar.
''Rise online oyunun ekonomisine el atmalı fiyatların alt ve üst limitini oyunun kendi belirlemisi lazım'' güzel öneri katılmasam da. Çünkü bir item belirleyip bu sefer oraya çökecekler sen yine ağlayacaksın.
'' Bu böyle devam ederse solo oyuncular olsun oyuna yeni başlayanlar olsun piyasadan item alamayarak bir bir elenecekler.''
Bunu tamamen çaresizlikten yazmışsın xd Solo oyuncular oyunu bırakacak neden püskevitleri yok çünkü :D Pahalı gelen itemi almıyorum diye oyunu bırakmıyorum veya foruma girip zırlamıyorum çok şükür :)

Hayatta başarılar

BayPROBLEM

Üye
Brocum asıl sizin saldırgan mesajlarınız var. Ben sizin ticaretinize, xp kasamamanıza karışmıyorum ama siz benim ticaretime laf ediyorsunuz. İsteğim eşyayı stoklarım yani suç mu? Belki ben 50 tane yay alıp her moba sadece 1 kere vurup bırakmak istiyorum. Bir moba aynı silahla birden fazla vurmak istemiyorum ne var yani..
Ben senin ne yaptıgınla ilgili birşey yazmadım. Uslubunu düzene sok. Kışkırtıcı şeyler yazıyorsun biraz sakin.

THC420

Üye
Pazarcılar oyunun dengesini bozmaya başladı. Bu oyunun Ko ya dönmesini istemiyorum. 40 m den bulduğum takıları gözümün önünde 8 kere çektiler . Hepsini stokluyorlar 40 dan toplayıp 110m den koymaya başladılar. Rise online oyunun ekonomisine el atmalı fiyatların alt ve üst limitini oyunun kendi belirlemisi lazım bu insanlara bu kadar yol yapılması can sıkmaya başladı. Bu böyle devam ederse solo oyuncular olsun oyuna yeni başlayanlar olsun piyasadan item alamayarak bir bir elenecekler. Buna bir çözüm bulunmalı.
Gerekli sayıda pazar kurulup item yaygınlaşırsa bu dediğini yapamazlar. Sonuçta drop var sürekli yeni item piyasaya geliyor. Pazarcının da aynı itemden 100 tane alabilecek sermayesi veya sermayesi varsa bile hepsini tek iteme yatıracağını sanmıyorum. Liste de var itemi yazıyorsun bir sürü fiyat çıkıyor. O dediğine şimdilik inanabilirler ancak kimse 40m lik iteme 120 m vermez. isterse 10 gb ye koysun

henks

Üye
Pazarcılar oyunun dengesini bozmaya başladı. Bu oyunun Ko ya dönmesini istemiyorum. 40 m den bulduğum takıları gözümün önünde 8 kere çektiler . Hepsini stokluyorlar 40 dan toplayıp 110m den koymaya başladılar. Rise online oyunun ekonomisine el atmalı fiyatların alt ve üst limitini oyunun kendi belirlemisi lazım bu insanlara bu kadar yol yapılması can sıkmaya başladı. Bu böyle devam ederse solo oyuncular olsun oyuna yeni başlayanlar olsun piyasadan item alamayarak bir bir elenecekler. Buna bir çözüm bulunmalı.
+7 epic itemlere 8k tl falan istiyorlar. Diger oyun gibi p2w olmayacak dendi ama şu an hicbir fark göremiyorum. Oyunda para kazanarak güzel bir karakter yapmak imkansiz.

Şarapçıoğlu

Üye
+7 epic itemlere 8k tl falan istiyorlar. Diger oyun gibi p2w olmayacak dendi ama şu an hicbir fark göremiyorum. Oyunda para kazanarak güzel bir karakter yapmak imkansiz.
O eşyaları elde edenler de gökten zembille elde etmiyorlar farkındaysanız. Epik item düşürüyorlar, ucuza görünce satın alıyorlar, yeterince birikirse + basıyorlar. Onlar nasıl elde ediyorsa siz de o şekilde elde edebilirsiniz.

henks

Üye
O eşyaları elde edenler de gökten zembille elde etmiyorlar farkındaysanız. Epik item düşürüyorlar, ucuza görünce satın alıyorlar, yeterince birikirse + basıyorlar. Onlar nasıl elde ediyorsa siz de o şekilde elde edebilirsiniz.
Hocam zaten ko gibi olmayacak dediler. P2w sistemine izin vermicez dediler. Nasil dusurdukleri beni ilgilendirmiyor.Alt tarafi epic item. Yarin bi gün legendry droplar gelince çogu çop olacak. Bir oyuncu yüzlerce saatini vererek epic item seti bile +7 yapamiyorsa bu sorunlu bir sistemdir. Ko da 200-300 k ya item satiyor olabilirler. Ama gelistiriciler burada bunlarin olmayacaginin sözunu verdiler. Böyle olacaksa baştan yalan soylememeleri gerekirdi. Biz de ona göre baslamazdik.

Şarapçıoğlu

Üye
Hocam zaten ko gibi olmayacak dediler. P2w sistemine izin vermicez dediler. Nasil dusurdukleri beni ilgilendirmiyor.Alt tarafi epic item. Yarin bi gün legendry droplar gelince çogu çop olacak. Bir oyuncu yüzlerce saatini vererek epic item seti bile +7 yapamiyorsa bu sorunlu bir sistemdir. Ko da 200-300 k ya item satiyor olabilirler. Ama gelistiriciler burada bunlarin olmayacaginin sözunu verdiler. Böyle olacaksa baştan yalan soylememeleri gerekirdi. Biz de ona göre baslamazdik.
Ne söz verdiler bilemem ama bütün oyuncular ilah olursa ya da bütün oyuncular emek vermeden kolayca set dizebilirse veyahut set dizmek için emek harcayanla harcamayan arasında fark belirgin olmazsa hiç bir anlamı kalmaz oynamanın. Farkında olmadan çok saçma bir şey istiyorsunuz. MMO oyunlarında oyuncuyu eğlendiren verdiği emek karşılığında karakterini güçlendirmesidir. "Nasıl düşürdüğü beni ilgilendirmiyor" derseniz her zaman setsiz, itemsiz kalmaya mahkumsunuz.

henks

Üye
Ne söz verdiler bilemem ama bütün oyuncular ilah olursa ya da bütün oyuncular emek vermeden kolayca set dizebilirse veyahut set dizmek için emek harcayanla harcamayan arasında fark belirgin olmazsa hiç bir anlamı kalmaz oynamanın. Farkında olmadan çok saçma bir şey istiyorsunuz. MMO oyunlarında oyuncuyu eğlendiren verdiği emek karşılığında karakterini güçlendirmesidir. "Nasıl düşürdüğü beni ilgilendirmiyor" derseniz her zaman setsiz, itemsiz kalmaya mahkumsunuz.
tabiki de emege göre olmasi lazim. Ama 100k lik 200k lik charlar isin icine girecekse, ko dan bir farki olmayacaktir. Oyun ya bu oyun. Binlerce tl ye item ne demek :) Allahm bizim memleket cidden garip ya

gold2123

Üye
P2win olmamasi için Wow gibi sistemin olmasi gerekirdi itemlerin gucu dungeon girdikce guclenmeliydi ve bunun max item lvl seviyesi olmali ki sinirlandirilsin.Itemler direkt olarak soulbound olmaliydi boylece silah ve zirhların bir önemi kalmazdı oyunda para kasmak isteyende mesleklere yönelecekti.Tabi bunun icin mesleklerin bir ise yaramasi gerekli.

Şarapçıoğlu

Üye
P2win olmamasi için Wow gibi sistemin olmasi gerekirdi itemlerin gucu dungeon girdikce guclenmeliydi ve bunun bir siniri var itemler direkt olarak soulbound olmaliydi boylece silah ve zirhların bir önemi kalmazdı oyunda para kasmak isteyende mesleklere yönelecekti.
WoW öneriyorsanız oradaki sistemin bir kısmını değil tamamını önermelisiniz, sonuçta bir şekilde de kâr etmeleri lazım, kamu hizmeti değil bu.
Oyunu oynamak için mecburen herkesin abonelik alması gerekiyor WoW'da. Çok adı geçti bu aralar o yüzden hatırlatayım dedim. Free to Play değil yani bahsettiğiniz oyun.

gold2123

Üye
WoW öneriyorsanız oradaki sistemin bir kısmını değil tamamını önermelisiniz, sonuçta bir şekilde de kâr etmeleri lazım, kamu hizmeti değil bu.
Oyunu oynamak için mecburen herkesin abonelik alması gerekiyor WoW'da. Çok adı geçti bu aralar o yüzden hatırlatayım dedim. Free to Play değil yani bahsettiğiniz oyun.
Aynen öyle olabilirdi işte

ozimozi

Üye
herhangi biri 10 m lik itemi 30 m e koyunca o itemin değeri 30 m mi oluyor . Saçmalamayın işinize gelirse alırsınız gelmezse yolunuza bakarsınız . Zaten zamanla herkese item düşüp + basmalar arttıkca itemlerin değeride ister istemez düşecek serbest piyasa var bu oyunda . Ayrıca oyunda kasarak imkansız demişsiniz ama ben ilk zamanlar bir hafta gece gündüz çok az uykuyla kastım düşenleri npc ye değil pazarda satarak herhangi bir + basma al sat vs. yapmadan 1 haftada 40m kastım . Oyunda droplar fena değil ve düşenler gerekli gereksiz farketmiyor satılıyor . Ben biraz şanslıydım tabi sürekli +7 spike düştü 2.5 m e sattım hep belki daha fazlaya satanda vardır.

Resquection

Üye
Almayın kardeşim, sen almazsın ben almam paşa paşa düşürür. Acele etmeyin...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt