REHBER Rise Online World (Erken Erişim) - Captain's Red Box içeriği

Justice

Yönetici
Game Designer
Merhaba,

Death Valley haritasında bulunan balıkçılık alanlarından elde edilen "Captain's Red Box" sandığından elde edilebilecek eşyalar aşağıdaki gibidir. Bu eşya bir deniz kaptanının yağmalarından elde ettiği ve sakladığı bazı eşyaları konu alır.

Captain's Red Box
1675246779138.png

Rare Weapon Shard
Epic Weapon Shard
Unique Weapon Shard
Rare Armor Shard
Epic Armor Shard
Unique Armor Shard
Rare Accessory Shard
Epic Accessory Shard
Unique Accessory Shard
Superior Health Potion
Superior Mana Potion
Treasure Map
Common Upgrade Scroll
Rare Upgrade Scroll
Epic Upgrade Scroll
Unique Upgrade Scroll
Accessory Upgrade Scroll
Bronze Bar
Silver Bar
Common Rune
Rare Rune
Epic Rune
Unique Rune
Tome of Destruction
Tome of Desire
Wine
Oak Wood
Pine Wood
Aspen Wood
Birch Wood
Charcoal
Holywood
Firefly Wood
Soulsage
Holy Tree Lumber
Firefly Lumber
Soulsage Lumber
Oak Timber
Pine Timber
Aspen Timber
Birch Timber
Oak Plank
Pine Plank
Aspen Plank
Birch Plank
Copper Ore
Iron Ore
Titanium Ore
Gold Ore
Silver Dust
Gold Dust
Iron Bar
Silver
Gold
Copper Plate
Iron Plate
Titanium Plate
Gold Plate
Copper Stick
Iron Stick
Titanium Stick
Gold Stick
Rough Stone
Sphere of Fire
Sphere of Water
Sphere of Air
Poison Essence
Stag Hide
Boar Hide
Tiger Hide
Bear Hide
Zebra Hide
Wolf Hide
Leopard Hide
Elephant Hide
Raw Leather (Stag)
Raw Leather (Boar)
Raw Leather (Tiger)
Raw Leather (Bear)
Raw Leather (Zebra)
Raw Leather (Wolf)
Raw Leather (Leopard)
Raw Leather (Elephant)
Tanned Leather (Stag)
Tanned Leather (Boar)
Tanned Leather (Tiger)
Tanned Leather (Bear)
Tanned Leather (Zebra)
Tanned Leather (Wolf)
Tanned Leather (Leopard)
Tanned Leather (Elephant)
Arius Blessing
Holy Water
Rosehip
Wormwood
Rose Petals
Dill
Cranberry
Sage
Valerian
Vervain
Ivory

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zasa

Üye
Merhaba,

Death Valley haritasında bulunan balıkçılık alanlarından elde edilen "Captain's Red Box" sandığından elde edilebilecek eşyalar aşağıdaki gibidir. Bu eşya bir deniz kaptanının yağmalarından elde ettiği ve sakladığı bazı eşyaları konu alır.

Captain's Red Box
Ekli dosyayı görüntüle 11985

Rare Weapon Shard
Epic Weapon Shard
Unique Weapon Shard
Rare Armor Shard
Epic Armor Shard
Unique Armor Shard
Rare Accessory Shard
Epic Accessory Shard
Unique Accessory Shard
Superior Health Potion
Superior Mana Potion
Treasure Map
Common Upgrade Scroll
Rare Upgrade Scroll
Epic Upgrade Scroll
Unique Upgrade Scroll
Accessory Upgrade Scroll
Bronze Bar
Silver Bar
Common Rune
Rare Rune
Epic Rune
Unique Rune
Tome of Destruction
Tome of Desire
Wine
Oak Wood
Pine Wood
Aspen Wood
Birch Wood
Charcoal
Holywood
Firefly Wood
Soulsage
Holy Tree Lumber
Firefly Lumber
Soulsage Lumber
Oak Timber
Pine Timber
Aspen Timber
Birch Timber
Oak Plank
Pine Plank
Aspen Plank
Birch Plank
Copper Ore
Iron Ore
Titanium Ore
Gold Ore
Silver Dust
Gold Dust
Iron Bar
Silver
Gold
Copper Plate
Iron Plate
Titanium Plate
Gold Plate
Copper Stick
Iron Stick
Titanium Stick
Gold Stick
Rough Stone
Sphere of Fire
Sphere of Water
Sphere of Air
Poison Essence
Stag Hide
Boar Hide
Tiger Hide
Bear Hide
Zebra Hide
Wolf Hide
Leopard Hide
Elephant Hide
Raw Leather (Stag)
Raw Leather (Boar)
Raw Leather (Tiger)
Raw Leather (Bear)
Raw Leather (Zebra)
Raw Leather (Wolf)
Raw Leather (Leopard)
Raw Leather (Elephant)
Tanned Leather (Stag)
Tanned Leather (Boar)
Tanned Leather (Tiger)
Tanned Leather (Bear)
Tanned Leather (Zebra)
Tanned Leather (Wolf)
Tanned Leather (Leopard)
Tanned Leather (Elephant)
Arius Blessing
Holy Water
Rosehip
Wormwood
Rose Petals
Dill
Cranberry
Sage
Valerian
Vervain
Ivory
bu droplar suan aktif mi?

Justice

Yönetici
Game Designer
Biraz iyileştirilebilir ama çok fazla beklentiniz olmasın, tek seferde elde edilen materyal adetleri artırılabilir, EUS gibi eşyaların da oranı artırılabilir, not aldım.

Lady

Üye
Balıkçılık için zaten karakteriniz herhangi bir aktivite yapmazken boş zamanlarınızda bırakılabilecek bir ek uğraş ve getiri olarak söylendi.
Ama gel gelelim iş artık öyle değil. Size tavsiyem eğer karakterinizin boş zamanı varsa balıkçılık yapmayın. Zira işin hesabını yaptığınızda verdiğiniz uğraşın getirisinden çok götürüsü oluyor. Hem emeğinize yazık edersiniz hem de bilgisayarınızı boşuna yormuş olursunuz. Ama yok ben illaki yapmak istiyorum derseniz size kolaylıklar dilerim.

HazyShade

Üye
Balıkçılıktaki bir kaç soruna değinelim madem;
Balık yemi ile ilgili değişiklik geldi, HorseMackarel 1.2k, Shrimp 4k civarında satılıyor.

8000 solucan (800k) ile yaklaşık 24 saatte (yemek ve rogue bonusu çalışıyor mu emin değilim, farklı sürelerde 8000 solucan bitiyor olabilir)
hqds447.jpg

20-30 arası seviyedeki balıkçılıkla, Krallık köprüde
24 saatin karşılığı elde edilen 1. satır çöp,
2. satır 700k
3. satır 1 m değerinde. kim bu kadar kazanç için 24 saat PC çalıştırma zahmetine katlanır.

Öneri 1: Birinci ve 2. satırdaki balıkları Üretim sayfasında, ya da bir NPC aracılığı ile balık yeminde dönüştürebiliyor olmamız gerekiyor. Yine 3 farklı balık yemi olsun. Ör: Mullet balığı karşılığında 3 adet 1. seviye balık yemi verilsin. 5 adet 1. seviye balık yemi (solucan) karşılığında 1 adet 2. seviye balık yemi (horse mackerel). 5 adet 2. seviye balık yemi karşılığında 3. seviye balık yemi (shrimp)...

30 üstü seviye balıkçılık için Haddarda işler daha kötü. Yemin tanesi 1.2k -1.5k. 24 saatte 15m lik yem tüketiyor. Elde edilen balıklar 1-2m etmiyor.
Neticede geriye DV kalıyor.
1 saatlik balıkçılığın ortalama bilançosu şu şekilde.
15 adet Lost Pearl, 15 adet c. red box, 300k ederinde yan balıklar (şansınız yoksa mullet tutup gelirsiniz)

Karşılığında 2-3m lik balık yemi, 300-400 BP , sinir stress...
Captains Red Box dışındakiler şu anda yem parasına gidiyor. Orda da şansınız yoksa 15 redbox tan , 3-5 tane oak wood, deri, mavi shard felan alıyorsunuz.

Son güncellemeden önce, gelecek balığa göre balık tutmayı durdurup gereksiz yem harcanmasını önleyebiliyorduk. Böylece 20-30 adet inci ve yan balıklar saatte 3m bırakıyordu (yem çok az harcanıyordu fakat tam odalı oynamak zorundaydık). AFK farm gibi değil, PK alanında bir event gibiydi.

Öneri2, DV deki balıkçılığı değerli görüyorsak, mullet, solmon, perch gibi değersiz (öneri 1 olursa değersiz olmazlar) balıkları oltaya takılma listesinden çıkartılsın, Ya da patchden önceki gibi daha hızlı ve odaklanarak oynandığında az yem harcayarak gelecek balığa göre durdurup başlatabilelim.

Genel olarak balıkçılık mesleğine renk kattığınız için teşekkürler @Justice

Son düzenleme:

HazyShade

Üye
Öneri-3: Bir gün günlük görev tarzı birşeyler gelirse. "10 adet mullet, 10 adet perch, 10 adet shiny red star getir, X konusuna yardımcı ve kahraman ol" gibi görevler olabilir.
Maksat oyunda emek verilerek elde edilen değersiz, gereksiz çöp eşya olmasın, en değersiz eşya bile NPC ye verdiğinde 200-300 coin etsin. Oyunda beni en rahatsız eden konu, emek vererek elde ettiğim eşyaların değersiz olması veya emeğin karşılğının hiç olması.

Lady

Üye
@HazyShade
Sizin öneri 1 ve ona ek olarak balıkların seviyesine göre tutma hızları aşamalı olarak değişmelidir önerimi bilet olarak uzun zaman önce sunmuştum ve değerlendirilebilir denerek cevap gelmişti. Ama kısa zaman önce balıkçılığı bıraktığım için son aşamada yazınıza bakarak gelmediğini görüyorum.
Ayrıca gönderdiğiniz ekran görüntüsüne ve benim deneyimlerime göre seabass adlı balık her zaman o tuttuğunuz yerde diğer balıklara göre aşırı miktarda çıkıyor ona bir düzenleme gelmesi gerektiği kanaatindeyim. Bunların dışında diğer dediklerinize katılıyorum. Belki ilerleyen zamanlarda bir denge oluştururlar çok geç olmadan tabi.

Powerslave

Üye
red box çok çıkmaya başlayınca shrimpler anında pahalandı ama bilmiyorlar ki red box da çöp :D

Justice

Yönetici
Game Designer
Tüm balıkçılık alanlarından 1 günlük güncel test sonucu istedim, gelir-gider hesabına göre bir değerlendirme yapacağız.

PattleBriest | Veinia

Üye
Tüm balıkçılık alanlarından 1 günlük güncel test sonucu istedim, gelir-gider hesabına göre bir değerlendirme yapacağız.
Ne zaman gelir bu test sonuçları ve bizlerle de paylaşır mısınız? Şu alanda şu testi yaptık şu kadar kar yada zarar ettik şeklinde paylaşıp sonrasına yapacağınız gelişmeleri de iletirseniz çok şeffaf ve güzel bir süreç yürütmüş oluruz diye düşünmekteyim.

RickSancheZz

Üye
Ne zaman gelir bu test sonuçları ve bizlerle de paylaşır mısınız? Şu alanda şu testi yaptık şu kadar kar yada zarar ettik şeklinde paylaşıp sonrasına yapacağınız gelişmeleri de iletirseniz çok şeffaf ve güzel bir süreç yürütmüş oluruz diye düşünmekteyim.

kar zarar olarak bakacaklarını düşünmüyorum

HazyShade

Üye
DV de bazen Clan VS gibi olaylar oluyor. CatFish ve Cod balığı tarihinin en yüksek fiyatlarını görüyor. 60k catfish, 35k Cod balığı...
Eğer testlerinizi ve fiyat araştırmasını böyle bir güne denk getirip yaparsanız yanıltıcı olur.
Catfish normal zamanda 25k ya zor alıcı buluyor. Cod alan görmemiştim...2-3k

Ek olarak insanların kasasında çok miktarda Shrimp ve HorseMackerel birikmişti... Su gibi harcandı gitti... Bir kaç haftaya Shrimp satan bulabilir miyiz bilmiyoruz..

Ayrıca, DV de bug sayesinde denizin içine girmek mümkün oluyor. (Karşı ırk gelip atak yapamıyor) Gece afk olarak balık tutuluyor. İstatistikleri bozan bir unsur da bu olacaktır. (Kayanın üstüne çıkıp mage ile venom golem kestiğim için oyundaki açıkları kötüye kullanmaktan 3 günlük ban yemiştim (Kaya öyle güzel konumlanmış ki kolaylık olsun diye var sanıyordum). Bunun için de bir önlem alınız.)

yusufk

Üye
DV de bazen Clan VS gibi olaylar oluyor. CatFish ve Cod balığı tarihinin en yüksek fiyatlarını görüyor. 60k catfish, 35k Cod balığı...
Eğer testlerinizi ve fiyat araştırmasını böyle bir güne denk getirip yaparsanız yanıltıcı olur.
Catfish normal zamanda 25k ya zor alıcı buluyor. Cod alan görmemiştim...2-3k

Ek olarak insanların kasasında çok miktarda Shrimp ve HorseMackerel birikmişti... Su gibi harcandı gitti... Bir kaç haftaya Shrimp satan bulabilir miyiz bilmiyoruz..

Ayrıca, DV de bug sayesinde denizin içine girmek mümkün oluyor. (Karşı ırk gelip atak yapamıyor) Gece afk olarak balık tutuluyor. İstatistikleri bozan bir unsur da bu olacaktır. (Kayanın üstüne çıkıp mage ile venom golem kestiğim için oyundaki açıkları kötüye kullanmaktan 3 günlük ban yemiştim (Kaya öyle güzel konumlanmış ki kolaylık olsun diye var sanıyordum). Bunun için de bir önlem alınız.)
shrimpi nerde kasıyorsunuz 30lv balıkcılıkta bana düşmüyor hiç bir yerde

HazyShade

Üye
Rehberdeki yerlere bakabilrsin. (Harita biraz bozuk, Lunaskar için vurton köprünün alt tarafı, Haddar da tahta köprü)
Sorunumuz Shrimp'in çok az yakalanıyor olması. 24 saat afk solucanla 150-200 kadar tutulabiliyor.
Şu anda fiyatı 9-10k civarında.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt