Rise Online World - Tüm Sorular ve Cevaplar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

egemen1121

Üye
Merhabalar ben daha dün yaptım kayıt ama onaylarlarmı acaba ya kaçırmışım :(

SafranTurk

Üye
Benim merak ettiğim en önemli konu, malum hemen hemen hepimiz çalışan yada işvereniz. MMORPG oyunların bir çoğunda exp kasmak büyük sıkıntı, hatta bu sebeple bıraktığım bir kaç tane oyun bile var. Exp kasmak için ek bir program yada macro olayı olacak mı? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Pitou

Üye
Benim merak ettiğim en önemli konu, malum hemen hemen hepimiz çalışan yada işvereniz. MMORPG oyunların bir çoğunda exp kasmak büyük sıkıntı, hatta bu sebeple bıraktığım bir kaç tane oyun bile var. Exp kasmak için ek bir program yada macro olayı olacak mı? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.
Yetkililer böyle bir program vs birşeyin olmayacağını söylediler.

KerberoS

Üye
Bu konuya ben de katıliyorum. Oyunun özellikle +30 yaş grubunu hedef alacagı söylenmişti diye hatırlıyorum. Ama bu yaş grubunu ele aldığımızda, hemen hemen hepsi sabah 08 akşam 18 arası ya da vardiyalı olarak çalışan insanlar. Bir çoguda evli/çocuklu. Eger exp kasmak zor ve uzun, ayrıca solo olarak görevlerle son seviyeye rahatca gelinemez ise bu yaş grubu nasıl oynayacak bu oyunu? Sadece iş hayatı ve aile yaşantısına ayırılması gereken vakti düşünecek olsak bile bu oyunu oynamak imkansiza yakin olacak gibi (lvl kasmak zor olursa).

Pitou

Üye
Bu konuya ben de katıliyorum. Oyunun özellikle +30 yaş grubunu hedef alacagı söylenmişti diye hatırlıyorum. Ama bu yaş grubunu ele aldığımızda, hemen hemen hepsi sabah 08 akşam 18 arası ya da vardiyalı olarak çalışan insanlar. Bir çoguda evli/çocuklu. Eger exp kasmak zor ve uzun, ayrıca solo olarak görevlerle son seviyeye rahatca gelinemez ise bu yaş grubu nasıl oynayacak bu oyunu? Sadece iş hayatı ve aile yaşantısına ayırılması gereken vakti düşünecek olsak bile bu oyunu oynamak imkansiza yakin olacak gibi (lvl kasmak zor olursa).
+30 yaş grubunu hedef alacaz diye bir şey söylenmedi herkesi her yaş grubunu düşünerek hareket edeceğiz denildi. Ama ne yaparsak yapalım yüksek online süresi olan insanların bir + sı olmak zorunda denildi.

KerberoS

Üye
+30 yaş grubunu hedef alacaz diye bir şey söylenmedi herkesi her yaş grubunu düşünerek hareket edeceğiz denildi. Ama ne yaparsak yapalım yüksek online süresi olan insanların bir + sı olmak zorunda denildi.
Anladım. Yanlış hatırliyor olabilirim. Fakat lvl kasma zor olursa, bahsettiğim oyuncu kitlesi ile bolca vakti olan oyuncu kitlesi arasında sadece bir + degil cok büyük farklar olacaktır. Bu da oyuncu sayısını bir hayli etkileyeceği düşüncesindeyim.

Shikato

Üye
Zaten bir oyun da yaşa göre hitap etmez ko kitlesinin çoğu 90 ve 85 li olduğu için oyunun yaş ortalamasının yüksek olması normal bir şey

Mutlubey90

Üye
Merhaba,

Rokosoft’un Rise Online World oyun projesinde AR-GE personeli olarak görev yapıyorum. Bazı geliştirme ve çalışmaların yanı sıra destek ekibi liderliği görevini icra ediyorum. Vakit buldukça siz oyunseverleri süreç hakkında bilgilendirmeye çalışmaktayım. Ancak firma ve oyun projemiz hakkında paylaştığım bazı bilgilerin kulaktan kulağa gezmesi sürecinde değişikliklere uğraması, farklı yorumlar katılması, bazı konuların yeterince anlaşılamaması nedeniyle ve yine sosyal medyalarda oluşmuş veya oluşabilecek bilgi kirliliğini önlemek amacıyla bu konuyu açmam tarafımca zaruri görülmüştür.

Takipçilerimizi bilgilendiren, yardımcı olan tüm gönüllü moderatörlerimize, yayıncılara ve heyecanla bekleyen oyuncularımıza minnettarım. Bu projede sizlerin de emeği yadsınamayacak kadar büyüktür. Yukarıda bahsettiğim bilgi kirliliği şu an için minimum düzeydedir ancak bunun önünü almak ve takipçilerimizi cevap ararken yormamak adına tek bir konu altında bugüne kadar sorduğunuz/sorabileceğiniz birçok soruyu cevaplamaya çalışacağım. Bu konu açık beta veya resmi sürüme kadar aktif kalacaktır. Bu süre içerisinde yeni soruları eklemeye çalışacağım. Sorularınızı (kişisel ve çok ilgisiz olmadığı sürece) bu konu içerisine mesaj yazarak iletebilirsiniz. Fırsat buldukça konuyu güncel tutmaya çalışacağım.

ÖNEMLİ NOT: Bu aşamada verilen bilgilerin plandan ibaret olduğunu ve değişebileceği ihtimalini göz ardı etmeyiniz. Aynı çalışmayı yabancı kullanıcılarımız için İngilizce de hazırlayacağım. (Detailed English Q&A will be created later)

1) Rokosoft’un kuruluş amacı ve hedefleri nelerdir?

2) Rokosoft’un açılımı nedir? Rise Online World ismi nasıl ortaya çıktı?

3) Rise Online World kaç yıldır geliştirilmektedir?

4) Rise Online World projesinde kaç kişi çalıştı? Ekip hangi birimlerden oluşmaktadır?

5) Rise Online World projesinin sponsoru/sponsorları kimlerdir?

6) Rokosoft’a açılmış herhangi bir dava var mı?

7) Neden ilk tanıtım videosunda (Trailer) “First MMORPG made in Turkey” yazıyor?

8) Rise Online World herhangi bir oyuna tepki olarak mı doğdu?

9) Rokosoft herhangi bir yayıncıyla anlaşmalı mı?

10) Rise Online World projesi onaylı bir proje midir?

11) Neden Unreal Engine oyun motoruyla geliştiriliyor?

12) Oyun hangi dil seçenekleriyle birlikte yayımlanacak?

13) Rise Online World hangi mağaza platformlarında yayımlanacak?

14) Rise Online World hangi platformlarda oynanabilecek?

15) Anti-cheat hakkında bilinen yanlışlar

16) Oyunda satın alınmış assetler (görsel öge, varlık) var mıdır?

17) Rise Online World oyunculara nasıl destek sağlayacak?

18) Neden reklam yapılmıyor?

19) Rise Online World e-pinleri hangi sitelerde satılacak?

20) Oyun ücretsiz mi olacak?

21) Resmi sitede rehber bölümü olacak mı?

22) Trade sistemi hakkında

23) Raporlama sistemi hakkında

24) Sunucular Türkiye’de mi bulunacak?

25) Kullanıcı (UI) arayüzü değişecek mi?

26) Oldschool pazar ve Auction House hakkında

27) Sesli Chat olacak mı?

28) Deniz alanlarında sadece yüzecek miyiz?

29) Resmi sürümde maksimum karakter seviyesi ne olacak?

30) Klan sistemi hakkında

31) Eşya geliştirme (Upgrade) sistemi hakkında

32) Achievement (Başarım) sistemi hakkında

33) Sezon sistemi hakkında

34) Yeni ırk veya sınıf eklenecek mi?

35) Petler hakkında

36) Binekler hakkında

37) Mağaza sistemi hakkında

38) Afk bot olacak mı?

39) Oyun içindeki görevlerle son seviyeye ulaşabilecek miyiz?

40) P2W engellemek adına atılan adımlar nelerdir?

41) Premium olacak mı?

42) Rift ve Dungeon (zindan) hakkında

43) 3. Parti yazılımlar serbest mi?

44) Donanımsal makrolar hakkında

45) Rün sistemi hakkında

46) Craftbook hakkında

47) Crafting ve Life Skill hakkında

48) Sınıflar arasındaki denge nasıl sağlanacak?

49) Oyunun hikayesinin devamı gelecek mi?

50) Karakter ve yetenek animasyonları hakkında

51) Karakter ve yaratık modellemeleri değişecek mi?

52) Hileye karşı nasıl mücadele edilecek?

53) Savaş alanında kazandığımız puanlar harcanabilecek mi?

54) Ruh bağı (Soul bound) hakkında

55) Roll sistemi (eşya dağıtım) hakkında

56) Dps meter (saniye başına hasar sayacı) hakkında

57) Kaç server açmayı düşünüyorsunuz?

58) Türkiye dışındaki oyuncular da oynayabilecek mi? Ping durumları nasıl olacak?

59) Yabancılar için mağazada kur farkı olacak mı?

60) Oyun içi mağazada satılması düşünülen eşyalar

61) Fiziksel ürün mağazanız olacak mı?

62) Rise Online World müzikleri hakkında

63) Rise Online World videoları hakkında

64) Silahlarda efekt olacak mı?

65) Yaratıklarda (özellikle bosslar) farklı mekanikler olacak mı?

66) Etkinlikler hakkında

67) Sıralamalar (Rankings) hakkında

68) Alfa ön gösterimdeki gibi resmi sürümde de rakibin sağlık puanı görünecek mi?

69) Seçili yaratığın seviyesini görebilecek miyiz?

70) Rakibi inceleme (Player inspect) olacak mı?

71) Efsanevi eşyalar, set eşyalar olacak mı?

72) Günde birkaç saat ayırabileceğim, yarıştan kopar mıyım?

73) Solo oyuncu kendine yer bulabilecek mi?

74) Arcane Mage hakkında

75) Yeni video gelecek mi?

76) Klan savaşları olacak mı?

77) Krallık sistemi var mı?

78) Protean ve Lunaskar ırkı arasında geçen büyük savaşlar olacak mı?

79) Sistem gereksinimleri nedir?

80) Alfa testleri kaç gün sürecek?

81) Rise Online çıkış tarihi nedir?
Skiller yukarıda gözükmesi tamamen eşyaların satılmaması ve ayrıca adaletli oyun olacağı kesin

Mutlubey90

Üye
Knka taktiğin şey bak iki günde 70 olayım PK çıkayım diyorsan usko git bence hiç oynama direk PK çık valla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt