ANKET Ruh bağı kalkmalımı ?

Ruh Bağı (Soulbond) kalkmalımı ?

• Kullanılan toplam oy
    272

Burtto

Üye
Benim fikrim kesinlikle kalkmali item almak istiyoruz alsak daha sonra yükseltmek istesek satamiyoruz bence bu çok saçma para basılıp iten alınmasın diye yapıldı galba ama parası olan yine alıp giyiyo bizi tekliyo daha sonra daha iyisi çıkınca onu da alır koymaz o adama ama bizim gibileri caydiriyo bu sistem itenm dizip keyifle oynamaktan. :(

Alkoer

Üye
Oyunun alphası dahi çıkmadan söylenen bir özellikti. Neden kalksın?

Biçok oyuncu ( ekmek parası kazananlar hariç) bu özellik için geldi oyuna.

TL ile avantaj sağlayan adamın önüne geçilsin ama soulbound sistemi kalsın. Para veren değil itemi upgrade yapmayı başaran adam kazansın.

Burtto

Üye
Bu sistemin hic bir faydası yok oyuna olacaksa direk item +6 +7 olunca ruh bağı olsun fakirlerde item bassın :)

WoxHades

Üye
Soulbound sadece düşük ve orta sınıf için engeldir.Sizin bahsettiğiniz TL'yi basar alır diyen adam bugün 8 golden snake'e parayı basıp alıyor yarın 8 hatred blade'e de parayı basıp alıcak peki sen 7 golden snake taktın onu satmadan yarın birgün nasıl 7 hatred blade takıcaksın tabii ki takamıcaksın.Bugün mino 6 takıyorsun 7 takamıyorsun neden çünkü item kitlenir satamam diye yarın birgün reaper alamam diye.Soulboundu destekleyen herkes hayatı boyunca 7 ve 8 itemleri takamıcak kişilerdir.Herkes en fazla +6 item taksın ki benim görev itemlerimle patates olmayım ben zaten hayatım boyunca görev itemi haricinde birşey takamıcam kafasındaki kişilerdir.

Olay al satı engellemekse max 1 hafta souldbound mantıklıdır gerisi tamamiyle zarar.

beretta

Üye
Benim fikrim kesinlikle kalkmali item almak istiyoruz alsak daha sonra yükseltmek istesek satamiyoruz bence bu çok saçma para basılıp iten alınmasın diye yapıldı galba ama parası olan yine alıp giyiyo bizi tekliyo daha sonra daha iyisi çıkınca onu da alır koymaz o adama ama bizim gibileri caydiriyo bu sistem itenm dizip keyifle oynamaktan. :(

Son düzenleme:

Jacques

Üye
TL yi tamamen yasaklamayı başarırlarsa kalkmamalı ama TL serbest bu ne yaman çelişki bu şekilde p2w engellemiyor p2w e teşvik ediyor gariban param gitcek diye item alamıyor zengin basıyor parayı alıyor 5k 10k umrunda mı adamın.

LunasCar

Üye
Parası olan adam basar gbyi alır itemi , onu çöp eder dert etmez daha iyisi çıkar hemen onu alır. Bütçesi kısıtlı adam alır itemi alır bağlar üstüne yükseltmez kullanıp kısa sürede çöp eder
Pazarcı tlci tayfa üstüne takmaz direk zengin alıcısına satar. Durumu iyi olmayan oynayan oyuncu alamaz alsa taksan çöp eder. Birde böyle düşünün :) En azından 365 gün uzun süre bence Max. 30 day eklenebilir

Jacques

Üye
Parası olan adam basar gbyi alır itemi , onu çöp eder dert etmez daha iyisi çıkar hemen onu alır. Bütçesi kısıtlı adam alır itemi alır bağlar üstüne yükseltmez kullanıp kısa sürede çöp eder
Pazarcı tlci tayfa üstüne takmaz direk zengin alıcısına satar. Durumu iyi olmayan oynayan oyuncu alamaz alsa taksan çöp eder. Birde böyle düşünün :) En azından 365 gün uzun süre bence Max. 30 day eklenebilir
3 ayada kabulüz valla.

Lonarad

Üye

"İlerleyen aşamalarda ise ruh bağı sistemi aktif kullanılacak ve değerli eşyalar trade edilemeyecek. Yalnızca nadiren elde edebileceğiniz ruh bağı açma eşyası ile eşyanızın ruh bağını kaldırabileceksiniz."

nadir olarak düşen ruh bağı açma eşyasının olduğu belirtiliyor burda, şuan oyunda ekli değil büyük ihtimal fakat ilerde ekleneceği gözüküyor. Drop oranı çok az olursa bunun ve piyasası 300-400m civarında olursa iyi olacağını düşünüyorum.

Jacques

Üye

"İlerleyen aşamalarda ise ruh bağı sistemi aktif kullanılacak ve değerli eşyalar trade edilemeyecek. Yalnızca nadiren elde edebileceğiniz ruh bağı açma eşyası ile eşyanızın ruh bağını kaldırabileceksiniz."

nadir olarak düşen ruh bağı açma eşyasının olduğu belirtiliyor burda, şuan oyunda ekli değil büyük ihtimal fakat ilerde ekleneceği gözüküyor. Drop oranı çok az olursa bunun ve piyasası 300-400m civarında olursa iyi olacağını düşünüyorum.
Bunun mantığı nedir peki bu da hiç mantıklı değil neyi engelliyor peki itemle ruh bağını kaldırmak? Para basan adam 3 gb verip bunu alamıyor mu? Tamamen saçmalık ruh bağı itemle parayla kaldırılmamalı süresi çok uzun süresi düşürülmeli. Para babasıda olsa o süreyi beklemek zorunda olmalı herkes 3 gbyi verip açar bağı.

Lonarad

Üye
Bunun mantığı nedir peki bu da hiç mantıklı değil neyi engelliyor peki itemle ruh bağını kaldırmak? Para basan adam 3 gb verip bunu alamıyor mu? Tamamen saçmalık ruh bağı itemle parayla kaldırılmamalı süresi çok uzun süresi düşürülmeli. Para babasıda olsa o süreyi beklemek zorunda olmalı herkes 3 gbyi verip açar bağı.
En azından para yatırmadan dropla düşürme şansın var kankam herşeyi TL'ye yansıtmasanız sorun olmayacak :)

Bak ben oyundaki item değerlerini oyun içi değeriyle konuşuyorum şuan, TL olarak değil; düşün ki okçu oynuyorsun, +8 vixen'in var. +7'si bile 15 GB olan bi item +8i kaç paradır ben bilmem ama sen düşün. Sıkıldın okçudan diyelim, başka class oynayacaksın. +8 Vixen çöp olmasın diye veriyorsun 3 gb kaldırıyorsun ruh bağını satıp yeni item alıyorsun kendine. Gayet mantıklı bir sistem, sadece oyunda çok değerli itemlar için kullanacaksın. Ben aylarca oynamışım +8 vixen yapmışım, okçu oynamaktan sıkıldım diye niye zamanım çöp oluyor veya niye 1 sene beklemek zorunda kalıyorum?

Şuanki sistemle oyun içi çok değerli olan itemları kendi değerinde tutmak için harika bir sistem bu ruh bağını kaldırma eşyası yoksa insanlar yüksek değerli itemları takmaya çekinir olacak hep. Sizin dediğiniz para babaları zaten çekinmiyor sürekli para yatırıp yeni item almaktan, basıyor TL'yi alıyor takıyor upgrade mi yapacak bi daha basıyor parayı alıyor yeni itemini.

Biz hiç para yatırmayan garibanlar ise hiç bir zaman elimizdeki itemı satıp daha iyi bir item almak için kullanamayacağız. Şuan daha oyunun başları, piyasada maksimum +7 veya +8 rare olan mor itemları görebiliyoruz sadece. İlerleyen zamanlarda +7 veya +8 unique sarı itemlar girecek piyasaya. Ben ilerde silahımı upgrade etmek istesem ve 30 gblik item almak istesem, elimdeki 15gblik itemi satabildiğimde üstünü tamamlamak için 15 gb daha kasmam gerekecek sadece. Ama ruh bağı kalkmazsa sıfırdan yine 30gb kasmam gerekecek 15gblik item çöp gibi duracak deponun bi köşesinde tozlanacak 1 sene boyunca.

Son düzenleme:

Szchull

Üye
Eşyalar giyildiğinde değilde basıldığında bound olsa bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Herkes kendi eşyasını kendisi basarsa p2w yaparak normal oyuncuyu ezmek daha zor olur.

mmtakiff06

Üye
öyle bir oylama dahi yanlış tabikide kalkmamalı bastığın itemi ya giyersin yada oyun içi satarsın bu kadar basit !! anladın gardaşşş

WoxHades

Üye
Eşyalar giyildiğinde değilde basıldığında bound olsa bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Herkes kendi eşyasını kendisi basarsa p2w yaparak normal oyuncuyu ezmek daha zor olur.
Ticaret neden var bu oyunda?Ben mesela paper basmayı denedim şanslı değildim pazarda 18m olan paperı 15m civarı para harcıyarak basamadım gittim pazardan aldım tüm setimi.Neden kendimi şansa bağlayım ki belki şansım tutucaktı ve 15me 2 tane basıcaktım ama bu da bırakın benim kararım olsun.Bahsettiğin şekilin de bugunu söyleyim sana, karakter açılır upgrade yapılır geçen item account olarak satılır.Diceksin ki 1 level charı adam niye alsın e ona da parayı bastı birine kastırttı charı.Eee bu sefer de şunu mu yapıcaz item kutudan düştüğü gibi chara bağlansın bunun sonu yok o item her türlü TL karşılığı satılır.

İnsanların anlamadığı şey soulbound p2wi önlemek yerine aşırı p2w yapıyor.Sen +6 itemini 7 bile yapamıyorsun charına bağlanıcak hiç olucak diye ama insanlar parayı basıp 8ini alıyor ne oldu sende 6 item var adamda 8 var sen diyorsun ki yarın bir gün unique itemin 7sini alırım o zamana kadar sende 6 epic item var adamda 8 epic item var ilerde sen paranı topladın 7 unique aldın ee o adam boş mu duruyo yine gidip en kötü ihtimalle 7 ya da 8 unique itemi yine TL ile alıcak.Engelledi mi tam tersi para yatırarak daha çok fark açmanı sağladı bu sistem.

Birşeylerin parayla satılması engellenemez gerekirse adam parayı basar bırak charı bilgisayarını dahi satın alır o chara sahip olur.

Jacques

Üye
Ticaret neden var bu oyunda?Ben mesela paper basmayı denedim şanslı değildim pazarda 18m olan paperı 15m civarı para harcıyarak basamadım gittim pazardan aldım tüm setimi.Neden kendimi şansa bağlayım ki belki şansım tutucaktı ve 15me 2 tane basıcaktım ama bu da bırakın benim kararım olsun.Bahsettiğin şekilin de bugunu söyleyim sana, karakter açılır upgrade yapılır geçen item account olarak satılır.Diceksin ki 1 level charı adam niye alsın e ona da parayı bastı birine kastırttı charı.Eee bu sefer de şunu mu yapıcaz item kutudan düştüğü gibi chara bağlansın bunun sonu yok o item her türlü TL karşılığı satılır.

İnsanların anlamadığı şey soulbound p2wi önlemek yerine aşırı p2w yapıyor.Sen +6 itemini 7 bile yapamıyorsun charına bağlanıcak hiç olucak diye ama insanlar parayı basıp 8ini alıyor ne oldu sende 6 item var adamda 8 var sen diyorsun ki yarın bir gün unique itemin 7sini alırım o zamana kadar sende 6 epic item var adamda 8 epic item var ilerde sen paranı topladın 7 unique aldın ee o adam boş mu duruyo yine gidip en kötü ihtimalle 7 ya da 8 unique itemi yine TL ile alıcak.Engelledi mi tam tersi para yatırarak daha çok fark açmanı sağladı bu sistem.

Birşeylerin parayla satılması engellenemez gerekirse adam parayı basar bırak charı bilgisayarını dahi satın alır o chara sahip olur.
Anlayamıyorlar.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt