ANKET Ruh bağı kalkmalımı ?

Ruh Bağı (Soulbond) kalkmalımı ?

• Kullanılan toplam oy
    272

thedarga

Üye
kalkmasın ama bide şöyle düşünün gittin +8 elite bastın.. 10gb para harcadın min. bi üstünü basınca bu ne olacak?her üst iteme geçerken bu kadar zarar ettiğinde upgrade yapmak dahi istemiyorsun. ki upgrade sıkıntılı şuan +7 bile basmak zor

die2323

Üye
Oyun mükemmel bozmayın anket falan inanmayın 3 5 tane pazarcı yüzünden değişmeyin lütfen önüne gelende anket açmasın lütfen

die2323

Üye
Oyun mükemmel bozmayın anket falan inanmayın 3 5 tane pazarcı yüzünden değişmeyin lütfen önüne gelende anket açmasın lütfen

wultrox

Üye
Ticaret neden var bu oyunda?Ben mesela paper basmayı denedim şanslı değildim pazarda 18m olan paperı 15m civarı para harcıyarak basamadım gittim pazardan aldım tüm setimi.Neden kendimi şansa bağlayım ki belki şansım tutucaktı ve 15me 2 tane basıcaktım ama bu da bırakın benim kararım olsun.Bahsettiğin şekilin de bugunu söyleyim sana, karakter açılır upgrade yapılır geçen item account olarak satılır.Diceksin ki 1 level charı adam niye alsın e ona da parayı bastı birine kastırttı charı.Eee bu sefer de şunu mu yapıcaz item kutudan düştüğü gibi chara bağlansın bunun sonu yok o item her türlü TL karşılığı satılır.

İnsanların anlamadığı şey soulbound p2wi önlemek yerine aşırı p2w yapıyor.Sen +6 itemini 7 bile yapamıyorsun charına bağlanıcak hiç olucak diye ama insanlar parayı basıp 8ini alıyor ne oldu sende 6 item var adamda 8 var sen diyorsun ki yarın bir gün unique itemin 7sini alırım o zamana kadar sende 6 epic item var adamda 8 epic item var ilerde sen paranı topladın 7 unique aldın ee o adam boş mu duruyo yine gidip en kötü ihtimalle 7 ya da 8 unique itemi yine TL ile alıcak.Engelledi mi tam tersi para yatırarak daha çok fark açmanı sağladı bu sistem.

Birşeylerin parayla satılması engellenemez gerekirse adam parayı basar bırak charı bilgisayarını dahi satın alır o chara sahip olur.
işte tam olarak arkadaşlar Rise de sistem böyle işlemiyor. İtemleri kitlenen çektiği krediyi ödeyemediği için satamıyor, Ağlıyor.
Bu yüzden benim 8 tane 1000er tl harcanmış magelerim 70000 lik asasın/wariorun içinden bir ileri bir geri geçebiliyor.
2 tane 7 cleverlı asas bizi dümdüz edebiliyor.
yeri geliyor 100 tl lik magelerde benim içimden geçiyor ama biz aglamıyoruz neden ? amaç ticaret değil OYUN.
20 gb lik upgrade diye video atarsanız, bankadan kredi çekip, siteden gb çekerseniz. 30 gün rahat oynarsınız.
Kredi ödemesi gelince ''MORUQQQQ BU AYTIMLER NEDEN KHILITLI YHAAAA'' dersiniz.
zevk için oynayın. 10-15 tane para basan çektikleri kredileri ödeyemeyen ve ağlayanlara itibar etmeyin.

iyi forumlar.

WoxHades

Üye
işte tam olarak arkadaşlar Rise de sistem böyle işlemiyor. İtemleri kitlenen çektiği krediyi ödeyemediği için satamıyor, Ağlıyor.
Bu yüzden benim 8 tane 1000er tl harcanmış magelerim 70000 lik asasın/wariorun içinden bir ileri bir geri geçebiliyor.
yeri geliyor 100 tl lik magelerde benim içimden geçiyor ama biz aglamıyoruz neden ? amaç ticaret değil OYUN.
20 gb lik upgrade diye video atarsanız, bankadan kredi çekip, siteden gb çekerseniz. 30 gün rahat oynarsınız.
zevk için oynayın. 10-15 tane para basan çektikleri kredileri ödeyemeyen ve ağlayanlara itibar etmeyin.

iyi forumlar.

Hocam sen ne anlatıyon?Benim üzerimde kilitli herhangi bir item yok.Olmıcak da zaten kilitlenicek her itemi satıcam.Neden 1 sene onu bekleyim ki?Zaten bu algı olduğu için kaldırılmalı diyorum ya.Oyuncuyu item yapmamaya iten bir durum.Ayrıca benim tahmin ettiğim bırak krediyi verdiği parayı çok umursamayan kişiler bile var sadece zevk almak için.Sen alınan golden snake 8leri falan krediyle alınıyor sanıyorsun sanırım.

JohnPlane

Üye

iyi forumlar.
katılıyorum hocam sana

enokaptan

Üye
Bence kesinlikle kalkmalı. Parası olan p2w oynayan adamı bu etkilemez şimdi alır 7 itemi 3-4 ay kullanır en fazla o item güçsüz kalınca piyasadaki daha iyi itemi alır geçer sonuçta p2w adam. Ama oyunda emek harcayarak p2w olmayan kişiler için iyi bir durum değil bu. Ben mesela şuan okcu oynuyorum gidip +7 bow takmam çünkü şuan ki heartseeker ilerde güçsüz bir item olacak parayı ona bağlamış oluyorsun. İlerde char değişecek olsam o bowu satamıcam çok kötü bir durum bence. İlla kalacaksada bu sistem süresi en fazla 1-2 ay olmalı.

Nodar

Üye
Oyuncular gerekli cevabı vermiş zaten. Yönetim bu konuda bir değişiklik olmayacağını belirtmişti, bencede kalkmamalı. Teşekkürler.

ReginaMeis

Üye
Kaldırılırsa, parası olanın borusunun çok rahat öteceği bir oyun olur. Zaten hali hazırda olan özellikler bir bir ağlayan insanlar yüzünden kaldırılıyor. Tereddütsüz bir şekilde silerim oyunu. Milletimizin yaptığı oyun diye değer veriyoruz ama piyasada bu oyundan gömlek gömlek üstün MMORPG'ler var. Onlardan örnek alıp gelişeceklerine, tek bir oyun ve o oyunun kitlesinden örnekler alıp geriye gidiyorlarsa, kendi bilecekleri iş.

LunasCar

Üye
Kaldırılırsa, parası olanın borusunun çok rahat öteceği bir oyun olur. Zaten hali hazırda olan özellikler bir bir ağlayan insanlar yüzünden kaldırılıyor. Tereddütsüz bir şekilde silerim oyunu. Milletimizin yaptığı oyun diye değer veriyoruz ama piyasada bu oyundan gömlek gömlek üstün MMORPG'ler var. Onlardan örnek alıp gelişeceklerine, tek bir oyun ve o oyunun kitlesinden örnekler alıp geriye gidiyorlarsa, kendi bilecekleri iş.
Parası olan adam +7 epik alır takar, 8 bulur gider onu da alır takar 7 yi çöp eder umursamaz. Kısıtlı imkanlar ile oynayan +7 epik alır 1 yıl üzerinde durur eşyanın gücü yetmez, satamadığı zaman satıp eşyayı yükseltmez. Değişik bir döngü

Lonarad

Üye
Ben dün +7 arch sword bastım mesela ama denemek istiyorum earthshaker mı daha iyi arch sword mu daha iyi denemek istiyorum, arch swordun hevesini almak istiyorum ama ruh bağı olduğu için takamıyorum şuan :D 1 sene değil de 1 ay falan olsa en azından yine neyse der takarsın da bugün 10gb eden item 1 sene sonra 1gb edecek taktığına değecek mi değmeyecek mi bilemiyorsun.

Kalkarsa parası olanın çok rahat öteceği bir oyun olur diyorsunuz ama, parası olan adam 1 sene sonrasını düşünmez zaten basar parayı takar itemını bakar farmına, olan biz garibanlara oluyor şuanki sistemde.

LunasCar

Üye
Ben dün +7 arch sword bastım mesela ama denemek istiyorum earthshaker mı daha iyi arch sword mu daha iyi denemek istiyorum, arch swordun hevesini almak istiyorum ama ruh bağı olduğu için takamıyorum şuan :D 1 sene değil de 1 ay falan olsa en azından yine neyse der takarsın da bugün 10gb eden item 1 sene sonra 1gb edecek taktığına değecek mi değmeyecek mi bilemiyorsun.

Kalkarsa parası olanın çok rahat öteceği bir oyun olur diyorsunuz ama, parası olan adam 1 sene sonrasını düşünmez zaten basar parayı takar itemını bakar farmına, olan biz garibanlara oluyor şuanki sistemde.
Okuduğum en mantıklı yorum diyebilirim.

1Sabah

Üye
Ruh bağı kesinlikle KALDIRILMALIDIR. Bu arada oy oranı ne çıkarsa çıksın referans bu olmamalı. Sayıca üstünlük her zaman doğruyu temsil etmez.

Nedenlerini açıklayacağım:

Bu oyunda en basit silahın bile 200 TL, 300 TL karşılığı oluştuysa bu ticarete açık olduğu için. Ruh bağı sistemi yol yakınken katiyyen kaldırılmalıdır. İNSANLAR TIKANDI. ÖMÜR BOYU HEAVY SET ile gezilemez. +7 ELİT İTEM SET DİZMEK için bugünün parasıyla 7 - 8 Bin TL HARCAYACAKSIN. ve bu 1 YIL KİTLENECEK. BÖYLE BİŞEY YOK.

Kimse buna girmez. Ben dahil. Biraz daha zorlanırsam oyunu bırakacağım.

Ya kimse item yapmayacak çöp itemlerle gezecek ya da adam parasını 1 yıl kitli tutacak. ( Bu arada item enflasyonu olacak değeri yarıya düşecek. ) Bu çok mantıksız.

BU İŞİN BİR KARŞILIĞI YOK TAMAMEN SONU DÜŞÜNÜLMEDEN YAPILMIŞ BİR SİSTEM VE ACİLEN KALKMALI. Bu oyuna hiç para harcamamış herşeyi el emeğiyle yapmış dahi olsan +7 GOLDEN SNAKE bastığında 6 Bin TL ye satmak varken kim karakterine bağlayabiliyor?

ESAS BU KİTLEME İŞİ BU OYUNU ZENGİNLERİN OYUNU YAPAR. YA DA PİYASA TAMAMEN ÇÖKER VE 1 GB 3 TL YE ZOR SATILIR.

İKİSİ ARASINDA BİR TERCİHE İTER BU SİSTEM. YA OYUN PARASI ÇÖP OLUR YA DA KİMSE İTEM DİZEMEZ. ( OYUN PARASI ÇOK ZOR OLUŞTUĞU İÇİN YANİ ÇÖP OLAMAYACAĞI İÇİNDE HERKES OYUNU BIRAKIR.)

Ne demek istediğimi üzerinde düşünürseniz anlarsınız.

BEN BU HALİYLE BİLE OYUNA ARTIK 1 TL DAHA FAZLA HARCAMAK İSTEMİYORUM. 1 YIL KİTLEME OLAYI ÇOK SAÇMA. +6 YI ALIP SATABİLDİKTEN SONRA +7 Yİ KİTLEMEK P2W engellemez. P2W ENGELLEMEYE ÇALIŞMAK ZATEN SAÇMA BİR DURUM. HAYATIN KENDİSİ P2W 'DİR. BU DEĞİŞTİRİLEMEZ DÜNYA 0 DAN KURULMADIĞI SÜRECE. 20 TANE +6 ALIP ÜST ÜSTE UPGARE YAPIP +7 ATMAK ZOR BİRŞEY Mİ. VEYA AYNI ŞEKİLDE +8'İ +9 YAPMAK. GİYİNCE ÇIKARTAMAYIŞIN P2W ENGELLEMEYLE NE İLGİSİ VAR KARDEŞİM. KİMİN FİKRİYSE BU ÇOK YANLIŞ OLMUŞ.

LunasCar

Üye
ruh bağı kalacak bu sisteme alişacaksiniz :D öyle 2de bir item al sat yok bu oyunda
Benim arkadaş var gözü kapalı +7 golden snake alıyor çöp etme uğruna , diyor ki yarın daha iyisi çıksın onuda alırım diyor. Parası var dokunmuyor. Diğer arkadaşım diyor ki ben para basamam cebimden öyle ben o itemi alıp takarsam çöp ederim sonra daha iyisini alamam diyor. Sen muhtemelen para basan birisisin

Lolgamelol2

Üye
Bu ruh bağı olan itemler parçalayarak çok değerli silah yapımında kullanılan bir craft materyalli elde edilemez mi?,, böylece hem disment sisteminin önemi artar hem de Ruh bağı istemeyen oyuncuları tatmin eder. @Justice

1Sabah

Üye
Benim arkadaş var gözü kapalı +7 golden snake alıyor çöp etme uğruna , diyor ki yarın daha iyisi çıksın onuda alırım diyor. Parası var dokunmuyor. Diğer arkadaşım diyor ki ben para basamam cebimden öyle ben o itemi alıp takarsam çöp ederim sonra daha iyisini alamam diyor. Sen muhtemelen para basan birisisin
Aklın yolu birdir hocam. Çağımıza ve günümüz koşullarına uygun birşey değil bu. Ya oyunda pot satışı dahil tüm ticaret sistemi duracak, kimse pot bile trade edemeyecek ya da bunun önü alınmaz. Herkes upgrade ustası değil yani upgrade yapınca bağlansın da mantıklı bir çözüm değil.

Olması gereken: Bu sistem illa kalsın deniyorsa da maksimum 30 /45 Gün olmalı.

Bu süre içinde çözme çözmek isteyen scroll ile çözebilmeli. Scroll satılamaz olabilir.

Böyle bir esnetme mutlaka yapılmalı. Ya kimse item dizemeyecek ya da oyun ekonomisi çökecek.

Zorlama işlere gerek yok. Zorla güzellik olmaz. Bu tarz oyunları ayakta tutan kitle bu oyuna para döken kitledir. Bu da unutulmasın...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt