ANKET Ruh bağı kalkmalımı ?

Ruh Bağı (Soulbond) kalkmalımı ?

• Kullanılan toplam oy
    272

Lonarad

Üye
bence kalkmasa bile unbound edilebilse bir şekilde güzel olur çünkü atıyorum 7 mino aldın daha sonra güzel bir drop aldın elindekini 7 war schte yapma şansın var ama yapmıyorsun çünkü 1 sene kilitli duran bir item çantanda öylece duracak en azından epic itemler kitlenmeseydi daha iyiydi golden snake 7 aldın aradan 6 ay geçti 7 hatred almak istiyorsun ama almıyorsun çünkü hiçbir işe yaramadan çantanda duracak bir itemin olacak bu şekilde piyasalar çok etkileniyor insanlar item yükseltmek yerine eline geçeni tl ye çeviriyor en azından uniq itemler kitlensin yada +8 epic itemler kitlensin 7 itemin kitlenmesi oyunu çok bozuyor
Tam olarak bu, çok doğru bir yorum. İleriye dönük düşünüldüğünde ruh bağı karakter gelişimine engel oluyor.

Alkoer

Üye
Tam olarak bu, çok doğru bir yorum. İleriye dönük düşünüldüğünde ruh bağı karakter gelişimine engel oluyor.
Oyunun alpha ve beta aşamasında drop oranları çok çok daha yüksek olduğu için kimse gelişime engel oluyor demedi.

Şimdi resmi çıkışta çoğu kişi oyunu TL kazanmaya odaklı oynayınca bu şekil karşı çıkmalar başladı. Tabiki drop az olunca itemler değerlerini katladı.

TL satışın önüne geçemeyebilirsin. Oyuncu bi şekilde satar yine satar. Ama illegal bir aktiviteye göre oyuna yön verilmez.

Son yayında Burhan beyin cevabına bakabilirsiniz isterseniz.

Lonarad

Üye
Oyunun alpha ve beta aşamasında drop oranları çok çok daha yüksek olduğu için kimse gelişime engel oluyor demedi.

Şimdi resmi çıkışta çoğu kişi oyunu TL kazanmaya odaklı oynayınca bu şekil karşı çıkmalar başladı. Tabiki drop az olunca itemler değerlerini katladı.

TL satışın önüne geçemeyebilirsin. Oyuncu bi şekilde satar yine satar. Ama illegal bir aktiviteye göre oyuna yön verilmez.

Son yayında Burhan beyin cevabına bakabilirsiniz isterseniz.
Yani mesela +7 cursed blade bağlansa üzerime onu kullanmak canımı acıtmaz ama terleye terleye farmladığın, zar zor + basıp 7 yaptığın silahın üzerine bağlanıyor olması ve değerinin anında sıfıra inmesi kötü zaten. O itemı +7 olarak hesabına takmak zaten çok zor (sözüm cüzdanı kabarık olanlardan dışarı) ve o zorluğa rağmen takıp istediğin zaman çıkarıp satamamak, seni o karakteri oynamaya mahkum bırakıyor. Ben +7 Arch Sword takıyorum harika bir silah daha iyisini bulamam şuan, ama sorun şu ki oyun erken erişim olduğundan silahlarla ve sınıflarla oynama oluyor bugün oynadığımız karakterin yarın aynı kalacağının garantisi yok. Hasarı artıyor, azalıyor buff geliyor nerf geliyor 2 ay sonra elimdeki silahın kötü durumda olmayacağının garantisi yok elimde üzücü olan bu.

Drop oranlarının zorluğunu herkes biliyor, + basmanın zorluğunu herkes biliyor TL olan değeri inan umrumda değil ama oyun içi bu kadar emek verip o emeğimi 1 sene boyunca kitlemek, önümüzdeki ayın ne olacağını bilmeden körü körüne o silahı takmak sıkıyor beni ve eminim diğer pek çok oyuncuları.

Alkoer

Üye
Yani mesela +7 cursed blade bağlansa üzerime onu kullanmak canımı acıtmaz ama terleye terleye farmladığın, zar zor + basıp 7 yaptığın silahın üzerine bağlanıyor olması ve değerinin anında sıfıra inmesi kötü zaten. O itemı +7 olarak hesabına takmak zaten çok zor (sözüm cüzdanı kabarık olanlardan dışarı) ve o zorluğa rağmen takıp istediğin zaman çıkarıp satamamak, seni o karakteri oynamaya mahkum bırakıyor. Ben +7 Arch Sword takıyorum harika bir silah daha iyisini bulamam şuan, ama sorun şu ki oyun erken erişim olduğundan silahlarla ve sınıflarla oynama oluyor bugün oynadığımız karakterin yarın aynı kalacağının garantisi yok. Hasarı artıyor, azalıyor buff geliyor nerf geliyor 2 ay sonra elimdeki silahın kötü durumda olmayacağının garantisi yok elimde üzücü olan bu.

Drop oranlarının zorluğunu herkes biliyor, + basmanın zorluğunu herkes biliyor TL olan değeri inan umrumda değil ama oyun içi bu kadar emek verip o emeğimi 1 sene boyunca kitlemek, önümüzdeki ayın ne olacağını bilmeden körü körüne o silahı takmak sıkıyor beni ve eminim diğer pek çok oyuncuları.
Değindiğiniz sorun hakkında size katılıyorum.

Şuan oyunda silahların atağı,element dmg si, range i gibi birçok özellik çalışmıyor yada hatalı. TL ile ticareti göz önüne almadığınızı varsaysam bile şuan özelliği bilinmeyen itemi basmak gerçekten risk.

Gelelim çözüme. Sizinde dediğiniz gibi arch sword ve cursed blade fiyatları bir anda değişti. Sadece 2 item.

Ama soulbound mekaniğini kaldırmak TÜM İTEMLERİN fiyatını değiştirir. Daha doğrusu oyunu değiştirir.

MontesQue

Üye
Oyunun alphası dahi çıkmadan söylenen bir özellikti. Neden kalksın?

Biçok oyuncu ( ekmek parası kazananlar hariç) bu özellik için geldi oyuna.

TL ile avantaj sağlayan adamın önüne geçilsin ama soulbound sistemi kalsın. Para veren değil itemi upgrade yapmayı başaran adam kazansın.
Dostum bu söylediklerin biraz saçma 1. madem pay2win in önüne geçme amaçlı kuruldu bu sistem zaten oyuncular biliyor eline taktıgın anda item bağlanıyor olmasını kimse takmaz alır satar gene pay2win olur zaten oluyorda görüyoruz yayıncıları :) 2.si para veren degil item upgrade yapmayı başaran adam kazansın demişsin o halde item +7 e basıldıgı taktirde bound olmalı taksanda takmasanda ancak bu şekilde önüne geçilebilir..
Kısacası nacizane fikrim +7 takılan itemin bound olması çok saçma şayet pay2win önüne geçmekse amaç.. kimse takmaz satar dolayısıyla bu sistem çürüyor madem önüne geçilmek isteniyor epic+ üst itemlerin +7 basıldıgı taktirde ele taksanda takmasanda bound olması gerekli bu şekilde sistemin p2w önüne geçmek oldugu daha belirgin olur

henks

Üye
Bu sistemde sadece parası olan adam cesurca itemi takıyor. Zengin olanın güçlü olduğu sistem. Al sat yapamadıgımız içinde her zaman item farkı çok olacak. Normalde bound sistemi herhangibir mmo da iyidir. Ama bu kadar p2w olan bir mmo için maalesef olmamış.

Alkoer

Üye
Dostum bu söylediklerin biraz saçma 1. madem pay2win in önüne geçme amaçlı kuruldu bu sistem zaten oyuncular biliyor eline taktıgın anda item bağlanıyor olmasını kimse takmaz alır satar gene pay2win olur zaten oluyorda görüyoruz yayıncıları :) 2.si para veren degil item upgrade yapmayı başaran adam kazansın demişsin o halde item +7 e basıldıgı taktirde bound olmalı taksanda takmasanda ancak bu şekilde önüne geçilebilir..
Kısacası nacizane fikrim +7 takılan itemin bound olması çok saçma şayet pay2win önüne geçmekse amaç.. kimse takmaz satar dolayısıyla bu sistem çürüyor madem önüne geçilmek isteniyor epic+ üst itemlerin +7 basıldıgı taktirde ele taksanda takmasanda bound olması gerekli bu şekilde sistemin p2w önüne geçmek oldugu daha belirgin olur
Aslında cevabı kendiniz vermişsiniz. Bu soulbound un size yararı sizin +7 itemi satmayıp elinize takmanız. Pve ve pvp de üstünlük sağlamanız.

Dediğiniz gibi hiçbir oyunda TL ile satış tam olarak engellenemez. TC kimlik no ya char açtırsalar bile adam kimliğini kiralar yine satar.

+7 item dediğiniz gibi direkt soulbound olmalı elinize takmadan katılıyorum. Yönetim bunun için ticareti biraz canlandırsın diye yaptık demişti. İlerde item bolluğu olunca +7 direkt kitlenir zaten

taslex

Üye
bağlanan itemler çöpe atılamıyor değil mi? eğer öyle birşey var ise en azından çöpe atılamaz hale gelse güzel olur aynı kilitli gibi. hiç kimse bağlı itemini çöpe atmak istemez. umarım atılmıyordur. 2 itemim bağlı. benim açımdan sorun yok. açmak için drobu olmalı bence.

Nusirevan

Üye
Ruh bağı olan silahların upgrade oranları arttırılsın, süresi uzatılsın.

SuckMyLollipop

Üye
Pazarcılık TL cilik ile alakası yok şimdi ben warriorum gittim Mino 7 bastım onu bir ay kullandım sonra War schyte 7 bastım eee bu minoyu ne yapacağım ? O kadar emek vs çöp oluyor , saf saf konuşmayın zaten TL ile item alanlar kadakteri bile alırlar kesinlikle kalkmalı yoksa bu oyun 2-3 aya çöp

Tolgun

Üye
Benim fikrim kesinlikle kalkmali item almak istiyoruz alsak daha sonra yükseltmek istesek satamiyoruz bence bu çok saçma para basılıp iten alınmasın diye yapıldı galba ama parası olan yine alıp giyiyo bizi tekliyo daha sonra daha iyisi çıkınca onu da alır koymaz o adama ama bizim gibileri caydiriyo bu sistem itenm dizip keyifle oynamaktan. :(
Katilmiyorum malesef zaten +8rare/+7epic/+6unique tek güclü itemler bound mmorpg oyunu charini gelistircen charinla baglanti kurcan :D sag sol yeni char acipda en gücli itemleri satip ve yüklemek diye oyun degil. Ona göre de karar vermen lazim zaten günden güne yeni item cikmiyo cleaver +8 aldim aylar önce taktim halen tasiyo beni^^ sonra da degistircem gücüm yetiyosa.
Düsünsene Mehmetin charinda güclü Golden Snake dual +8 var tradle ertesi gün Süleymana veriyo bi gün sonra da Hamudi ye tradeliyo saka gibi mmorpg.
Tabiki riske girip chari da sata bilir ama ginede bound isi yavaslatiyo böle isleri uzun zahman oynamak istiyen ve baglanti kuran takar bound itemi.
Kanka korkma bound olmaiynca para olana da yaricak oda satar itemi yeni dizer yada bir ay bütün parasini basar isini görür ertesi ay parayi cikarip kacar.
Tabiki systemin herseyin gibi kötü taraflari silahlar tam oturmamis daha ve hatali mino range 1.3 ve war scythe 1.8 ayne range den vuriyo malesef silahlari denemek icin öncelik +1 almak lazim.

Hayata hosgeldin malesef para cogu seyde üstünlük yaratiyo :D bide pay2win oyundan konusiyoruz :D.
Adamlar oto attack gelmicek diyo :D yayin acip arkadaslar yeni güzel seyler var oto attack gelcek diyolar :D sence pus item satmak icin mi yada az zahman olan kisi lere yardim etmek icin mi.
Tabiki baze kisi ler pay2win demicek yada knight gibi degil.
Kendimi kopyalarsam kendime karsi vs atarsam bi charin +7 mino ve obur charin para basip +8 mino chitin +8 olursa sonucu siz bilirsiniz anlatmaya gerek yok -> o itemleri farm la almak biraz zor -> pay2win.

SesliBilgilerTR

Üye
Ruh Bağı Kaldırılmamalı Ama İtemlerin Bir Tık Daha Rahat Alınarak Satılabilmesi Adına Farklı Bir işlem Olabilir , örnek bir oyuncu +7 epik takınca bunu satmak için bir görev bitirmeli bu görev ne kolay ne zor olmalı görevi yapabilir ise itemi satabileceği sc yi alıp itemi satmalı gibi, yani satmak içinde bir emek ve zaman ayırmalı ki bir tık değerli olsun itemde.

KARLIGAN

Üye
Katilmiyorum malesef zaten +8rare/+7epic/+6unique tek güclü itemler bound mmorpg oyunu charini gelistircen charinla baglanti kurcan :D sag sol yeni char acipda en gücli itemleri satip ve yüklemek diye oyun degil. Ona göre de karar vermen lazim zaten günden güne yeni item cikmiyo cleaver +8 aldim aylar önce taktim halen tasiyo beni^^ sonra da degistircem gücüm yetiyosa.
Düsünsene Mehmetin charinda güclü Golden Snake dual +8 var tradle ertesi gün Süleymana veriyo bi gün sonra da Hamudi ye tradeliyo saka gibi mmorpg.
Tabiki riske girip chari da sata bilir ama ginede bound isi yavaslatiyo böle isleri uzun zahman oynamak istiyen ve baglanti kuran takar bound itemi.
Kanka korkma bound olmaiynca para olana da yaricak oda satar itemi yeni dizer yada bir ay bütün parasini basar isini görür ertesi ay parayi cikarip kacar.
Tabiki systemin herseyin gibi kötü taraflari silahlar tam oturmamis daha ve hatali mino range 1.3 ve war scythe 1.8 ayne range den vuriyo malesef silahlari denemek icin öncelik +1 almak lazim.

Hayata hosgeldin malesef para cogu seyde üstünlük yaratiyo :D bide pay2win oyundan konusiyoruz :D.
Adamlar oto attack gelmicek diyo :D yayin acip arkadaslar yeni güzel seyler var oto attack gelcek diyolar :D sence pus item satmak icin mi yada az zahman olan kisi lere yardim etmek icin mi.
Tabiki baze kisi ler pay2win demicek yada knight gibi degil.
Kendimi kopyalarsam kendime karsi vs atarsam bi charin +7 mino ve obur charin para basip +8 mino chitin +8 olursa sonucu siz bilirsiniz anlatmaya gerek yok -> o itemleri farm la almak biraz zor -> pay2win.
çok mantıklı yazmıisınız ancak şunu eklemek istiyorum , clanımda bir arkadaş 65 bp kastı , +7 arch sword travellers set +8 leather set dizdi. sonradan arch sworddan memnun kalmadığı için komple charını itemli şekilde sattı. hani demem o ki ruh bağı item alış verişini pek engellemiyor. benim düşünceme göre alt orta sınıfı zora sokuyor. örneğin ben +7 bluewing aldım beğenmedim charı olduğu gibi bırakıp yan char açıp bp kasıp +7 arch sword aldım. bunu da begenmezsem yarın warrıor kasıp +7 war syct alabılırım buna gucum yetıyor. oncekı aldıgım ıtemı satmama gerek olmadan yenısını alabılıyorum.

Ama buna gücü yetmeyen , itemini farmla dizen kişiler için sorun oluyor. görev itemi ile uzun sure takılmak zorunda kalıyorlar çünkü ruh bağı yüzünden almışken en ıyı sılahı almak ıstıyorlar. ben ruh bağı kalksın ıstemıyorum dediğiniz gibi takılmalık birbirne item vermeler bile yasanabılır bu durumda. ama bu bağı kaldırmak için belli bir ceza ödenebilir. örneğin satıcıya bir taş ya da kağıt koyulup ıtemın değeerine göre bir fiyat belirlenbilir.

rare +7ler 50m , +8ler 1 gb , epic +7ler 1 gb +8ler 150m vs tarzında örnek veriyorum. bu sayede itemi satmak için gerçekten geçerli sebebi olanlar o parayı odeyıp ruh bağını kaldırabılır dıye dusunuyorum. dediğim gibi zengin adam zaten olayın keyfinde , bugün +8 golden snake takar yarın hiç düşünmeden onu bankasına atıp uniqe +8 dagger alır çok ınsan tanıdım bu sekılde. olan alt orta sınıfın elindeki itemi satıp + uzerıne bıraz daha farmla para koyup ıtem yukseltememesını saglıyor. bu da ıkı sınıfın arasındakı uçurumu çok açıyor. bır yanda +8 takan bir yanda gorev ıtemlı.

Tolgun

Üye
çok mantıklı yazmıisınız ancak şunu eklemek istiyorum , clanımda bir arkadaş 65 bp kastı , +7 arch sword travellers set +8 leather set dizdi. sonradan arch sworddan memnun kalmadığı için komple charını itemli şekilde sattı. hani demem o ki ruh bağı item alış verişini pek engellemiyor. benim düşünceme göre alt orta sınıfı zora sokuyor. örneğin ben +7 bluewing aldım beğenmedim charı olduğu gibi bırakıp yan char açıp bp kasıp +7 arch sword aldım. bunu da begenmezsem yarın warrıor kasıp +7 war syct alabılırım buna gucum yetıyor. oncekı aldıgım ıtemı satmama gerek olmadan yenısını alabılıyorum.

Ama buna gücü yetmeyen , itemini farmla dizen kişiler için sorun oluyor. görev itemi ile uzun sure takılmak zorunda kalıyorlar çünkü ruh bağı yüzünden almışken en ıyı sılahı almak ıstıyorlar. ben ruh bağı kalksın ıstemıyorum dediğiniz gibi takılmalık birbirne item vermeler bile yasanabılır bu durumda. ama bu bağı kaldırmak için belli bir ceza ödenebilir. örneğin satıcıya bir taş ya da kağıt koyulup ıtemın değeerine göre bir fiyat belirlenbilir.

rare +7ler 50m , +8ler 1 gb , epic +7ler 1 gb +8ler 150m vs tarzında örnek veriyorum. bu sayede itemi satmak için gerçekten geçerli sebebi olanlar o parayı odeyıp ruh bağını kaldırabılır dıye dusunuyorum. dediğim gibi zengin adam zaten olayın keyfinde , bugün +8 golden snake takar yarın hiç düşünmeden onu bankasına atıp uniqe +8 dagger alır çok ınsan tanıdım bu sekılde. olan alt orta sınıfın elindeki itemi satıp + uzerıne bıraz daha farmla para koyup ıtem yukseltememesını saglıyor. bu da ıkı sınıfın arasındakı uçurumu çok açıyor. bır yanda +8 takan bir yanda gorev ıtemlı.
Biliyorum char satan da oliyo tabiki ama öle rahatsa herkez yapar rug baglamak "problem^^" de olmaz 65 char kasmak da herkeze kolay gelmiyo full farmerse bp kasiyosa bidaha, hem yanda para kasiyorsa onun icin zaten mantikli item olsun olmasin gine yapar yeni char ama bu baska problem^^ -> 100% cözüm bulamassin zaten.

Ben diyorum ki suan karar vermediysen su charini oynicaksan önce bluewing +6 al yada baska item, chari gelistirmek istiyosanda +7 alirsin kapatirsin farki +8 ye.
Hem bence herkez epic +8 itemli gezmiyo cok az bi oyuncu sayi si vardir 3-5% kisi onlarda dedeyin gibi zaten pay2win oyunda istedigni yapar.
Tabiki herseyin iy ve kötu tarafi var benim fikrim (tabiki herkez deysik düsüniyo) mmorgp de bi oyuncu characterine baglanti kursun gelistirsin tarzi düsüniyorum yane belli zahmandan sonra kararini veriyorsun +7 item alcan mi o charla yada baska charla mi zaten, +6 itemli de oynaniyo oyun en üst derece problem cikar.
Clan gelistirmek kol yakmak iy/kötü :D isim yapmak gibi göriyorum.
Tabiki baska char da aca bilirsin ona bise demiyorum güclü itemleri satip yada Battle Point lari o chara aktarmak character gelistirmek degil bence.
Herkez metadan meta siplar zaten yane sen okcu aciyorsun +65 oliyorsun aldin güclü bluewing +7 mesela bi patch geliyo diyorsun ki BP op birden herkez item satip BP oliyo.
Tabiki LoL gibi oyunlarda bisey demiyorum ama böle oyunlarda saglikli bilmiyorum, tabiki balance isi deysik bi problem ona girmiyelim :D.
Yada full Gb bakan oyuncu en gücli item lerle gezer Gb fiyat düsünce satar kacar, o oyunda ve chara 0 baglantili adam niye faydalansin.
O item acmak icin bi pus itemi yada para icin acmak da kesinikle cözüm olara görmiyorum tabiki kücük pazarlik lari yavaslatar ama but itemlerde kücük pazarlik problem degil zaten.
100% herkezi mutlu edemessin zaten ama sanki boundu acarsan veya görevli/puslu/goldlu acarsan bana göre kötü ler daha fazla olcak.
Sonunda tabiki oyunu yapanlarin yada oyun kitlesi karari tabiki :D knighte mi gidek güzel baska yerlere mi.

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt