Unique Silahların Düşük AP Olması Ve Bonus Değerleri Hakkında.

Schurft

Üye
Kesinlikle tekrar ayarlama yapılmalı. unique itemler 7 olmadığı halde, rare itemden daha kötü performans veriyor

ScorDraGG

Üye
Bu oyunun ismi acilen "Ketum Online" olmalı. Hiçbir konuda bilgilendirme yok. patch gelecek mesela bilgi yok. nedir ne değildir. oyuncuları asla bilgilendirmiyorlar. İstiyorlar ki kavga ede ede öğrensin herkes her şeyi. Belki kısa vadede ilgi ve merakı artırırsınız. ama bir noktadan sonra insanlar strese giriyor ve bunalıyor artık.

TheHexer

Üye
bende bunu diyorum güzel bir dengeleme var illaki herkesin uniqe giymesi gerekmeyecek epiklerin değeri var!
Epiklerin değeri yine olsun şuanda +7 elven bow +7 vixendan daha kötü durumda. Bu silahlara tartışmasız buff gelmesi gerekiyor. Aynı durum warrior silahları için de var overseer mesela unique ve üst düzey bir silah ama +6 sının ap si dalga geçer gibi +7 war scythe dan daha düşük +7 si ise hemen hemen aynı vuruyor.

samess

Üye
Epiklerin değeri yine olsun şuanda +7 elven bow +7 vixendan daha kötü durumda. Bu silahlara tartışmasız buff gelmesi gerekiyor. Aynı durum warrior silahları için de var overseer mesela unique ve üst düzey bir silah ama +6 sının ap si dalga geçer gibi +7 war scythe dan daha düşük +7 si ise hemen hemen aynı vuruyor.
Iyi de başkan aklıma şu an net örnek gelmese de malum oyunda misal chitin bow 7 166- i.b 119 örneği geliyor düz ap olarak bakınca kötü ama incigi boncuğu, tipini düşününce cb iyi diyebilirim, warbow+7 özelliklerinde def yazıyor ve isabet oranı var daha bu isabet oranı ne işe uariyor bilmiyoruz ayrıca HP de veriyor, bence gayet de mantıklı bir silah tıpkı cb örneğindeki gibi. Ap de vixen ayarında olsa belki de çok op olacaktır böylece dengelenmiştir.

platoon0x

Üye
mino yorumunu youtubeden ben yazmıştım bu konudan da destek çıkalım,
epic itemlerle unique itemler arası farkın net bir şekilde açılması gerekiyor, stormbringer diye üst seviye şahane bir item yapmışsınız, "all classes" yazmışsınız, itemin atağı 129 :D
hangi warrior aynı ataklı war scythe veya 1 atak düşük hand axe of minotaur varken %99 aynı verimi alacağı eşyaya 5 6 kat daha çok para verir?
aynısı 126 ataklı gunnars sabre için de geçerli
anca tipini beğenecek te zengin birisi olur parayı basar vs vs
tek el silahlara değinmiyorum bile adam headsplitter +7 brutal impailer +7 basmış cayır cayır dolaşıyor ortalıkta, 2sinin toplamı +5 mino atağı vermiyor, 50 60m lik item.

oyundaki itemlerin hiyerarşisinde genel bir sıkıntı var zaten, adam görev bowu alıyor 99 ap, nadir item de olsa gidip +7 ye basıyorsun 97 atağı var, epik itemleri +6 yapıyorsun hala 99 ap yi geçmiyor. sonra oyun kendini geliştirmekle uğraşmayan, tokmaklarla dolaşan bp lerle, çakma swift shooterlarla dolaşan okçularla dolar.
(warriorda da böyle bir durum yok mesela görev silahı yerine 20m ye +1 mino alsa daha güçlü oluyor)

Aura

Üye
+7 elven bow takacağıma +7 vixen takarım. War bow u shard için kırarım. Bu kadar net bence.
Bir archer oyuncusu değilim fakat bow Lara bakarak arasında ki ciddi farkı ben görebiliyorum. Elwin bowun skill vurma mesafesi çok daha yuksek ayrıca skill isabetin ne işe yaradığını bildiğinizi var sayıyorum ayrıca dex veriyor çok iyi bow elvin.

Belki çok ufak daha ap si arta bilirdi.

GizliPriest

Üye
Tamam da sadece bu silah için konuşmadık ki, dengeleme olmasın zaten demedik keza. Oyunun tüm süreçlerinde bulunan birisi olarak tecrübelerimi paylaştım. Söz konusu hasar artışı ve 70 poi damage mantıklı bir argüman değil gibi. Zira Minoda da 70poi damage var +7de.
Sadece ben kullanıyorum diye desem mageleri katmam, okçu itemi katmam direkt derim ki '' HACI SWORDUMUN ÖZELLİKLERİNİ YÜKSELTİN'' :D
Kanka bu tarz sende ki itemler bp dusunulerek oyuna eklenmiş diye düşünüyorum warrior için fazlasıyla yeterli uniq mevcut. Şimdi neden AP düşük onu da benim dusuncemle açıklayayim. Poison dmg zaten + rogue hasar + . Mesela stormbringer R daha az vuruyor ama AP daha fazla senin weapon R daha fazla vuruyor AP biraz az senin weapon pvp de iş yapıyor verdiğini bonusla stormbringer pve de iş yapıyor. Benim şahsi düşüncem uniq silahlar dengeli şuan da eğer AP artisi olursa silahlar problem olacağına inanıyorum tabi bazı şeylere güncelleme gelebilir özellikle elemental hasarlara :D

GizliPriest

Üye
mino yorumunu youtubeden ben yazmıştım bu konudan da destek çıkalım,
epic itemlerle unique itemler arası farkın net bir şekilde açılması gerekiyor, stormbringer diye üst seviye şahane bir item yapmışsınız, "all classes" yazmışsınız, itemin atağı 129 :D
hangi warrior aynı ataklı war scythe veya 1 atak düşük hand axe of minotaur varken %99 aynı verimi alacağı eşyaya 5 6 kat daha çok para verir?
aynısı 126 ataklı gunnars sabre için de geçerli
anca tipini beğenecek te zengin birisi olur parayı basar vs vs
tek el silahlara değinmiyorum bile adam headsplitter +7 brutal impailer +7 basmış cayır cayır dolaşıyor ortalıkta, 2sinin toplamı +5 mino atağı vermiyor, 50 60m lik item.

oyundaki itemlerin hiyerarşisinde genel bir sıkıntı var zaten, adam görev bowu alıyor 99 ap, nadir item de olsa gidip +7 ye basıyorsun 97 atağı var, epik itemleri +6 yapıyorsun hala 99 ap yi geçmiyor. sonra oyun kendini geliştirmekle uğraşmayan, tokmaklarla dolaşan bp lerle, çakma swift shooterlarla dolaşan okçularla dolar.
(warriorda da böyle bir durum yok mesela görev silahı yerine 20m ye +1 mino alsa daha güçlü oluyor)
Çözüm görev itemlerinin AP düşmesi kankacim. Eğer uniq itemlerin apler artarsa bak daha kötü şeyler olur oyunda bp 1200 vuruyor diye ağlıyorlar 2k vurur eylem başlar hiç o toplara girmeyin :D görev itemleri ap düşmeli onun disin da bence güncellenmesi gereken itemler. Warbow AP artabilir. Dagger of balance artabilir. Earthshaker kesinlikle AP düşmeli çünkü uniq silahların önüne geçiyor. Birde enchanted. Wsr AP halen çok düşük mino ile kiyaslanirsa. 1 AP icin 4 GB fark verilmez. Heartseeker AP artabilir. Arch sword ya AP artmalı yada lrden posion dmg olmalı. Tabi bunlarin hepsi hayal kendi düşüncelerim :)

GizliPriest

Üye
Bir archer oyuncusu değilim fakat bow Lara bakarak arasında ki ciddi farkı ben görebiliyorum. Elwin bowun skill vurma mesafesi çok daha yuksek ayrıca skill isabetin ne işe yaradığını bildiğinizi var sayıyorum ayrıca dex veriyor çok iyi bow elvin.

Belki çok ufak daha ap si arta bilirdi.
Valla şuan oyun early game de daha bunun mid game olacak end game olacak. İtemleri bu kadar büyütmeyin takın falan yeterli olacaktır. Gidip o kadar paralar verilmez itemlerle şuan da üzülürsünüz yapmayın etmeeyinnn :D

Aura

Üye
Valla şuan oyun early game de daha bunun mid game olacak end game olacak. İtemleri bu kadar büyütmeyin takın falan yeterli olacaktır. Gidip o kadar paralar verilmez itemlerle şuan da üzülürsünüz yapmayın etmeeyinnn :D
Ben oyuna TL veya Gold çekip de para verecek biri değilim. Oyun içi belli bir sürede elde etmeye uğraşırım eğer ulaşamıyorsam yapmam gereken itemlere oyun içi o oyunu oynamam. Yani vixen ile elvin farkı var baya onu demek istedim. :)

GNOL

Üye
Şuan da oyunda ki 1-2 unique item harici hiçbir item cezbetmiyor bu itemler zor elde ediliyor zor basılıyor detaylı açıklama yapsak çok uzun sürer itemler saçma sapan dex istiyor bunların düzelmesi lazım artık Gunar Sabre gibi bir itemin hem dex istemesi hem de dex vermesi arkadaşlar neden böyle bir durum var ne priestte ne warriorda hiçbir işe yaramayacak bir özelliği neden koyuyoruz

Dvorah

Üye
Maalesef uniquelerin "eşsiz" olmak adına öne çıkan bir tarafı yok. Türü böyle yüksek sınıfı temsil eden silahların epic itemlardan tam manasıyla sıyrılıp "ahan da item budur" dediğimiz hiçbir yanı yok maalesef.

Hele tek el silahlar tam fecaat, ap leri düşük olduğu yetmiyormuş gibi elemental bonusları da yarı yarıya, kaldı ki malum oyunun dinamiklerini birebir uygulamışlar; sol ele takılan ap nin %50 sinden yararlanır. Abicim neden böyle bir şey var? Apleri düşük yetmiyor sol elde de kısıtlama var, hadi ap lere eyvallah da elemental hasarları da zayıf.

Bir warriorun tek el silahları kullanmanın geçerli hiçbir yanı yok. Sağ el silah 80 ap + sol el silahı 70/2 ap; sonuç +3 spin axe daha çok vuruyor.

İtemlara acilen revizyon lazım.

TheSado

Üye
Neden bir kısmın ulaştığı bir silahın uçurum fark yaratmasını istiyorsunuz ki, güzel bir şey olmadığını bile bile.

AhmtDmrc

Üye
dostum bu oyunda bir dengeleme var sen o itemi bastın diyelim. Roguelere karşı %8 damage atıyorsun zehir hasarı 70 vs. uniqe itemlerin epik itemlere fazla biz üstünlüğü olmaması sevindirici ayrıca çok güzel bir dengeleme var oyunda sen bu silahı kullanıyorsun diye dex bonusunun azaltılması vs uygulanmasıda saçma olur.
Önemli bir hatırlatma başka bir oyundan gelip bu oyununda aynı oyuna benzetilmesi uğraşını bırakmalıyız. oyuna ayak uydurmalı sadece genelsel problemlerin çözülmesine yardımcı olmalıyız. sen bir yayıncısın bu uniqe itemi kullanıyorsun diye değiştirilmesini istiyorsun.
Genelsel ?

tekpak

Üye
cidden unique silahlara acilen düzenleme yapılması gerekli. silahlar konusunda çok spesifik örnekler dışında(mesela iyi mantıklı unique kalkan var) %90 epic silah daha iyi. yani bu çok saçma

düşünsene +7 unique basıyorsun ama çöp. olabilir mi böyle bişey. nasıl bissürü item'a buff nerf geldiyse unique silahların da ap değerlerine acilen buff gelmeli. overseer +6 balta var mino 7 den daha az atağı, bonusları zaten çöp. e kim niye kullansın bunu.

war bow +7 sözde unique bow ama swift +7 den biraz daha fazla apsi var. e ne biçin unique item bu? def hp filan vermesi önemli değil vuramayan okçu neye yarar.

Jenn

Üye
Selamlar,
Yakın zamanda tecrübe ettiğim bir bilgiyi paylaşıp sizlerin de fikirlerini almak istiyorum.
Geçtiğimiz günlerde +6 Unique Sword Bastım ve bunu Preview ile AP değerini kontrol etmek istediğimde Resimdeki AP ve Bonus Değerlerini gördüm.
Genel anlamda Unique silahların yetersiz olduğunu düşünüyorum.
Şöyle ki:
> +7 Gunnar's Sabre 158 Ap ve Dex bonus verirken 64 Dex istiyor. Her manada kayıpta olduğumuz bu itemi takmak için bir gerekçemiz kalmıyor.
> Diğer yandan bakıldığında +7 Warbow da aynı şekilde devasa bir fark yaratmıyor ve oyunda an itibari ile en yüksek item sınıfı unique silahlar.
Diğer classlar için de hemen hemen aynı, mage itemlarında da %80 oranında skillerden güç alındığı için cezbeden bi yanı yok gibi.
Hani Legend ve Myth classları gelecek diyebilirsiniz bu sefer de onların gelmesine daha çok var.
Şu süreçte Unique itemların gözden geçirilip kullanmaya değer hale getirilmesi gerektiği kanaatindeyim.

Not: Bize ne bundan diyecek dostlara da şunu söyleyeyim: elbet bir gün siz de unique silah kullanacaksınız, üst düzey çar dizmek hepimizin hedefi fakat bir warrior Unique +7 hali 158 ap olan bir sword yerine Epic olan Minotour'u takarım daha iyi diyorsa silah segment eşleşmesinde sorun var demektir.

Çözüm önerisi:
Bonusların gözden geçirilmesi.
AP Rate olarak her artıda yükselen ap miktarının epic silahlardan kısmen daha fazla olması.

Herkese bol şans.

Ekli dosyayı görüntüle 7648
doğru diyorsun. katılıyorum sana.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt