ÇÖZÜM Warrior Xp Kasamıyor

Pitou

Üye
Aslında kısa ve özet olarak birkaç cümle ile açıklamak istemiştim, yanlış anlamışsınız. Açıkçası yayınlarımızı takip ediyorsanız monster damage+ basic attack + heroism+ full sc exp kasarak mücadele ettiğimizi görürsünüz. Organizeyiz ve hazırlıklıyız bunun avantajını tabi ki yaşayacağız. Bahsetmek istediğim şey şu warrior, rogue, mage sınıflarına özgü slotların olması ve mobların bu joblara göre ayarlanması icap ederdi. yani ben burada mage ile ksleşmemeliyim exp kasamıyoruz diye ağlamıyoruz farkındaysanız genel bir sorundan bahsediyoruz.

Mageler gitsin mage ile ksleşsin 10 tane melee parti gelsin bu slotta ksleşsin ona okeyim. ancak mantık şu; biz slotu sağlıklı dönebiliyoruz ve organize oldugumuz ıcın charlarımız yatmıyor dc olmuyor müdahale ediyoruz, bir tane kıçı kırık mage parti gelip ks koyuyor kutu alamamasına rağmen yatmayacağını bildiği için bizim slottan çıkmayacağımızı da hesap ederek rowa bırakıp gidiyor aldığı exp 90 k, ama garanti. mobların damagesi düzgün ayarlanamamış şu moblardan asas ve mage sınıflarının ödlerinin kopması gerekirdi, armor veya hp nin hiçbir önemi yok. bana çok mantıklı gelmiyor. büyük ümitlerle oynadığımız oyunda bu tarz amatör hareketleri görmek ne yazık ki bizleri üzüyor.

şımarıklık ile alakası yok.
Ko da bir Str priestin ve MP Magenin staffla "TİTAN ve Dark mare" dönebilir mi ? Cevap: Tabiki hayır anında tek yer. Burada soyunuk bile damage yemiyor potla tutuyorlar charları. Ks de priest bile koymuyor kimse 8 kişi attack yapıyor.

fstab

Üye
dragonkin eskiden böyle değildi suan archdemondan bile kolay kesiliyor :D

SirJhon

Üye
Merhaba,

Konuyu ekibimle beraber aynen destekliyoruz. MOB'ların araları çok açık olduğundan dolayı arkadaşın yazdığı gibi mele ekip yetişene kadar okçu , asas ve mageler yarı canı zaten gitmeden çekebiliyorlar. Boş slota mele olarak başladığımızda itemsiz ve düşük levelli okçular asaslar veya mageler gelip direk olarak itemli levelli mele party'den kutuyu ve exp alıp bırakıp gidebiliyor rahatça bütün yaratıkları itemsiz şekilde taklayıp yüksek damage atabiliyorlar. Mele pt daha yüksek efor ve maliyet sarf edip slotta tutunamıyor. Slotdaki mobların mesafeleri azaltılmalı veya gerçekten mele takımların tanklayabileceği slotlar olmalı. Diğer MMORPG oyunların neredeyse tamamında böyle slotlar mevcut.

bamdroid

Yeni Üye
sevgili arkadaşlar, ben her şeyi geçtim. bak her şeyi geçtim, ben warrior kasmak için günde 5-6k mana yemek zorunda mıyım ya? abi ben niye varımı yoğumu manaya harcıyorum. bak 85 cap geldi, ekibimiz dağıldı ve az kişi kaldık diye warriora dönelim dedik. o günden bugüne pustan çektiğim mana benim belimi büktü artık tamamen derbeder oldum bu nedir? serverlar açıldığı gün okçu kastım 19 una kadar toplam bu kadar mana harcamadım, bir hafta 47 paket pot almışım abi el insaf be

sbh

Üye
sevgili arkadaşlar, ben her şeyi geçtim. bak her şeyi geçtim, ben warrior kasmak için günde 5-6k mana yemek zorunda mıyım ya? abi ben niye varımı yoğumu manaya harcıyorum. bak 85 cap geldi, ekibimiz dağıldı ve az kişi kaldık diye warriora dönelim dedik. o günden bugüne pustan çektiğim mana benim belimi büktü artık tamamen derbeder oldum bu nedir? serverlar açıldığı gün okçu kastım 19 una kadar toplam bu kadar mana harcamadım, bir hafta 47 paket pot almışım abi el insaf be
Oyun pot satıyor oyunla yarışılmaz, sırf çok pot harca diye darkness cavern yapmışlar sağ click pot spamlıyorsun hiç durmadan, sonrasında gelen zindanlar da devamlı pot harca, exp görevini undeade koymuşlar alan vurup duruyor defans işlemiyor onda da bas potu çatır çatır, çarı hiç slota koymasan gene bi ton pot basıyorsun. Karakterin canı devamlı yarılıyor her yerde aynı şey. Mp rec i de kopyalamayıp kaldırdın mı ohh tadından yenmez gelsin 175 cashler

fstab

Üye
oyunun doğası gereği güçlü olan ekibin güçsüz olan ekipten üstünlük sağlaması gerkeiyor ama rowda bu tam tersi işliyor oyun o kadar cok 85 cape hazır değilmiş ki burdan onu anlıyoruz 7 hatredli 6 asas 8 war scy 8 elite setli meeleden kutu alabiliyorsa burda bir sorun vardır bu bir tasarım hatasıdır, priest bile koymuyor adamlar minorle dragonkin dönebiliyorlar, ama kimin umrunda ne kadar çok geç 85 olursanız oyun o kadar çok para kazanır haliyle bu durumda row da değişmeyecek bol kazançlar :D

GorrTheGodButcher

Üye
seri bir şekilde fazla ve sabit damage vurmak istiyorsan evet, o kadar mana yemek zorundasın. Daha az mana yiyen skillerin var onları tercih edebilirsin, etmiyorsun, neden? Çünkü en fazla vuran skillin bu. Neredeyse assas'ın savage'ı kadar vuruyor skilli warriorun. Hem stabil şekilde fazla vurayım hem seri vurayım hem az manam gitsin maalesef mümkün değil. Jobun avantajını yazmadan bu avantajını dengeleyen dezavantajını yazmanız komik geliyor insanlara. Assas playerı olarak buraya gelip charın diğer joblara olan üstünlüğü hızlı koşmayı söylemeden "benim charımın en fazla vuran skillini 11 saniyede 1 kez vurabiliyorum adil mi bu .s.s." demem ne kadar komikse bu sözleriniz de o kadar komik.

N3v3N

Üye
seri bir şekilde fazla ve sabit damage vurmak istiyorsan evet, o kadar mana yemek zorundasın. Daha az mana yiyen skillerin var onları tercih edebilirsin, etmiyorsun, neden? Çünkü en fazla vuran skillin bu. Neredeyse assas'ın savage'ı kadar vuruyor skilli warriorun. Hem stabil şekilde fazla vurayım hem seri vurayım hem az manam gitsin maalesef mümkün değil. Jobun avantajını yazmadan bu avantajını dengeleyen dezavantajını yazmanız komik geliyor insanlara. Assas playerı olarak buraya gelip charın diğer joblara olan üstünlüğü hızlı koşmayı söylemeden "benim charımın en fazla vuran skillini 11 saniyede 1 kez vurabiliyorum adil mi bu .s.s." demem ne kadar komikse bu sözleriniz de o kadar komik.

Assas savage skili %700. %250 yazan skillde %400 vuruyor. Diğer skillerde de aynı şekilde %50 fazla vuruyor.

Warrior 70 skili %350 vuruyor.

Assas 0.5 sn arayla skill R vuruyor. Warrior 0.8sn arayla skill vuruyor. 2 skile 1 R atıyor.

Warrior 2 skill 1 R vurdugunda assas çoktan 3 skill 3 R yapıştırmış oluyor. Diğer moba gidene kadar da skillerin CD si bitmiş oluyor.

Hızlı koşması da var. Silahlardan 2x elemental hasar alıyor.

Kutu almak imkansız.

GorrTheGodButcher

Üye
Assas savage skili %700. %250 yazan skillde %400 vuruyor. Diğer skillerde de aynı şekilde %50 fazla vuruyor.

Warrior 70 skili %350 vuruyor.

Assas 0.5 sn arayla skill R vuruyor. Warrior 0.8sn arayla skill vuruyor. 2 skile 1 R atıyor.

Warrior 2 skill 1 R vurdugunda assas çoktan 3 skill 3 R yapıştırmış oluyor. Diğer moba gidene kadar da skillerin CD si bitmiş oluyor.

Hızlı koşması da var. Silahlardan 2x elemental hasar alıyor.

Kutu almak imkansız.
kardeşim bu konuyu seninle defalarca kez konuştuk. Neden anlamak istemiyorsun? 2 skille 1 R atıyorsun dediğin olayı warrior combosunu gösteren bir videoyla çürüttüm warrior da tıpkı assas gibi her skillde 1 R vuruyor, combo zaten böyle bir şey. O başlığa hiçbir şey yazmadın geldin burada algı kasmaya çalışıyorsun. Ben her seferinde sana bunları yeniden yeniden anlatmak zorunda mıyım? Hala gelmişsin burada jobların kendi baz damageleri üzerinden hesaplanan %leri koyuyorsun bir şey ifade ediyormuş gibi. Hiçbir anlama gelmeyen sayılar üzerinden (savage skilli %500 düzelteyim) insanları manipüle etmeye çalışıyorsun. Dilersen sslerle de destekleyebileceğim ama şu an için gerek görmediğim ve senin yapamadığın "gerçek" sayıları veriyorum:

Benim assasımın 2400 apsi var, savage skilli 2200 vuruyor, 11 saniye cool downı var. Partimdeki warriorun 2700 apsi var, 1910 vuruyor skillinin cool downı 0.8 saniye. Bu şekilde uydurma bilgilerle değil de kanıtlarla gelirsen sevinirim tartışmalara, üzerinde konuşabileceğimiz somut veriler olur çünkü. Bu haliyle söylediklerin hiçbir şey ifade etmiyor.

N3v3N

Üye
kardeşim bu konuyu seninle defalarca kez konuştuk. Neden anlamak istemiyorsun? 2 skille 1 R atıyorsun dediğin olayı warrior combosunu gösteren bir videoyla çürüttüm warrior da tıpkı assas gibi her skillde 1 R vuruyor, combo zaten böyle bir şey. O başlığa hiçbir şey yazmadın geldin burada algı kasmaya çalışıyorsun. Ben her seferinde sana bunları yeniden yeniden anlatmak zorunda mıyım? Hala gelmişsin burada jobların kendi baz damageleri üzerinden hesaplanan %leri koyuyorsun bir şey ifade ediyormuş gibi. Hiçbir anlama gelmeyen sayılar üzerinden (savage skilli %500 düzelteyim) insanları manipüle etmeye çalışıyorsun. Dilersen sslerle de destekleyebileceğim ama şu an için gerek görmediğim ve senin yapamadığın "gerçek" sayıları veriyorum:

Benim assasımın 2400 apsi var, savage skilli 2200 vuruyor, 11 saniye cool downı var. Partimdeki warriorun 2700 apsi var, 1910 vuruyor skillinin cool downı 0.8 saniye. Bu şekilde uydurma bilgilerle değil de kanıtlarla gelirsen sevinirim tartışmalara, üzerinde konuşabileceğimiz somut veriler olur çünkü. Bu haliyle söylediklerin hiçbir şey ifade etmiyor.
Hicbirseyi ispatlamadinki. O video eski, warriorun 0.6 sn de vurması nerflendikten sonra R si de nerf yedi. Aç bi warrior sabaha kadar dene bakalım oluyor mu? Her skile R vurmak istiyorsan 1 sn arayla vurman gerekir. Bayağı bı kişide videodaki gibi artik R vurulmadigini yazdı ama sen inanmak istemedin...

Assasin skill aciklamasindaki sayısal ifadeler yanlış. Daha doğrusu sonradan gelen buflar doğrultusunda düzeltmeye gidilmedi.

Kendi oynadigin clasa hakim degilsin daha tüm sınıflarin nerflenmesi için ugrasiyorsun; warriorundan okcusuna magesine bp sine kadar...

Neyse konumuz bu değil.
Konumuz slotlardaki assasin sınıfının üstünlüğü.

Konuyu uzatmadan önce eski postları okumanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

bamdroid

Yeni Üye
kardeşim ben 32 yaşındayım. 2004 yılından beri bir fiil öbür oyunu oynuyordum zaten. buradaki ana fikire odaklan, çok bilmişlik yapmana gerek yok. biz de onların farkındayız. çok şükür aklımız yerinde. ayrıca avantaj dezavantaj kısmına girersek bir assas olarak senin önce susman gerekiyor. net bir şekilde hatırlatmak isterim.

GorrTheGodButcher

Üye
Hicbirseyi ispatlamadinki. O video eski, warriorun 0.6 sn de vurması nerflendikten sonra R si de nerf yedi. Aç bi warrior sabaha kadar dene bakalım oluyor mu? Her skile R vurmak istiyorsan 1 sn arayla vurman gerekir. Bayağı bı kişide videodaki gibi artik R vurulmadigini yazdı ama sen inanmak istemedin...

Assasin skill aciklamasindaki sayısal ifadeler yanlış. Daha doğrusu sonradan gelen buflar doğrultusunda düzeltmeye gidilmedi.

Kendi oynadigin clasa hakim degilsin daha tüm sınıflarin nerflenmesi için ugrasiyorsun; warriorundan okcusuna magesine bp sine kadar...

Neyse konumuz bu değil.
Konumuz slotlardaki assasin sınıfının üstünlüğü.

Konuyu uzatmadan önce eski postları okumanı tavsiye ederim.
yahu video gönder bana video, ne laftan anlamaz insansın. Sabahtan akşama kadar şu şöyle bu böyle diye boş atıp duruyorsun. Bana video gönder bana kanıt gönder. Bunu yapamıyorsan konuşma artık. Yok o eski yok buna nerf geldi yok şu şöyle oldu. Kişi kendi iddiasını ispatlamakla yükümlü, ben ispatlıyorum nerf diyosun bilmem ne diyosun ama bir tane kanıt yok, video yok. Hala boş boş konuşuyorsun. Daha oyunun mekaniklerinin nasıl çalıştığını, kombonun animasyon iptalinin nasıl olduğunu bilmiyorsun bana kendi oynadığın joba hakim değilsin diyosun. Ben sana gönderdim videoyu, bu bir kanıt. Bunun aksini söylüyorsan kanıt göstereceksin çek bir video gönder, tamam mı kardeşim. Eğer bunu yapamıyorsan da bol keseden atıp saçma sapan konuşma artık rica ediyorum.

GorrTheGodButcher

Üye
kardeşim ben 32 yaşındayım. 2004 yılından beri bir fiil öbür oyunu oynuyordum zaten. buradaki ana fikire odaklan, çok bilmişlik yapmana gerek yok. biz de onların farkındayız. çok şükür aklımız yerinde. ayrıca avantaj dezavantaj kısmına girersek bir assas olarak senin önce susman gerekiyor. net bir şekilde hatırlatmak isterim.
aynen kanka, 72 yaşındayım 55 yıldır mmorpg oynuyorum en çok ben bilirim. Başlık altında insanlar makul bir şekilde önerilerini yazıyorlar, senin yaptığınsa "benim skillim neden çok mana yiyo .s.s.s" ağlaklığı. Anlatabiliyor muyum? Senin kaç yaşında olduğun kaç yıldır oyun oynadığının konuyla bir ilgisi yok. Olanların farkında olsan ve söylediğin gibi bu matematiği yapıyor olsan zaten bunu yazmazsın.

N3v3N

Üye
yahu video gönder bana video, ne laftan anlamaz insansın. Sabahtan akşama kadar şu şöyle bu böyle diye boş atıp duruyorsun. Bana video gönder bana kanıt gönder. Bunu yapamıyorsan konuşma artık. Yok o eski yok buna nerf geldi yok şu şöyle oldu. Kişi kendi iddiasını ispatlamakla yükümlü, ben ispatlıyorum nerf diyosun bilmem ne diyosun ama bir tane kanıt yok, video yok. Hala boş boş konuşuyorsun. Daha oyunun mekaniklerinin nasıl çalıştığını, kombonun animasyon iptalinin nasıl olduğunu bilmiyorsun bana kendi oynadığın joba hakim değilsin diyosun. Ben sana gönderdim videoyu, bu bir kanıt. Bunun aksini söylüyorsan kanıt göstereceksin çek bir video gönder, tamam mı kardeşim. Eğer bunu yapamıyorsan da bol keseden atıp saçma sapan konuşma artık rica ediyorum.

Olmuyor diyenlere siz beceremiyorsunuz diyen birine neyin olmadığını ispat edeyim? Kombonun kralı sen değil misin? 1 lvl çarla dene işte. İşine gelmez tabi. 2 sene önce atılmış video üzerinden konuşup duruyorsun. Atılan nerflerden haberin yok.

Ayrıca assas skillerinin fazla vurduğunu 3 işlem bilen (çarpma, çıkarma, toplama) herkes anlar. R den elemental hasarı çıkarıyorsun toplam hasardan elemental hasarı çıkarıyorsun, çıkan sonuçlar ister çarp ister böl (büyüğü kucuge bölmek daha kolay olur) skil yüzdesini bulmus olursun... True damage skillerinin hesabi farkli. 2 bilinmeyenli denkleme giriyor. O yüzden diğer skilleri hesaplayabilsen bile yeterli olur.

Bunları denemeden mesajımı alintilayip konuyu kaynatmazsan sevinirim. İlkokul çocuğunun anlayacagi şekilde herşeyi anlattım.

WhybeeSilencer

Yeni Üye
Oooo yine pitou warrior aglaklıgı içeren bir konu açmış :) ben mage oyuncusuyum öncelikle 8 setim 5 parça chaosum ve luna’s 7 itemim var . Önceden yazıyorum ki +7 setli farmerlardan olduğum düşünülmesin . Şimdi sırayla açıklama yapayım ;
1. Staff vuruşumuz 0.5 sn görünse bile karakterin animasyonu tamamlanmadan vurulmasını için esasen bu süre 1 saniyeden az değil , 10.000 kc sine yayında deneyebiliriz
2. Magelerin hemen hemen hepsi dragon slotunu statla ve full sc li dönüyor hadi asas hızlı koşuyor diyelim magede mi hızlı koşuyor ? Vurulan hasarları da yine yayında kc sine deneyebiliriz burda herkesin içinde açıkça meydan okuyorum bu konuda
3. Güçsüzlükten bahsedilmiş , 3k buff ile yaklaşık 5.000 canımız oluyor dün DV de bana 2.9 vuran warrior gördüm hadi gel yayında deneyelim magenin hangi skilli 2k vuruyor bak 2.9 demiyorum bile ayrıca warrior hp lerinin magelere göre 2x olduğundan bahsetmiyorum bile
4. Magenin nova mekaniğinde animasyon varken warriorlarda bu yok adam ard arda yere vuruyor ben nova atana kadar abartısız 2-3 warrior 8 kişilik mage ekibi full item dahi olsa kesebiliyor

özetle hiç değişmemişsin ; exp kasarken kimse yaklaşmasın dv de herkesi ben keseyim vs vs bırakın bu mağdur edebiyatlarını kardeşim benim

Pitou

Üye
Oooo yine pitou warrior aglaklıgı içeren bir konu açmış :) ben mage oyuncusuyum öncelikle 8 setim 5 parça chaosum ve luna’s 7 itemim var . Önceden yazıyorum ki +7 setli farmerlardan olduğum düşünülmesin . Şimdi sırayla açıklama yapayım ;
1. Staff vuruşumuz 0.5 sn görünse bile karakterin animasyonu tamamlanmadan vurulmasını için esasen bu süre 1 saniyeden az değil , 10.000 kc sine yayında deneyebiliriz
2. Magelerin hemen hemen hepsi dragon slotunu statla ve full sc li dönüyor hadi asas hızlı koşuyor diyelim magede mi hızlı koşuyor ? Vurulan hasarları da yine yayında kc sine deneyebiliriz burda herkesin içinde açıkça meydan okuyorum bu konuda
3. Güçsüzlükten bahsedilmiş , 3k buff ile yaklaşık 5.000 canımız oluyor dün DV de bana 2.9 vuran warrior gördüm hadi gel yayında deneyelim magenin hangi skilli 2k vuruyor bak 2.9 demiyorum bile ayrıca warrior hp lerinin magelere göre 2x olduğundan bahsetmiyorum bile
4. Magenin nova mekaniğinde animasyon varken warriorlarda bu yok adam ard arda yere vuruyor ben nova atana kadar abartısız 2-3 warrior 8 kişilik mage ekibi full item dahi olsa kesebiliyor

özetle hiç değişmemişsin ; exp kasarken kimse yaklaşmasın dv de herkesi ben keseyim vs vs bırakın bu mağdur edebiyatlarını kardeşim benim
Pitou ağlıyor diyorsun ama yönetim eninde sonunda yanlışlardan dönüp benim dediğime geliyorlar. "Warrior blinkdeki sorun düzeldi , Mage gate yavaşlatıldı , Okçu yavaş koşma geldi , Magelerin uzaktan vuruş mesafeleri kısaltıldı " yani istediğiniz kadar ağlıyorsun diyin yine benim dediğime gelip yapmak zorunda kalıyorlar. Çünkü ben oyunu ve oynamayı bilen biriyim sizin gibi bot değilim. Beğenmeyen yallah ko' ya.

WhybeeSilencer

Yeni Üye
Aynen kanka , sen yokken biz bu oyundaydık sen Ko daki warrior mekaniklerini istiyorsun ama yemezler kusura bakma :) magelerin durumu içler acısı ama senin kadar ağlayan mage görmedim ben

Pitou

Üye
Aynen kanka , sen yokken biz bu oyundaydık sen Ko daki warrior mekaniklerini istiyorsun ama yemezler kusura bakma :) magelerin durumu içler acısı ama senin kadar ağlayan mage görmedim ben
Ben yokken bu oyundamıydın ? Oyun daha açılmamısken daha alfa bile açılmamışken ben test karakteriyle oyun içinde test yapıyordum dalgamı geçiyorsun :D Gerçekten yazık kafana.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt