Yayın açıp taraf toplamaya başlamışlar :))))

ZeusHazretleri

Üye
Az önce youtubede denk geldim 5 6 yayıncı toplanmış yine rise onlineye atıp tutuyorlar. Bir tek chips savunuyor diğerleri de dönme dolap misali aman ekmek kapılarımıza zeval gelmesin Asımmm..

Video

Son düzenleme:

Dockerize

Üye
İnanılmaz saçmalamışlar. Bu yayıncılar chips dışındakiler destek alıyorlar mağlum oyundan o sebeb ile çok ciddiye alamıyorum

ZeusHazretleri

Üye
hepsi senden benden once oyunda olur merak etme :D
Öyle oldu zaten hele birisi vardı ismini vermek bana yakışmaz. Riseyle ilgili sohbete yazanların anasına sövüp banlıyordu. Ulan birde ne göreyim bu sözde yayıncı abimiz ilk gösterim günü canli yayin yapmaya başladı nasıl saksafon çaldı bir görseydiniz:)

Siyah34

Üye
Orda bir eleştiri var aslında. Önemli olan beta ya kadar geliştirme süreci önemli. Bir hakaret yok. Ağır hitamlar iddialar var ama onun yanıtınida oyun çıktında herkes alcak. Haklı veya haksız.

Siyah34

Üye
Orda bir eleştiri var aslında. Önemli olan beta ya kadar geliştirme süreci önemli. Bir hakaret yok. Ağır hitamlar iddialar var ama onun yanıtınida oyun çıktında herkes alcak. Haklı veya haksız.

BEARFACT

Yönetici
Game Master
Bu tarz konular maalesef ister istemez amacının dışına çıkıyor. Bu nedenle polemiğe dönüşmemesi için konu başlığınızı düzenledim.
Konunuzu kilitleyip / silmek istemedik lütfen bu kısımdan sonraki yorumlarda da özen göstererek devam edelim.
İyi forumlar.

shady19071907

Üye
Yayıncılardan üçünü kesin tanıyorum.. O oyunda tuzları kuru haliyle eleştirecekler tabi. Ama kimse oynadıkları oyunun daha ilk çıktığı zaman ki halini konuşmuyor. Daha ön gösterim yapmış bir oyuna karşı küçümseyici sözler söylemek yanlıştır. Eksiklikleri, bugları, yanlışları var ama daha oyun çok başında. Dertleri farklı zaten birçok arkadaşımız durumun farkındalar

Muti

Üye
chips'le diğerleri arasındaki tek farkla konuyu açıklıyorum: Chips yurt dışında yaşıyor, güzel bir geliri var, üç beş kuruşa ihtiyacı yok, diğerleri Türkiye'de yaşıyor. Rise Online'ı maddi kaygı gütmeyen oyuncular ve yayıncılar oynayacağı için çok mutluyum.

AsiTR

Üye
Hepbir ağızdan şu eleştiriyi duyuyorum "bahse konu oyunu kopyalamışlar abi". Güzel kardeşim ya sen kopyalamak ne bir habersin ya da ezberletilmiş fikri kendi fikrin yokmuşcasına benimsemiş papağan misali söylüyorsun ya da kötü niyetlisin. Rise Online World 4*4'lük bir oyun mu? Hayır. Bahse konu oyunun evreninden esinlenildiği doğru. Bunu inkar eden yoktur bence. Ama oyun baştan aşağı farklı be kardeşim. Oyun motoru, hikaye, mekanik, modellemelerin hepsi. Bunların hepsi farklıyken sırf konsept benziyor diye çakması dersen bu cahilliktir ya da art niyetliktir kusura bakmayın.

Dersin ki "kardeşim mekanikleri bana uymuyor." Tamam
Dersin ki "ben bahse konu oyuna alıştım. Benzer konsepte oyunu oynamaktansa alıştığım oyunu oynarım" Tamam.
Bunun gibi binlerce farklı şeyler söylersin ama hepsi aynı şeyi söylüyor.

Zaten videoyu tarafsız biri olarak açtım hiç habersiz biri olarak videonun başında "-hayır, - hayır" diyorlar sonra biri diyor ki sanki "bilmem ne oyun firması bu yayını yaptımış gibi oluyor abi." Yo sen söyleyene kadar ben öyle düşünmemiştim. Ama öyle bir durum var ki sen en baştan söyleyerek durumu idare etme çabasındasın. Burada Rise Online World "ben sana başka oyun firmasının verdiğinin 2 katını vereceğim. Oyun içide şu kadar malzeme vereceğim" dese kabul edeceği kesin. Şimdi sağda solda asla kabul etmem der ama eder biliyoruz.

Ben bu konuda yayıncıları suçlamam. Sonuçta maddi çıkarlarını gözetiyorlar. Ama ne bileyim bu durumda kalmalarıda, bahse konu firma tarafından bu duruma düşürülmeleride hoş değil.

Çok zor birşey değil. Oyunu yapan bir Türk firması senin oynadığın yabancı bir firma. Kardeşim ben bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Bitti ne bu firmaya hakaret etmiş olursun ne de kendi oynadığın oyunun firması ile ters düşersin. Yine kendi oynadığın oyunu oynamaya devam edersin. Ben açıkçası bir oyunun kopya, taklit olduğunu düşünsem konuşmaya değer bile görmem. "Bahsi açılsa aman ben konuşmak istemiyorum" derim hiç çekinmeden.

MuratYILDIZ

Üye
PUs önemli agaa farmer kesmek için güçlenmek lazım pkda başka adam yok çünkü :D
aylık 1.000 tl lik masraftan kurtuluyorlar + sponsor sayfalarından aylık cash + gb alıyorlar giderleri 0 gelirleri ++++++
Yazıyorum buraya olay gerçekleşince hortlatırım.
Şuan Rise online açılsın izlenmeler katagorisinde
Rise Online 20k
Knight Online 3k
olacak
Bütün yayıncılar izlenmeyi görünce Rise Online ye dönecektir.
Yayıncılık demek her oyunu denemek demektir
Bunlar yayıncı değil bunlar NTT çalışanıdır
Hangisi Ko harici yayın açıyor?
İzlenmeyeceklerini biliyorlar :)
Bugün Knight' oynayıp 1k üstü izlenen yayıncı ko yu bırakıp bırakıp gidip başka oyun katagorisinde yayın açtığında 20 izleyiciye düşüyor
Bunlar anca 13 - 18 yaş aralığını + iQ seviyesi 2 haneli elemanları kandırırlar

Nazzy

Üye
bu oyunun kitlesi belli istedikleri kadar taraf konuşması yapsınlar boş yani

Baphomet7

Üye
iyi geceler;
Evet koxp yapan adam bunlar macro yazan adam bunlar pedal yapan adamlar da bunlar pvp açan ve bunları klas game üzerinden satığ clas game %10 server başına para verende bunlar fakat bu adamlar eşit adaletli bir oyun yapıyorsa ben oynarım knight online parası olan ve gm'nin çevresi kazanıyor yapıcak bişey yok biz oynsak yeter zaten yeni yayıncılar çıkar piyasaya bu oyunun useri ve yayıncıları kendi içinde oluşur

Nazzy

Üye
iyi geceler;
Evet koxp yapan adam bunlar macro yazan adam bunlar pedal yapan adamlar da bunlar pvp açan ve bunları klas game üzerinden satığ clas game %10 server başına para verende bunlar fakat bu adamlar eşit adaletli bir oyun yapıyorsa ben oynarım knight online parası olan ve gm'nin çevresi kazanıyor yapıcak bişey yok biz oynsak yeter zaten yeni yayıncılar çıkar piyasaya bu oyunun useri ve yayıncıları kendi içinde oluşur
Güzel Paylaşım İyi Geceler...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt