Yayında konuşulan konular hakkında kişisel görüşlerim

Lonarad

Üye
Oto attack gelmesi hakkında
Gelmesini olsa da olur olmasa da olur ama olmasa daha iyi olur şeklinde desteklediğim bir konu. Konu hakkında fazla detaylı bir bilgi paylaşılmadı fakat yayında konuşulan kadarıyla yorum yapacağım. Çalışan kişiler için düşündüğümde pek çok oyuncu zaman ayıramamaktan, zaman ayırdığında ise boş slot bulamamaktan şikayetçiydi ve bu onlar için harika bir fırsat, oyuna başlamaları ve yeni oyuncu gelmesi açısından güzel bir güncelleme olur. Fakat diğer yandan düşündüğümde, vakti bol olup tüm gün oyun oynayabilen insanların da bunu kullanabileceğini ele aldığımda gözümde biraz tehlikeli bir sistem gibi geliyor. Bu oto saldırıyı maksimum 12 saat kullanabileceğiz, gün içinde 12 saat online olup elle kasarak gece yatmadan önce oto saldırıya bırakmamız mümkün olacak mı? Oyunu aktif olarak oynayabilen kişiler için 24 saat aktif olma şansı veriyor bu sistem ve benim gözümde çok sağlıklı değil.

Benim bu sisteme önerim vakti olmayan kişilerin şikayeti genel olarak level kasamamaktan kaynaklıydı, bu oto saldırı için ayrı bir harita üzerinden tamamen exp kasmak için olursa ve herhangi bir drop/coin kazancı olmazsa çok sorun olcağını sanmıyorum. Farklı bir harita olursa slotlarda aşırı doluluk olmaz ve coin atmadığı sürece çoğu oyuncunun korktuğu tekelcilik meydana gelmez.
BDO oyununu oynayanlar bilir, oyunda AFK olarak exp kasmak isteyenler için oyunda kuklalar bulunuyordu ve bu kuklalara AFK bırakarak istediğiniz saat kadar exp kasabiliyordunuz. Normal kasılan expe göre daha az exp veriyordu tabii. (1 saatte kasabileceğin expi 5 saatte afk olarak kasabiliyordun) Benzer bir sistem her iki tarafı da mutlu edecektir.

Makro koruma kodu hakkında
Benim şahsen bu konuda bir şikayetim bulunmuyor, çok rahat okuyup girebiliyorum çıkan sayıları fakat forum üzerinde bu konuda çok şikayet eden gördüm renk körüyüm, gözüm bozuk, göremiyorum gibi pek çok şikayet vardı. Makroların otomatik şekilde kod girememesini sağlamak için zor yapmanız gayet doğal karşılanabilir bir durum fakat daha basit bir çözüm şunu sunmak istiyorum; 3634 tarzı sayı gösterip o sayıyı girmemizi istemek yerine kolay okunabilen 2+2, 3+1 tarzı basit ilkokul matematiğinde sorular sorulsa hem makro işlemi otomatik olarak çözüp yazamaz hem de oyuncular daha rahat okuyabildiği için bu tarz şikayetlerde bulunmaz diye düşünüyorum.

Görüşlerinizi evet gelmeli/hayır gelmemeli şeklinde kısa cevapler vermek yerine neden gelmesi gerektiğini veya neden gelmemesi gerektiğini iyi ve kötü yanlarına değinerek detaylı bir şekilde kendinizi açıklarsanız sevinirim. Bir konu hakkında sadece şikayetlenmek yerine mevcut sorunlara çözüm üretelim ki bizim de oyunun gelişmesine yardımımız dokunsun.

Liwu

Üye
Bizim görüşlerimize değer verilecekse, ona göre yazalım. Aksi halde boşa kürek çekmeye de pek gerek yok.

Lonarad

Üye
Bizim görüşlerimize değer verilecekse, ona göre yazalım. Aksi halde boşa kürek çekmeye de pek gerek yok.
Ben şimdiye kadar yönetimin ilgili olduğunu, her türlü şikayeti ve isteği değerlendirdiklerini gördüm şahsen. Bir konuyu neden isteyip neden istemediğimizi daha detaylı bir şekilde açıklarsak ona göre daha sağlıklı kararlar alacaklarına eminim.

Alkoer

Üye
Bende 3 vardiya 8 saat çalışan birisi olarak lv kasma zorluğundan şikayet çok ettim.

Ama oto atak olması birçok soruna sebep olur. Şuan için party bulmak zor değil yarın oto atak gelirse bulmak zor olacak bu kesin.

Daha uzun süreler farm yapılabildiği için item çoğalır ve değersizleşir.

Malum sıkıntı 20pc farmcı arkadaşlar heryeri ele geçirir.

Oto atak yerine günlük-haftalık görev gelmeli. Zaten kapalı alpha da bile söz verilen olay.

Vakit harcayıp elle kasıp emek veren adamın değeri olsun. Benim gibi çalışan adamda 3-4 ayda yine lv kasabilsin.

Hedvein

Üye
Şahsi fikrim gelmemesi yönünde, bu şekilde gelecek kitlenin sadece bot kitle olacağından dolayı oyuna bir katkı sağlyacağını düşünmüyorum. Maddi getiri olarak evet oyuna katkısı olabilir firmaya ve bu noktada hak vermek zorunda hissediyorum kendimi, eğer 1 söz hakkım olsaydı bu konuya dair, kesinlikle gelmesin derdim.
Eğer derdi exp kasmak olan arkadaşlarımız için getirilecekse, oto attack kullanıldığı zaman mobdan drop/gold atmamasının ve oto attack modunda %20 exp bonus olmasının daha verimli olacağını düşünüyorum. %20 temsili bir sayı, istenilen oranda olabilir.
Diğer yandan farmer olarak düşünen dostlarım için de kötü haber; çok zaman tecrübe ettik 92 pc tüm slotları kapatan farmer adı altındaki parazitleri. Bu yüzden ''oto attack gelsin ben de farm atarım'' umuduna kapılmayın, emin olun günde elle 3-4 saat farmınızı bile elinizden alacaktır oto attackla gelen kitle.
Not: Yönetimin benim düşündüklerimi daha önceden hesaba kattığını umarak gelecek güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

PEZEBERK

Üye
Oto atağın gelmesini istemiyorum. Oyunu öldürecek her yeri bot dolduracaktır. Lakin bunun yanında firma para kazanmak için getirecektir. Gb fiyatı biraz daha düştüğünde zaten kurtarmayan farm sistemi yüzünden pot basacak adam bulamayacaklar. Pot satılmazsa gelir olmaz gelir olmazsa yeni gelir kapıları açılır.

Bogateg

Üye
Bende çalıştığımdan dolayı akşamları 2 saat exp kasıp çıkıyorum zevkli de oluyor, bdo daki gibi kukla sistemi getirirlerse çok iyi olur, onun haricinde mafyalar ortaya çıkar kasacam slot bulamayız ve oyuna zarar verir

Tanerrr

Üye
Oto atack kesinlikle gelmemeli. Ben de calisiyorm gunde 12 saat 2 3 saat oyun oynuyorm daha 59 zor olabildim ama kesinlikle oto atak gelmemeli oyuna cok zarar verecegini dusunuyorm

Bequnis

Üye
Gelmesini istemem;

Oto atack geleceğine balığa bıraktığında makul oranda exp verebilir, yada diğer arkadaşların dediği gibi kukla sistemi de oto atack için kullanılabilir ama balığa eklemenin daha kolay olacağını düşünüyorum.

Eğer oto atack gelecekse de belirli kanallar kullanılması yerine farklı bir haritada drop atmayan sadece exp veren moblar kullanılabilir. Bu şekilde oyun ekonomisi de zarar görmez. Oto atack isteyen kitle zaten oyundan kar amacı gütmeyen, exp kasmaya vakti olmadığı için talep eden, vardiyalı veya 9/5 çalışan insanlar

SiNiSTeeR

Üye
Gelmesini istemem;

Oto atack geleceğine balığa bıraktığında makul oranda exp verebilir, yada diğer arkadaşların dediği gibi kukla sistemi de oto atack için kullanılabilir ama balığa eklemenin daha kolay olacağını düşünüyorum.

Eğer oto atack gelecekse de belirli kanallar kullanılması yerine farklı bir haritada drop atmayan sadece exp veren moblar kullanılabilir. Bu şekilde oyun ekonomisi de zarar görmez. Oto atack isteyen kitle zaten oyundan kar amacı gütmeyen, exp kasmaya vakti olmadığı için talep eden, vardiyalı veya 9/5 çalışan insanlar
kesinlikle katılıyorum oyuna ayırıcak fazla bi vaktim yok günde 2 saat oyun oynıyabiliyorum oto atak gelmesini istiyorum ama farklı bi haritada ve coinsiz dropsuz şekilde gelsin gelicekse oyunu kötüye kullanan kitlenin işine yaramasın zaten zor parti buluyoruz öteki türlü gelirse hiç bi yerde slot bulamayız

SessizCogunlugunSesi

Üye
Yok, tam aksine güldürdün beni,her şeyi buraya bağlıyorsun ya,hangi karakteri oynadığını yazmamışsın.

Sercio

Üye
Bu oto atak meselesi belli alanlarda exp odaklı ve kuklaya saldıracak şekilde olsa çok daha iyi olur.

Lonarad

Üye
Arkadaşlar bu konu altında oto attack gelsin mi gelmesin mi konuşmuyoruz, neden gelmeli oyuna ne tür bir yararı olur veya neden gelmemeli oyuna ne tür bir zararı olur onu konuşuyoruz. Şunu da hatırlatmak isterim ki yayında geleceği hakkında bir duyuru yapıldı, oto attack gelecek ama nasıl gelmeli ki oyunu bozmayıp korktuğumuz oyuna benzemesin bunun hakkında konuşursak herkese faydamız dokunur.

Ayrıyetten oyun ekonomisini düzeltmek için de bir kaç fikrim bulunuyor. Oyunda gün geçtikçe itemlar değersizleşiyor, en büyük sebeplerinden bir tanesi ise çoğu insanın kazandığı GB'yi direkt olarak sitelere satış yapması, item upgrade yapma ihtiyacı duymamasından kaynaklı. Oyuna sürekli bir GB girişi var, farmdan iyi kötü para kasanlar var fakat belli düzende bir GB çıkışı yok. Aldığımız pot bile sisteme gidip silinmiyor, pazar kuran insanlardan pot alıyoruz ve pot aldığımız kişi de kazandığı parayı siteye satıp cash çekerek devirdaim yapıyor, GB oyundan silinmiyor aksine artıyor.

Oyunun ilerleyen dönemlerinde görev itemları değersizleşecek doğru fakat şuan görev itemları çoğu kişiye yettiği için kendilerine item yapma ihtiyacı duymuyor kimse. Bu da pazarları, ekonomiyi yavaşlatıyor. Oyunun en zor slotlarından biri olan Death Lord gibi slotlarda bile görev itemlı insanları görüyoruz, görev itemları bir yere kadar taşımalı sonrasında ise insanlar item almaya zorunda kalmalı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

birol2003

Üye
Yapabilirlermi bilmiyorum görev itemlerine üst lvl sınırı getirilebilir veya dayanıklılık süresini artırıp tamir edilememe özelliği getirilebilir.

birol2003

Üye
ne anlatıyonuz oto attack gelmesi demek evinde 30 bilgisayarlı oyuncuların farm slotlarına çökmesi demek oyunun ilk günü dread slotunda 1 priest 7 okçu çarını slota sokmuş adam hem coin hemde mino farmı yapıyordu düşünsene her mobdan 16k coin gelicek ve yanında 2 slotunda droplarını alıcak ve diğer tüm farm slotlarına çökücekler knight onlnie da bu yapılıyor en iyi para bırakan slotlarda hep genie li mageler görürsünüz!!! yetmedi adamlar cz ardreamda bile genie ile farm çar yapıyorlar bunun sonu bu olurrr
Tahminimce Lunaskar ve Protean haritalarında ve belirli kanallarda aktif olacaktır, diğer yerlere açılmaması konusunda haklı olabilirsin, ama oralarda da şu anda bile makrocular var.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt