Auction House için 50m limiti sizce faydalı mı?

Auction House için 50m limiti sizce faydalı mı?

• Evet. Faydalı.

Oy: 5 4.8%
  • Yönetimin kararı. Yorumsuz.

Oy: 7 6.7%
  • Hayır. Eski hali daha iyiydi.

Oy: 92 88.5%

• Kullanılan toplam oy
    104
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HazyShade

Üye
Ek olarak yalnızca Premium sahibi olanların AH üzerinden satış yapabilmesine ve MAX 10 adet ürün koyulabilmesi kesinlikle bazı kötüye kullanımları engellediği için desteklediğim bir durumdu.

HazyShade

Üye
Güncellemeden sonra da premium sizin için hiçbir şey ifade etmiyorsa, satın almayabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize bağlı bir durum.
Nasıl bizim tercihimiz... %88 AH Limiti kalksın demiş, kimsenin 50M limiti gelsin diye talepte bulunduğunu da hatırlamıyorum forumda. ( 1 yayıncı arkadaş var bulabildiğim onu da önceki yazılarımda paylaştım.)
Şimdi kimin tercihi oldu bu durum... Tamamen yönetimin tercihi değil mi ? Yönetim bizi buna zorlamıyor mu ?

Vision

Senior Moderatör
Nasıl bizim tercihimiz... %92 AH Limiti kalksın demiş, kimsenin 50M limiti gelsin diye talepte bulunduğunu da hatırlamıyorum forumda. ( 1 yayıncı arkadaş var bulabildiğim onu da önceki yazılarımda paylaştım.)
Şimdi kimin tercihi oldu bu durum... Tamamen yönetimin tercihi değil mi ? Yönetim bizi buna zorlamıyor mu ?
Oyuncuların istekleri tabii ki çok önemli, her zaman dikkate de alınıyor fakat oyuncu grubunun her istediği eklentinin oyuna entegre edildiği bir MMORPG oyun dünyada yok. Arka planda verileri en sağlıklı şekilde yönetim görüyor, oyuncuların da isteklerini göz önüne alarak bir düzeltme yapılacaktır. Yapılacak olan düzeltmeyi bekleyelim, yine farklı istek ve önerileriniz olursa tartışırız tabii ki.

HazyShade

Üye
Arka planda verileri en sağlıklı şekilde yönetim görüyor, oyuncuların da isteklerini göz önüne alarak bir düzeltme yapılacaktır. Yapılacak olan düzeltmeyi bekleyelim, yine farklı istek ve önerileriniz olursa tartışırız tabii ki.
Yine başa dönmeyelim lütfen, AMAÇ neydi paylaşın belki diyeceğiz ki, oyunun istikbali için doğru olan buymuş, aslında olmazsa olmaz bir durum, belki limit şuna getirilse olur felan...
Bir anda limit getiriliyor, kimse bu yüzden diye belirtmiyor. Moderatör arkadaşların işin özüne dair bilgisi yok. Yüce Bir AMAÇ uğruna yönetim bizi oyundan soğutuyor, 1 aya yaklaşmasına rağmen net bilgi ortada yok.

themurolity

Üye
Erken erişim, erken finansman, alfa erişimi veya ücretli alfa, tüketicilerin çeşitli geliştirme döngülerinde (ön alfa, alfa, beta) bir oyun için ödeme yapabilmesini ve ön sürüm ve sonraki tam sürümlerine erişebilmesini, bir yandan da geliştiricinin oyun üzerinde çalışmaya devam etmek için bu geliri kullanmasını sağlayan fonlama modelidir. Erken erişime katılmak için ödeme yapanlar genelde oyunda hata ayıklama, geri bildirim ve öneriler sunma konularında yardımcı olurlar ve bazen oyundaki özel ögelere erişebilirler. Erken erişim yaklaşımı, bağımsız geliştirici oyunları (indie oyun) için finansman sağlamak üzere yaygın bir yöntemdir ve kitlesel fonlama dahil olmak üzere diğer finansman mekanizmaları ile birlikte kullanılabilir.[1]

Kaynak
Fonlama sisteminden bahsetmişsiniz bende sorularımı sorayım.
1) oyunun fonlama sistemi ile çıkacağını yayınladınız mı ?
2) oyuncular fonlama sisteminin neresinde ?
3) fonlama sisteminde para yatıran kişiler ortak olması gerekiyor. para yatıran oyuncular bu fonlamadan kazanç sağlayacak mı ?
4) roco coin bu fonlama sistemine dahil mi?

HazyShade

Üye
Yahu birisi çıksın desin ki, yahu bizim patron arada bir gelip dorion1 i geziyor, boş görünce "niye az bu oyuncu sayısı" diye fırçalıyor, en kolay yol milleti pazarda tutmak olduğuna karar verdik.

Ya da deyin ki, öyle bir kitleye hitap ediyoruz ki, pazardaki tezgah sayısından oyunun/sunucunun oyuncu sayısı çıkarımı yapıyorlar, mecburen var olan tüm oyuncularımıza zorla tezgah açtırmak durumundayız.

Ya da deyin ki, oyuncular Dorionda zaman geçirsin, kaynaşsın, daha önce görmedikleri itemleri görsün neymiş baksın, oyunun farklı eşyalarının ve yönlerini bulsun...

Hepsine kabulüz, ve alternatif yöntem sunmaya hazırız. Yeter ki şu Yüce AMACINIZı bizimle de paylaşın lütfen...

hizeN

Üye
Yahu birisi çıksın desin ki, yahu bizim patron arada bir gelip dorion1 i geziyor, boş görünce "niye az bu oyuncu sayısı" diye fırçalıyor, en kolay yol milleti pazarda tutmak olduğuna karar verdik.

Ya da deyin ki, öyle bir kitleye hitap ediyoruz ki, pazardaki tezgah sayısından oyunun/sunucunun oyuncu sayısı çıkarımı yapıyorlar, mecburen var olan tüm oyuncularımıza zorla tezgah açtırmak durumundayız.

Ya da deyin ki, oyuncular Dorionda zaman geçirsin, kaynaşsın, daha önce görmedikleri itemleri görsün neymiş baksın, oyunun farklı eşyalarının ve yönlerini bulsun...

Hepsine kabulüz, ve alternatif yöntem sunmaya hazırız. Yeter ki şu Yüce AMACINIZı bizimle de paylaşın lütfen...

Bu yorumlarına katılıyorum dostum. Ekstra olarak "daha önce görmedikleri itemleri görsün" kısmına dikkat çekmek istedim. Ben mesela oyun içerisindeki çoğu itemin ne olduğunu bilmiyorum. Hangi ice staffı iyidir, nasıl bir karşılaştırma yapabilirim diye kaynak aradım bulamadım... En son AH'nin kapalı olduğu zaman +7 Necro-Scholar-Spiked Cane fiyat,atak,fire damage karşılaştırması yapabilmek için Dorionda tam 1,5 saat item aradım, ss aldım ve karşılaştırma yaptım...

Şimdi sormak istiyorum; Auction House'da item bulmak ayrı bir dert iken oyunda hangi itemlerin olduğunu bile bilemiyoruz. Bunu söylediğimizde yönetim şu cevabı veriyor

"Biz oyuncularımızın herşeyi keşfederek öğrenmelerini istiyoruz."

Ama bilinir ki her yeni MMORPG'de wiki veya guide sistemi olur ki oyuncu oyunda neler var neler yok görsün, kendine en uygun zırhı,takıyı,silahı bulabilsin. Bu güncellemede AH'ye çok kapsamlı bir filtreleme sistemi gelmesi gerek. Mesela zamanında çok ses getiren, amazon tarafından üretilen New World oyunundaki global pazar sisteminden açıklamaları ssler atarak durumu örneklemek istiyorum.

Bakınız alttaki görselde Auction House'ı görebilirsiniz. Sağdaki "showing orders at" kısmında hangi şehirlerden satış yapıldığı, buy-sell kısmında buy emirleri ve sell emirleri, search items kısmında spesifik aramak istediğiniz itemler, soldaki all items başlığı altında silahlar,zırhlar,araçlar,kaynaklar vs vs. filtrelenebiliyor. Bu bence bu zamana kadar oluşturulan en başarılı sistemlerden biridir. Örnek almalıyız.
20210724180538_1.jpg

Bu kısımda da satmak istediğiniz veya almak istediğiniz ürünün kendine özel ekranını görüyorsunuz. Kaç adet satacaksınız, ne kadara satacaksınız ve ekstra olarak sağda mevcut ürünün buy ve sell fiyatlarını görüp piyasaya göre fiyat belirleyebiliyorsunuz. Yani önce ürünün fiyatlarına bakıp not edip sonradan ona göre pazar kurma derdiniz yok. Tek ekranda herşeyi bitiriyorsunuz. Kesinlikle örnek alınması gereken bir sistem.
20210724180729_1.jpg

Yani bunlar yapılabilse oyun çok ciddi gelişir ve oyuncular da bu durumdan hayli memnun kalır. Bu durumdan memnun kalmayacak insanın oyundan art niyetle kazanç elde etme durumu vardır bundan rahatsız olur. Eğer yöneticiler zaten bu tipleri dinlerse asla bi noktaya varamayız.
Saygılar.

BrhnGndz

Üye
Bu sınır pazarcının da işine yaramaz. Fiyat kırma devam ediyor. Ne amaçlandı onu merak ediyorum, kaldırmayın ama şu merakımızı giderin :)

Alkoer

Üye
Bu sınır pazarcının da işine yaramaz. Fiyat kırma devam ediyor. Ne amaçlandı onu merak ediyorum, kaldırmayın ama şu merakımızı giderin :)
Pazarcının işi bu değil mi? Bütün gün pazarda adam en uyguna alıyor itemi. Çünkü oyuncular bütün gün pazarda durmak istemez hemen ucuza satıp gidiyor. Ah olsa tüm itemleri hemen acele satayım telaşı yoktu. Bugün ah koyduğum itemlerden bikaçı satılsa yeter. Satılanın yerine yeni item koyup geçerim.

Adamlar şuan en ucuz şekilde item satın alıp +9 siparişleri yetiştirme derdinde.

Eğer sizin dediğiniz gibi pazarcının da işine gelmiyorsa bu durum tek seçenek kalır. O da AH için ayrılan sunucunun yetersiz kalmasıdır. Ki zaten 15günlük güncelleme gelmeden önce AH dengesiz çalışıyordu. Sebep sunucu kapasitesi ise bence çözüm yine çok yanlış. Ah sunucusu aşırı yüktedir yaparsın sadece premium lu adam kullansın anlarım. Tam özellikli AH için premium almaya değer.

BrhnGndz

Üye
Pazarcının işi bu değil mi? Bütün gün pazarda adam en uyguna alıyor itemi. Çünkü oyuncular bütün gün pazarda durmak istemez hemen ucuza satıp gidiyor. Ah olsa tüm itemleri hemen acele satayım telaşı yoktu. Bugün ah koyduğum itemlerden bikaçı satılsa yeter. Satılanın yerine yeni item koyup geçerim.

Adamlar şuan en ucuz şekilde item satın alıp +9 siparişleri yetiştirme derdinde.

Eğer sizin dediğiniz gibi pazarcının da işine gelmiyorsa bu durum tek seçenek kalır. O da AH için ayrılan sunucunun yetersiz kalmasıdır. Ki zaten 15günlük güncelleme gelmeden önce AH dengesiz çalışıyordu. Sebep sunucu kapasitesi ise bence çözüm yine çok yanlış. Ah sunucusu aşırı yüktedir yaparsın sadece premium lu adam kullansın anlarım. Tam özellikli AH için premium almaya değer.
Hocam yanlış düşünüyor olabilirim ama pazarda durmuyorum, akşam saatinde en ucuz fiyatı veriyorum satıp çıkıyorum. O yüzden pazarcı çok yarar sağlamaz bence. İtem alacaklar akşam yoğunluğu beklemeli, fiyatlar kırılıyor. Pazarcının işine ne zaman yarar? AH'de fiyatları göremezsek o zaman pazarcı avantaj sağlar. O zamanda oyunu direkt silerim zaten.

hizeN

Üye
Hocam yanlış düşünüyor olabilirim ama pazarda durmuyorum, akşam saatinde en ucuz fiyatı veriyorum satıp çıkıyorum. O yüzden pazarcı çok yarar sağlamaz bence. İtem alacaklar akşam yoğunluğu beklemeli, fiyatlar kırılıyor. Pazarcının işine ne zaman yarar? AH'de fiyatları göremezsek o zaman pazarcı avantaj sağlar. O zamanda oyunu direkt silerim zaten.

Haklı olabilirsiniz uygun fiyat yazdığınızda itemlerinizi hızlıca satabiliyorsunuzdur belki... Fakat ben 2 gecedir pazara bıraktığımı, fiyatları da uygun yazdığım halde itemlerimin satılmadığını biliyorum. Üst mesajlarda bunun elektrik faturasına olan etkisini rakamlarla açıkladım. Hadi bunu da geçtim ben karakterimi pazarda bekleterek vaktimi ve premium süremi harcamak istemiyorum. En baştan auction house koymasalardı herkes pazar açsaydı kimse bunda tepki göstermezdi. Asıl problem başta olan bir özelliği sonradan iptal etmek. Tepkimiz buna.

lorddark

Üye
Oyuncuların istekleri tabii ki çok önemli, her zaman dikkate de alınıyor fakat oyuncu grubunun her istediği eklentinin oyuna entegre edildiği bir MMORPG oyun dünyada yok. Arka planda verileri en sağlıklı şekilde yönetim görüyor, oyuncuların da isteklerini göz önüne alarak bir düzeltme yapılacaktır. Yapılacak olan düzeltmeyi bekleyelim, yine farklı istek ve önerileriniz olursa tartışırız tabii ki.
Bence sorun burada başlıyor biz sizden bizim isteklerimizi yerine getirin %100 playerın isteği olsun gibi beklenti içinde değiliz ama sağlıklı kullandığımız bir sistemi elimizden alırsanız buna her oyuncunun isteğini yerine getiremezler diye bir cevap olamaz . zaten bu sistem vardı ve yönetim sistemi elimizden aldı ve amaç neden belirtmeden . biz 0 dan hiç bir sistem yokken bunu oyuna entegre edin demedik sadece mevcuttaki sistemi bozdunuz geri getirin diyoruz ya da bize bu sistemi neden bu hale getirdiğini lütfen açıklasın yönetim .

BrhnGndz

Üye
Haklı olabilirsiniz uygun fiyat yazdığınızda itemlerinizi hızlıca satabiliyorsunuzdur belki... Fakat ben 2 gecedir pazara bıraktığımı, fiyatları da uygun yazdığım halde itemlerimin satılmadığını biliyorum. Üst mesajlarda bunun elektrik faturasına olan etkisini rakamlarla açıkladım. Hadi bunu da geçtim ben karakterimi pazarda bekleterek vaktimi ve premium süremi harcamak istemiyorum. En baştan auction house koymasalardı herkes pazar açsaydı kimse bunda tepki göstermezdi. Asıl problem başta olan bir özelliği sonradan iptal etmek. Tepkimiz buna.
AH olmasaydı tepki daha büyük olabilirdi hocam. Pazar hiç olmamalı, new world örneği çok güzel olmuş.

Benim merak ettiğim şey bunu getirirken neyi düşündüler. 50m üstünde pazarlık dönüyor yani AH koyulsa bile online ise trade işlemi gerçekleşir. 50m altında pazarlık alanı daha kısıtlı, AH daha gerekli olan alanı etkisiz kılmak neden?

Bu arada pottaki 10m de kalkmalı. 48 saat vs bekleme süresi de olmamalı. GB alınıp satılıyor, bu kısıtların amacı nedir?

themurolity

Üye
Bilindik bir kaç pazarcı oyunu bırakıp malum oyuna gitti. Gitme amaçları piyasanın her saniye değişmesi. Yönetim bunu engellemek istedi ama giden çoktan gitti ve gelmeye niyetleri yok.

Alkoer

Üye
Yani dostum olabilecek en ucuz fiyata satıyorsun işte itemi. Kimin satın aldığını biliyormusun? Bu işi ticaret amaçlı yapan biri büyük ihtimal.

Ben mesela fiyat kırmadan en ucuz değil bi tık üstüne yazdım fiyatları bütün gece sc ler hariç satış yapamadım.

Bu itemler AH de satılsa pc nin açık kalma derdi olmayınca bu fiyatlara düşmez. Acil satma olayı olduğunda fiyat çok daha fazla kırılıyor. Çünkü pazarcı biliyor AH den satış yapamadığınızı. Oyunun büyük çoğunluğu pazar kurmuyor sonuçta. Tam bir kısır döngü yani anlatmak istediğim oyuncu yararına hiç bir şey yok.

Bilindik bir kaç pazarcı oyunu bırakıp malum oyuna gitti. Gitme amaçları piyasanın her saniye değişmesi. Yönetim bunu engellemek istedi ama giden çoktan gitti ve gelmeye niyetleri yok.
Hocam yanlışın var. Malum oyundan geri geldi büyük pazarcılar soulbound kalkınca. Üstüne AH kapalı yani 50m sınırlı olan şu zamanda altın çağını yaşıyorlar.

Baskan

Üye

kesinlikle katiliyorum hala AH sistemine neden sinir getirildigi aciklanmiyor. Sadece bakim yapilip tekrar acilicak denildi ve sonuc 50m siniri NEDEN?

hizeN

Üye
Bu itemler AH de satılsa pc nin açık kalma derdi olmayınca bu fiyatlara düşmez. Acil satma olayı olduğunda fiyat çok daha fazla kırılıyor. Çünkü pazarcı biliyor AH den satış yapamadığınızı. Oyunun büyük çoğunluğu pazar kurmuyor sonuçta. Tam bir kısır döngü yani anlatmak istediğim oyuncu yararına hiç bir şey yok.

Kesinlikle doğru bir nokta. İnsanlar bir an önce itemlerini satmak istediği için piyasa daha çok kırılıyor ve bu da aslında gece "ucuza koydum" niyetiyle pazar kurup uyuyan adam için dezavantaj oluyor. Auction house'da da aynı sorun oluyor fakat en azından offline bile olsa o item orada satışta olduğu için satılsa da satılmasa da kullanıcıya eksi yazmıyor.

mehdikerem

Üye
AH açıkken millet birbirine ks atıyormuşmuş, Pazarda şuanda charım, ah varken bu kadar ksleşmiyorduk .Itemi geri alamıyordum çünkü tax kesiyordu
şuanda bakıyorum ks yemişim hemen pazarı bozuk ks atıyorum :D Teşekkürler ks ye devam ilk benimki satılacak !

hizeN

Üye
AH açıkken millet birbirine ks atıyormuşmuş, Pazarda şuanda charım, ah varken bu kadar ksleşmiyorduk .Itemi geri alamıyordum çünkü tax kesiyordu
şuanda bakıyorum ks yemişim hemen pazarı bozuk ks atıyorum :D Teşekkürler ks ye devam ilk benimki satılacak !

Süper yorum :D Bu gidişle önceden para eden itemlere artık devülüasyon dönemi almanyası markları gibi muamele yapıyorum... Swift shooter mi düştü? At çöpe! zaten bi gün 250k ederken 10 dakika sonra 50k ediyor :D Herkesin maksatı hızlı satmak olduğu için... AH'de de en azından insanlar yine ucuza koyabiliyordu. Fakat item satılınca piyasa yine normal haline geliyordu çünkü zırt pırt itemi çekip fiyatı düşük yazıp tekrar koyamıyordu "@mehdikerem arkadaşımızın bahsettiği tax konusundan dolayı".

Hadi çıkın işin içinden :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt