Auction House için 50m limiti sizce faydalı mı?

Auction House için 50m limiti sizce faydalı mı?

• Evet. Faydalı.

Oy: 5 4.8%
  • Yönetimin kararı. Yorumsuz.

Oy: 7 6.7%
  • Hayır. Eski hali daha iyiydi.

Oy: 92 88.5%

• Kullanılan toplam oy
    104
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Powerslave

Üye
Yoo dediler sanırım siz o soru cevapta yoktunuz. Hangi yönetici olduğunu hatırlamıyorum ama “farmcılar yakında çok üzülecek” diyip gülmüştü. Ben de kendimce düşen eşyayı 1 hafta satılanaz falan yapacaklar heralde demiştim çok yanılmışım :) yani limitin komple kalkmasını beklemeyin. Burada amaç sadece farmcıların düşürdükleri gibi eşyayı AH’a koyamamaları.

ben de 3 aydır full pus geziyordum 2 gün önce matta ve pelerin bitti dün de kıyafet ve kanat bitti ve almıyorum. Sadece premium alır bineğimi çeker keyfime bakarım.

Alkoer

Üye
Yoo dediler sanırım siz o soru cevapta yoktunuz. Hangi yönetici olduğunu hatırlamıyorum ama “farmcılar yakında çok üzülecek” diyip gülmüştü. Ben de kendimce düşen eşyayı 1 hafta satılanaz falan yapacaklar heralde demiştim çok yanılmışım :) yani limitin komple kalkmasını beklemeyin. Burada amaç sadece farmcıların düşürdükleri gibi eşyayı AH’a koyamamaları.

ben de 3 aydır full pus geziyordum 2 gün önce matta ve pelerin bitti dün de kıyafet ve kanat bitti ve almıyorum. Sadece premium alır bineğimi çeker keyfime bakarım.
Yani amaç farmcıyı öldürmek. Sonra ne olacak mağazaya +9 war scyt koyacaklar bizde alıcakmıyız?

Powerslave

Üye
Bu söylediğin şeyi uydurmuyorum ki ama kimse hatırlamııyor sanırım. Bu limitin arkasındaki amaç nedir bilemem ama ana amaç farmcılar düşürdükleri eşyayı koyamasın.

Alkoer

Üye
Bu söylediğin şeyi uydurmuyorum ki ama kimse hatırlamııyor sanırım. Bu limitin arkasındaki amaç nedir bilemem ama ana amaç farmcılar düşürdükleri eşyayı koyamasın.
Yani bir amaç varsa sonuçta olur. Farmcı düşürdüğü eşyayı satamazsa, bu kimin işine gelir aacaba? Kim bu işten kâr elde eder?

N3v3N

Üye
Yani bir amaç varsa sonuçta olur. Farmcı düşürdüğü eşyayı satamazsa, bu kimin işine gelir aacaba? Kim bu işten kâr elde eder?

Farmcilar düşürdükleri itemleri ucuza pazarcılara satarlar. Pazarcılar da pahalıya satarlar. Pazarcılar kazanır. Sonrada oyun pazarcı online olur.

HazyShade

Üye
"Farmıcılar çok üzülecek" diyen arkadaşın kendi çıkarımıdır, asıl amacın bu olmadığı kesin. Çünkü neticesi oyuncuyu soğutma, oyuncu kaybetme olan bir durumun geçici etkilerini amaç edinmek ahmaklık olur.
Yeni oyuncunun gelişimini baltalıyor, sunucuya özellikle Dorion'a gereksiz yük getiriyor, optimize edilememiş kaynak tüketimini hergün yüzümze tokat gibi vurmak asla oyun yönetiminin istediği şey olamaz.

Komplo teorisi üretmeye devam edersek sonunda bir yönetici yeter lan biz bir halt yedik o oldu bu oldu, bu sebeple böyle bir geçici çözüm ürettik der belki.

Benim teorilerim,
AH üzerinde tüm eşyaları listeleyemiyor, bazı ID si düzgün olmayan eşyaları (event eşyaları) arayıp bulamıyorduk. (Yani AH nin yeni ID li ya da düzgün verilmemiş ID li eşyalarla bir sorunu vardı) Birileri AH deki bu eksikliği kullanıp, bazı eşyaları kendi kendine satıp tekrar alabiliyor böylece kopya eşyalar oluşturabiliyordu.

Böyle durumda oyunda var olan satılabilen tüm eşyaların ID lerini düzenlemek yeni gelecek eşyalara otomatik ID tanımlatmak gibi bir gereksinim doğar. Oyunda var olan eşyaların %80 i 50m den ucuza alınan satılan eşyalar. ID düzenleme işleri tamamlandıkça Max limiti 50m den aşağı düşürecekler. böylece tamaladıkları %50 lik kısmı AH de listeyebileceğiz. devam eden süreçte ID tanımlama işi bittiğinde eskisi gibi tüm eşyalar AH de listelenebilir olacak.
Bu şekilde üretilen coin azaldığı için GB fiyatlarının yükselişi bu teoriyi destekler.

AH başlı başına bir yazılım geliştirme işi olduğu için bu tarafı ayrı bir sunucuda microservis olarak çalışacak şekilde tasarladılar ve bu işi outsource ettiler. Yüklenici firma (gölgelerin gücü adına çalışan firma) ya da kişilerin kendilerine bir arka kapı bıraktıkları farkedildi, sözleşmeler feshedildi. AH alım satımlarını daha rahat takip edebilmek için 50m üstü gibi bir kısıtlama getirerek yeniden geliştirme ekibi oluşturma yoluna gittiler.

Bu süreçte gölgelerin gücü adına çalışan ekibin havadan ürettiği coinler artık piyasaya giremez oldu ve GB fiyatları arttı.

Sevgili yönetim, benim normalde AH ile uğraşarak geçirdiğim süre, artık forumda geçirdiğim süre olarak günlük hayatıma yerleşti. Bir an önce bir düzenleme getirin, yoksa yerli yersiz teori üreteceğiz.

Powerslave

Üye
ya da en basiti birilerinin yakınmalarını dikkate alarak (bu ankette anlıyoruz ki oyuncuların %10'u) farmcıların eşya koymasını istemediler

kemiksiz

Üye
Sırf bu yüzden oyunu bırakma kararı aldım.5m lik şeyi satmak için saatlerce bilgisayarı açık bırakma ve lvl kasmak yerine dorionda saatlerce boş boş oturmanın bana bir faydası olmuyor.Zaten oyun sistemi yoruyor, 2-3 saat takılıp çıkıyorum diye çok sorun olmuyor ama uzun süre açık bırakmak sıkıntı.
Biraz düşünerek hareket etseler,bir grubu tatmin etmeye çalışmak yerine mantıklı hareket etseler limit olayının saçma olduğunu anlarlar.
Eğer okuyan bir yönetici varsa tavsiye vereyim.Eğer amacınız piyasanın düşmesini engellemekse biraz geniş düşünün.
Action house alt değil üst limit getirin.
Mesela 5gb üstü eşya action house konulamaz.Böyle yaparsanız değerli itemlere ks olmaz.+8 +9 olan bir itemin değeri düşmezse doğal olarak +1 fiyatıda ona orantılı iner çıkar.Siz ne yapıyorsunuz 10-15 lik şey satacak insanlara git pazarda 10 saat uğraş yada pazarcıya ölü fiyata ver diyorsunuz.
+8 itemi action house koydurup ks attırıyorsunuz ama +1'ini koydurmuyorsunuz.Sizce +8 piyasası düştükçe +1 piyasası sabit kalır mı ? Gidin bakın pazara fiyatlar düşmeye devam ediyor.Çünkü arz-talep dengesi yoktur.
Daha çok şey yazılır ama gerek yoktur.Anlaşılan bu oyun tam rayına oturana kadar vakit harcamamak lazım.

RickSancheZz

Üye
Sırf bu yüzden oyunu bırakma kararı aldım.5m lik şeyi satmak için saatlerce bilgisayarı açık bırakma ve lvl kasmak yerine dorionda saatlerce boş boş oturmanın bana bir faydası olmuyor.Zaten oyun sistemi yoruyor, 2-3 saat takılıp çıkıyorum diye çok sorun olmuyor ama uzun süre açık bırakmak sıkıntı.
Biraz düşünerek hareket etseler,bir grubu tatmin etmeye çalışmak yerine mantıklı hareket etseler limit olayının saçma olduğunu anlarlar.
Eğer okuyan bir yönetici varsa tavsiye vereyim.Eğer amacınız piyasanın düşmesini engellemekse biraz geniş düşünün.
Action house alt değil üst limit getirin.
Mesela 5gb üstü eşya action house konulamaz.Böyle yaparsanız değerli itemlere ks olmaz.+8 +9 olan bir itemin değeri düşmezse doğal olarak +1 fiyatıda ona orantılı iner çıkar.Siz ne yapıyorsunuz 10-15 lik şey satacak insanlara git pazarda 10 saat uğraş yada pazarcıya ölü fiyata ver diyorsunuz.
+8 itemi action house koydurup ks attırıyorsunuz ama +1'ini koydurmuyorsunuz.Sizce +8 piyasası düştükçe +1 piyasası sabit kalır mı ? Gidin bakın pazara fiyatlar düşmeye devam ediyor.Çünkü arz-talep dengesi yoktur.
Daha çok şey yazılır ama gerek yoktur.Anlaşılan bu oyun tam rayına oturana kadar vakit harcamamak lazım.

Oyunu bırakma kararınızı bu hafta gelecek olan güncellemeden sonraya bırakır mısınız ? Belki sizi mutlu edicek şekilde değişir.

RickSancheZz

Üye
Geçen hafta gelecek olan güncellemenin bu hafta geleceğinden emin miyiz peki? Hadi eminsiniz diyelim içerik olarak ah limitinin kalkacağı kesin mi?

soru bana mı ? :) Bana soruyorsan emin değilim tabiki, ah limitinin kalkacağıda kesin değil, ama bir umuttur yaşamak, bende bekliyorum beni çok etkiledi, 2 pc kullanmak zorunda kalıyorum çok gereksiz zaman harcıyorum pazara, 16 saat pazarda tutup 8 m lik satış yapıyorum :D hatta dün blodyden sonra pazar kurdum şimdi uzaktan bağlantıyla bakıyorum 1 tane ürün satılmamış

Alkoer

Üye
soru bana mı ? :) Bana soruyorsan emin değilim tabiki, ah limitinin kalkacağıda kesin değil, ama bir umuttur yaşamak, bende bekliyorum beni çok etkiledi, 2 pc kullanmak zorunda kalıyorum çok gereksiz zaman harcıyorum pazara, 16 saat pazarda tutup 8 m lik satış yapıyorum :D hatta dün blodyden sonra pazar kurdum şimdi uzaktan bağlantıyla bakıyorum 1 tane ürün satılmamış
Limiti kaldırma taraftarı değiller. Ticket lara limit düşürülecek cevabı geliyor.

N3v3N

Üye
Ah in islevsiz hale getirilmesinden sonra malum oyundaki en sevmediğim kitle buraya da dadandı. Pazarcı sayısında büyük bir artış var. Hep aynı itemleri ucuzdan çekip bir üst fiyata koyuyorlar.

Uzun dönemde oyuna çok büyük zararları olacak. Ellerine biraz para geçince stokculuk yapacaklar. İtem kıtlığı oluşturup istedikleri fiyata itemleri satacaklar. Bırakan oyuncu daha da geri dönmez. Malum oyun gibi yeni server açıldıkça oyuncular başlar sonra bırakırlar.

Son düzenleme:

RickSancheZz

Üye
Ah in islevsiz hale getirilmesinden sonra malum oyundaki en sevmediğim kitle buraya da dadandı. Pazarcı sayısında büyük bir artış var. Hep aynı itemleri ucuzdan çekip bir üst fiyata koyuyorlar.

Uzun dönemde oyuna çok büyük zararları olacak. Ellerine biraz para geçince stokculuk yapacaklar. İtem kıtlığı oluşturup istedikleri fiyata itemleri satacaklar. Bırakan oyuncu daha da geri dönmez. Malum oyun gibi yeni server açıldıkça oyuncular başlar sonra bırakırlar.

diğer oyunla kıyaslayınca ah bizi pazarcılara yem etmiyordu, pazarcı tayfanın buraya yığılmamasındaki belirleyici sebeblerden biri budur

N3v3N

Üye
Sunrise

A.H ile ilgili gelecek olan güncellemede neler geleceğinden bahsetmiştim.

• Sayılabilir itemlerin fiyat limiti kaldırılacak.
  • Market ürünlerin A.H fiyat limiti kaldırılacak.

Ve şuan istenilen miktar aşağıya çekilecek.

Son düzenleme:

Powerslave

Üye
cevap dediğim gibi arkadaşlar. farmcılar düşürdüğü eşyayı + basmadan AH'a koyamasın

RickSancheZz

Üye
bi sürpriz yapıp limiti komple geri çekseler, bu konuda geçmişteki kötü bir anı olarak kalsa

Powerslave

Üye
İhtimali dahi yok. Daha adamlar patch çok büyük o yüzden uzayacak falan diyor. 2 tane bilinen ve oyunu etkileyen bugu fixleyip hotfix yayınlamak çok zor. İlla patch bekleyeceğiz…

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt