Burhan bey'in discordda Trade konusunda söyledikleri,size iyi oyunlar....Rokosofta hayırlı kazançlar...

ANGEL

Üye

Arkadaşlar Burhan bey,Discordda bizlerin yaptığı taleplerle ilgili açıklama yapmış.​

Justice02.06.2021​

''Trade kapatmayı düşünmüyoruz. Trade'in kapalı olduğu oyunların da ülkemizde gördüğü ilgi belli. Bu oyun her ne kadar "pay to win minimize edilecek, oyuncular dinlenecek en iyi hizmet sağlanacak" desek de ticari bir uygulama. Bu yüzden ticari kaygıyla da hareket edilmesi gereken konular var. Sırf trade'in kapanmasını isteyen oyuncular da var diye oyunu daha az popüler hale getirecek bir adım atamıyoruz. Her uygulamanın oyuncuda ne kadar yer bulduğuna dair istatistik var. Neyin nasıl engelleneceğini biz çok iyi biliyoruz. Son düşünce rünlü eşyaların tamamen ruh bağlı (soul bound) olması ve açılamaması ancak rünlerin çıkarılması durumunda trade edilebilir hale gelmesi. Yüksek seviye iyi silahlarda da açılabilir bir ruh bağı sistemi olabilir belki ek olarak. Bu şekilde rünsüz silahlar zaten sizi en iyilerden biri yapmayacak ancak oyunda da tutunmanıza müsaade edecek. Trade istemiyoruz diyorsunuz sürekli ama BDO gibi gayet iyi bir oyunun bile ülkemizde ne kadar ilgi gördüğü apaçık ortada. Her türlü üsluba cevap veriyorum ancak sizin de dönüp yazdığınıza bir bakmanız gerekiyor.''

Ben şahsım adına bu oyunda yokum,1 dakikamı dahi harcamam . hepinize iyi oyunlar... Hoşgeldin Malum Oyun 2021,rokosoft ekibine hayırlı kazançlar diliyorum.

Lolgamelol2

Üye

Arkadaşlar Burhan bey,Discordda bizlerin yaptığı taleplerle ilgili açıklama yapmış.​

Justice02.06.2021​

''Trade kapatmayı düşünmüyoruz. Trade'in kapalı olduğu oyunların da ülkemizde gördüğü ilgi belli. Bu oyun her ne kadar "pay to win minimize edilecek, oyuncular dinlenecek en iyi hizmet sağlanacak" desek de ticari bir uygulama. Bu yüzden ticari kaygıyla da hareket edilmesi gereken konular var. Sırf trade'in kapanmasını isteyen oyuncular da var diye oyunu daha az popüler hale getirecek bir adım atamıyoruz. Her uygulamanın oyuncuda ne kadar yer bulduğuna dair istatistik var. Neyin nasıl engelleneceğini biz çok iyi biliyoruz. Son düşünce rünlü eşyaların tamamen ruh bağlı (soul bound) olması ve açılamaması ancak rünlerin çıkarılması durumunda trade edilebilir hale gelmesi. Yüksek seviye iyi silahlarda da açılabilir bir ruh bağı sistemi olabilir belki ek olarak. Bu şekilde rünsüz silahlar zaten sizi en iyilerden biri yapmayacak ancak oyunda da tutunmanıza müsaade edecek. Trade istemiyoruz diyorsunuz sürekli ama BDO gibi gayet iyi bir oyunun bile ülkemizde ne kadar ilgi gördüğü apaçık ortada. Her türlü üsluba cevap veriyorum ancak sizin de dönüp yazdığınıza bir bakmanız gerekiyor.''

Ben şahsım adına bu oyunda yokum,1 dakikamı dahi harcamam . hepinize iyi oyunlar... Hoşgeldin Malum Oyun 2021,rokosoft ekibine hayırlı kazançlar diliyorum.
Boş yapıyorsun bence ticaret olmayan bir mmo yok piyasada

Vision

Senior Moderatör
Merhaba, öncelikle bu konuda kitlenin tamamını memnun edebilmek çok zor. Trade kapatılıp eşya transferini engelledik diyebilirlerdi ama bu sefer oyuncular AH üzerinden eşya transferi yapabilir. Bir şekilde bunun önüne geçilse hesap satışı yapılır. Ekip bu durumların önüne geçebilmek için emeğinizle bir yerlere geleceğiniz bir sistem hazırlamayı düşünüyor. Oyuna yeni başlayan bir kullanıcı başarım bonusları elde edemeyecek, repütasyon elde edemeyecek, kart koleksiyonundan bonus elde edemeyecek.

Özetle; oyunda emek veren iyi yerlere gelecek. Etkinliklere düzenli katılan, günlük haftalık aylık görevleri tamamlayan bir şeyler elde edecek. Diğer türlü bir şekilde eşya toplayan oyuncu kendini güçlü sanabilir ama öyle bir durum olmayacak.
-Justice

ANGEL

Üye
Merhaba, öncelikle bu konuda kitlenin tamamını memnun edebilmek çok zor.
2 farklı serverla (biri trade açık,biri trade kapalı ) hizmet vermeniz çok mu zor?

AH üzerinden eşya transferi yapabilir.

item fiyatlarına alt ve üst sınır belirlerseniz,bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Bir şekilde bunun önüne geçilse hesap satışı yapılır.
hesapları gsm numaralarına sabitlerseniz,bununda büyük oranda önüne geçebilirsiniz.

Aşağıya kendi açtığım anketi bırakıyorum,8 günde 106 kişi oy kullanmış , 59 kişi trade kapalı ayrı bir server isterim demiş,bu kadar insanı görmezden mi geleceksiniz?

trade.jpg

Boş yapıyorsun bence ticaret olmayan bir mmo yok piyasada
Boş yapıyorsun demişsin,eyvallah,o senin düşüncen.Sen dolu yap.
Biz oyunda ticaret olmasın mı diyoruz? Action House üzerinden yapılsın diyoruz,yazdıklarımızı iyi oku,öyle yaz yazacaksan,yoksa boş yapan sen olursun.

Vision

Senior Moderatör
2 farklı serverla (biri trade açık,biri trade kapalı ) hizmet vermeniz çok mu zor?

item fiyatlarına alt ve üst sınır belirlerseniz,bunun üstesinden gelebilirsiniz.

hesapları gsm numaralarına sabitlerseniz,bununda büyük oranda önüne geçebilirsiniz.
1-) Farklı sunucu yerine bir önceki mesajımda belirttiğim gibi oyunda emek veren iyi yerlere gelecek. Amaç p2w ise bu zaten minimize ediliyor.
2-) BDO örneğinden devam edersek, bildiğiniz üzere bdo'da alt ve üst sınır mevcut. Fakat bazı özel eşyalar alt sınır (oyun parası) + gerçek para karşılığında satışı yapılıyor.
3-) Tüm bu düşündüklerinizi ekip her gün tartışıyor, en stabil hale getirmek için uğraşıyor. Verdiğiniz örneğe bakarsak, hesabı satarken gsm numarası da transfer edilebilir.

necmitaban

Üye

Justice02.06.2021​

Arkadaşlar şu anda benimde NİHGT ONLİNE Serüveninden sonra geçiş yaptığım ve yıllardır oynamış olduğum dünyanın en popüler oyununda WORD OF WORLD CRAFT'da bile Trade sistemi bulunmakta evet bağzı şeylerin önüne geçebilmek için soulbound sistemi gibi önlemler bulunsada bu sistemin olmadığı hiç bir oyun yok kaldıki yine üstüne basa basa söylemek istiyorum bu oyunun örnek aldığı bir alt yapı var benide zamanında yediğim darbeler olsada bu cezbetti burda yapılması gereken sadece oyuncular adına bu durumların ortadan kaklmasını sağlamak için alternatifler üretmeki ki bunuda yapacaklarına ben kendi adıma eminim hiç birşey hemen olmuyor yepyeni bir soluk sadece zaman vermek gerekiyor

vardenl111

Üye
trade alış verişi olmayan bi oyun çöp Knightdada normalde trade alış verişi yok 5 cash çekmeden açamıyorsun eee 5 cash yok seve seve 400 cash çekeceksin oda 38 tl boş yere Herşey olması gibi biran önce açılsada oynasak

Ouss

Üye
1-) Farklı sunucu yerine bir önceki mesajımda belirttiğim gibi oyunda emek veren iyi yerlere gelecek. Amaç p2w ise bu zaten minimize ediliyor.
2-) BDO örneğinden devam edersek, bildiğiniz üzere bdo'da alt ve üst sınır mevcut. Fakat bazı özel eşyalar alt sınır (oyun parası) + gerçek para karşılığında satışı yapılıyor.
3-) Tüm bu düşündüklerinizi ekip her gün tartışıyor, en stabil hale getirmek için uğraşıyor. Verdiğiniz örneğe bakarsak, hesabı satarken gsm numarası da transfer edilebilir.
Selam, 2. Cevabınıza itafen bugün BDO'ya gelen Güncelleme notlarında, Merkez Pazar üzerinden gerçek PARA ile satılan itemlere karşı böyle bir sistem geldi.

• Standart fiyatı 20 milyar Gümüş Paradan daha fazla olan eşya veya özel bir eşyayı Merkez Pazara kayderken, hemen kaydolmayıp yaklaşık 15 dakikalık bir süreden sonra satın alınabilecek şekilde değişiklik yapıldı.
  • Standart fiyatı 20 milyar Gümüş Para ve üzeri olan eşya veya belirli eşyalar kayıt bekleme durumuna geçtiğinde, tüm Maceracıların görebileceği şekilde ekranın üst orta kısmında bildirim mesajı görüntülenir.
  • Daha güvenli bir alım satım için, standart fiyatı 20 milyar Gümüş Para ve üzeri olan eşya veya belirli eşyaları, maksimum fiyatta olmasa bile aynı fiyattan satın almak isteyen Maceracı (satın alma bekleme) olması durumunda, öncelik sırasına göre değil rastgele kuralına göre olacak şekilde değişiklik yapıldı.

Son düzenleme:

huseyin35

Üye
Selam, 2. Cevabınıza itafen bugün BDO'ya gelen Güncelleme notlarında, Merkez Pazar üzerinden gerçek PARA ile satılan itemlere karşı böyle bir sistem geldi.

• Standart fiyatı 20 milyar Gümüş Paradan daha fazla olan eşya veya özel bir eşyayı Merkez Pazara kayderken, hemen kaydolmayıp yaklaşık 15 dakikalık bir süreden sonra satın alınabilecek şekilde değişiklik yapıldı.
  • Standart fiyatı 20 milyar Gümüş Para ve üzeri olan eşya veya belirli eşyalar kayıt bekleme durumuna geçtiğinde, tüm Maceracıların görebileceği şekilde ekranın üst orta kısmında bildirim mesajı görüntülenir.
  • Daha güvenli bir alım satım için, standart fiyatı 20 milyar Gümüş Para ve üzeri olan eşya veya belirli eşyaları, maksimum fiyatta olmasa bile aynı fiyattan satın almak isteyen Maceracı (satın alma bekleme) olması durumunda, öncelik sırasına göre değil rastgele kuralına göre olacak şekilde değişiklik yapıldı.
Bak gördün mü tertemiz çözmüşler. Bizim toxic tayfa , trade kapatılsın deyince ticaret ortadan kalksın sanıyor. Toxic tayfayi siz dinlemeyin oyunu sağlam yaparsak gelirler zaten o tipler :)

Fakat toxic tayfaya'ya ihtiyacınız olduğundan(maddi olarak) her iki server aynı anda açmak daha mantıklı gözüküyor.

ANGEL

Üye
her iki server aynı anda açmak daha mantıklı gözüküyor.
değerli kardeşim,bu mantık bi senle bende var heralde,bazılarının mantığına uymuyor bizim söylediklerimiz.Ama neden olduğunu ben biliyorum,seni beni yani bizim gibi düşünen insanlarıda o kitlenin içinde oynamaya mecbur bırakmayı düşünüyorlar,ama ben yemem.oynarsam elimi kesicem.

Son düzenleme:

Nart

Rise Online World Content Creator
Trade tamamen kapalı olursa çoğu kişi gider wow oynar, Riotun yeni mmo'sunu bekler v.s

Justice02.06.2021​

Tradenin tamamen kapalı olması durumunda benim tercihim Riot'un mmosunu beklemek olur açık konuşmak gerekirse.

Burhan beyin 'son düşünce' olarak açıkladığı duruma ise katılmıyorum.

Örn. server başında sırf rünsüz diye +9 repear ve +9 immortal setleri toplayabilir TL'ciler. İyi rünlü setlerin serverde yaygın hale gelebilmesi zaten an az 1, 1,5 yıl sürer. Bu durumda serverin başında TL'ci p2w engellenmesi gerekirken tam tersi bir durum oluşuyor.

Burhan bey bu düşüncenin yanlış olduğunun farkına varırsınız umarım @Jutsice; Justice;

Asıl serverin ilk 1, 1,5 yılında TL' destekli P2W engellenmeli ki adaletli bir server başlangıcı olsun. Servere sonradan başlamak isteyenler 1,5 - 2 yıl sonra istediği itemi alıp olaya dahil olabilir.

Justice

Yönetici
Game Designer
Trade konusunda geliştirici ekiple sizinle tartıştığımız kadar tartışmadık arkadaşlar. Daha yapılacak çok şey var. Yapılabilecek herhangi bir şeyden bahsediyorum, şu ana kadar düşünülen şeylerden bahsediyorum ve her defasında sonuna ekliyorum: "Henüz net değil, detaylarını ileride açıklarız" diyorum ama her defasında sanki son karar öyleymiş gibi düşünüyor ve yorumluyorsunuz. İşte bu yüzden netleşmedikçe size herhangi bir geliştirmeden bahsedemiyoruz. İşte bu yüzden "şu tarz bir düşüncemiz var diyemiyoruz". Önce sistemi kuralım çalışsın, sonra değiştirilir, en çok istenen forma kavuşturulur. Açık betaya kadar çok şey değişir.

Lolgamelol2

Üye
Trade konusunda geliştirici ekiple sizinle tartıştığımız kadar tartışmadık arkadaşlar. Daha yapılacak çok şey var. Yapılabilecek herhangi bir şeyden bahsediyorum, şu ana kadar düşünülen şeylerden bahsediyorum ve her defasında sonuna ekliyorum: "Henüz net değil, detaylarını ileride açıklarız" diyorum ama her defasında sanki son karar öyleymiş gibi düşünüyor ve yorumluyorsunuz. İşte bu yüzden netleşmedikçe size herhangi bir geliştirmeden bahsedemiyoruz. İşte bu yüzden "şu tarz bir düşüncemiz var diyemiyoruz". Önce sistemi kuralım çalışsın, sonra değiştirilir, en çok istenen forma kavuşturulur. Açık betaya kadar çok şey doyunda
oyunda trade ticareti engellemek en büyük hatanız olur. şuan piyasada 10 15 yıldır ayakta duran mmo'lar oyundaki ticaret sayesinde ayakta kalabiliyorlar.

tiha

Üye

Justice02.06.2021​

Sayın ANGEL, kendini boşa yorma. Bak gizil gerçekler ortaya çıktı. Oyun resmi sürümle piyasaya çıktıktan 1,5 yıl sonra foruma gel. Ağlama duvarlarına gülücük koy ve çık. 1,5-2 yıl sonra görüşmek üzere... :d Ben müşteriyim. Başka bir dükkana bakarız. :D Sayın Burhan Bey o kadar oyun bilgisine sahip ama içlerini çok iyi bildikleri malum oyunun ne halde olduğunu görememiş demek ki. Ne diyelim... Oyun sizin... :D Buyrun oynayın oynatın... Bırakın sarhoşu yıkıldığı yere kadar gitsin.

Son düzenleme:

Ghan41

Üye
Konuyu acan arkadas iyi guzel diyorsun da trade kapali diye bahsettiginiz oyunda oyunun magazasindan direkt upgrade icin p2w yapabiliyorsun, cron , zanaatkar gibi. Bdo p2w ni oyuncular arasinda yapamaz ben magazamda yaptiririm diyor.

Senin istegin trade kapali olsun, merkez pazar olsun ve magazada p2w ogeleri olmasin , e oyunda gametime vs. de yok. Nerede var bu sekilde bir oyun ve kac oyuncu sayisi var. Surekli bdo ornegi veriyorsun, bdo gibi magaza araciligiyla agir p2w yaptiran bir oyun mu ortaya cikartsinlar o zaman senin istegini bu yonde algiliyorum. Trade kapatilip magazada da p2w ogeleri olmassa 3 ay sonra serverde kimse kalmaz.
Senin hayalindeki oyunun bu kapitalist duzende yeri yok maalesef.

baammbaamm

Üye

Justice02.06.2021​

Güle güle.

ANGEL

Üye
Trade konusunda geliştirici ekiple sizinle tartıştığımız kadar tartışmadık arkadaşlar. Daha yapılacak çok şey var. Yapılabilecek herhangi bir şeyden bahsediyorum, şu ana kadar düşünülen şeylerden bahsediyorum ve her defasında sonuna ekliyorum: "Henüz net değil, detaylarını ileride açıklarız" diyorum ama her defasında sanki son karar öyleymiş gibi düşünüyor ve yorumluyorsunuz. İşte bu yüzden netleşmedikçe size herhangi bir geliştirmeden bahsedemiyoruz. İşte bu yüzden "şu tarz bir düşüncemiz var diyemiyoruz". Önce sistemi kuralım çalışsın, sonra değiştirilir, en çok istenen forma kavuşturulur. Açık betaya kadar çok şey değişir.
Burhan bey bu vesileyle sizlerden çok rica ediyoruz,bakın benim bu isteğime katılacak en az 20-30 bin oyuncu bulabilirim,ama ispatlayamam :D .

Lütfen official hayatına 2 farklı serverla merhaba deyin. Bir serverda trade serbest bırakırken (trade free server ),diğer serverda kapalı tutun (non tradeable server ),ve lütfen her 2 serverıda 6 ay boyunca takip edin.

Bakın bakalım en fazla yakarış hangi serverdan geliyor? Hangi server size daha fazla sorun çıkarıyor ve vaktinizi alıyor? Hangi server size daha çok kazandırıyor?

Ve bunu yaparak hem 2 tarafında gönlünü alırsınız,hemde yabancı oyuncuları da oyuna çekerek oyuna global bir pozisyon katarsınız.Bunu daha önce uygulayan bir oyun varmı bilmiyorum ama yoksa eğer,dünyada da bir ilke imza atmış olursunuz.

Son düzenleme:

Lolgamelol2

Üye
Burhan bey bu vesileyle sizlerden çok rica ediyoruz,bakın benim bu isteğime katılacak en az 20-30 bin oyuncu bulabilirim,ama ispatlayamam :D .

Lütfen official hayatına 2 farklı serverla merhaba deyin. Bir serverda trade serbest bırakırken (trade free server ),diğer serverda kapalı tutun (non tradeable server ),ve lütfen her 2 serverıda 6 ay boyunca takip edin.

Bakın bakalım en fazla yakarış hangi serverdan geliyor? Hangi server size daha fazla sorun çıkarıyor ve vaktinizi alıyor? Hangi server size daha çok kazandırıyor?

Ve bunu yaparak hem 2 tarafında gönlünü alırsınız,hemde yabancı oyuncuları da oyuna çekerek oyuna global bir pozisyon katarsınız.
trade kapalı bir oyun istiyorsan neden bdo oynamıyorsun

Louiss

Üye
2 server yaparak denemek kadar doğal bir durum yok. alpha 3 yada beta da denenebilir. Kısa vade de düşünüyorsunuz. 2-3 yıl sonra gerçekten forumu düşünemiyorum. Uzun vade de gerçekten başarılı olur diye düşünüyorum.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt