Burhan bey'in discordda Trade konusunda söyledikleri,size iyi oyunlar....Rokosofta hayırlı kazançlar...

meraklimahmut

Üye
İnsanların yeni bir şeyler istemesi, beklemesi kadar daha normal ne olabilir? Arkadaşlar, rica ediyorum insanlara tahammülünüz azalmasın. Karşıt veya farklı bir görüş duyduğunuzda irrite olmayın, dinleyin, belki sizin göremediğiniz bir şey vardır.

Ben yenilikçi fikirleri destekliyorum. Hele ki elinizde her istenileni yapabilen bir Dev-Team var iken(umarım)..

wolfphenom

Üye
alın size yenilikçi fikir çok anlattım anlayan yok dungeon sistemi : yaratık ve bosslara ek özellik veren armor weapon ve upgrade itemi verecek.
pvp sistemi: arena etkinlikleri pvp puanları ile alınan itemler sıralama ve saldırı puani sistemi eslesmeler saldiri puanina gore olacak .ve etkinlik haric arena bilet sistemi olacak belli surede bilet verecek oyun o biletle arena girelecek 2 li 4 lü 8 li ptler halinde.lvline gore item alacaksin lvline gore eslestirileceksin.bu itemler takas edilemeyecek geri kalan itemlerde takas serbest olacak.kanat manat satacaginiza dungeon giris hakki yada arena giris hakki satın.yada seasoonpass içeriği olsun dungeon ve pvp bileti için günlük görev olsun .vakti olmayan bilet satin alsin vakti olan görevi yapip kazandigi biletle girsin :) bu sistem oturursa 10 lvlde bırakıp full arena itemi kasan ve hep 10lvl arenasinda 10lvl itemini en güçlüsüyle havasini atar .item kasma icin 3 secenek olur arena dungeon acik dunya isteyen istedigi yolu secer bide item seti degistirme olsa deatvalley de dungeon itemiyle farm yaparken hop karsi irk geldi hop bi kîsayol tuşu 2.ci sete geç oda pvp itemlerinin oldugu set nasııı

Son düzenleme:

Delucia

Üye
Trade bencede kapalı olmalı ek olarak İD MAİL Değiştirme yasaklanmalı olduğu kadar korunsun işte knight a benzemesin yeter yok ben istemiyorum derseniz 30+ yaşındaki adamlarla 200 300 kişi oynarsınız alfada gördük oyun aniden paraya döküldü itemlar 1500 liradan aşşa satılmadı malmıyım bn 10 günde kazandığım parayı silaha vereyim satın işte mağzada kostümdür makyaj dır. size verelim parayı.

ANGEL

Üye
alfada gördük oyun aniden paraya döküldü itemlar 1500 liradan aşşa satılmadı
aynen kardeşim,yasak denilmesine rağmen dorionda bas bas bağırdılar sell gold bar diye,kaç kere rapor ettim adamları. Noldu şimdi o gb ler,itemler hepsi çöp oldu,düşünsene çöp olacak şeylere bile dünya para basıldı,officialde yıkılır ortalık.

Louiss

Üye
aynen kardeşim,yasak denilmesine rağmen dorionda bas bas bağırdılar sell gold bar diye,kaç kere rapor ettim adamları. Noldu şimdi o gb ler,itemler hepsi çöp oldu,düşünsene çöp olacak şeylere bile dünya para basıldı,officialde yıkılır ortalık.
Katılıyorum alpha da bunları yapan, offical de düşünemiyorum bile. Kötü izlenim bıraktı açıkcası. "Porom vor olorom sonono", diyenleri de gördü bu gözler. Balık baştan kokar.

ANGEL

Üye
size verelim parayı.
kardeş her türlü rokosoft kazanacak zaten. Buradan şimdi öngörülerimi sıralayıp,ithamda da bulunmak istemiyorum,gb satışı ve item satışı konusunda...Kazansınlarda zaten uğraşıp ortaya güzel grafiklere sahip bir oyun çıkarmışlar,sonuna kadar hakederler.

Ama keşke ayrı bir server yapsalarda bizde orada trade kapalı bir şekilde bu güzel oyunun tadını çıkarabilsek,dur bakalım zaman ne gösterecek,çok da umutsuz olmak istemiyorum bu konuda.
Sana bunu 500 kere yazdım anlamadın :)
501. de anlıyorum bro ya,jeton biraz köşelide ancak düşüyor :D.

Arlina

Üye
Trade ve soulbound sıstemı hakkında baska bır konuya yazdıklarım;

Bazı arkadaşlar cok mantıksız şeyler istiyor, trade kapanması, soulbound gibi olaylar KO gibi bir item için günlerce farm yapacağınız oyunların doğasına ve oyunun mekaniklerine aykırıdır. KO ve rise'in mekanikleri bunlara uygun değil. Bu oyunlar trade üstüne kurulmuştur. Siz soulbound ve trade kapaalı mmo istiyorsanız tamamen yanlıs yerdesiniz buna uygun olarak tasarlanmış başka mmolar var.

Bu nedenle mantıklı şeyler talep edin, ilk olarak AH'nin gelmesi bile büyük bir adım olur.

Ayrıca gold satılması P2W değildir, her oyunda bireyler gold satar, bunu engelleyemezsin, site olarak engellersin bu sefer forumlarda vs. el altından satar en kötü arkadaşına satar. P2W demek oyunun sahibinin kendi marketinde karaktere stat olarak fayda sağlayan itemler satmasıdır; red pot, pathos, kanat, valkyrie, bahamut gibi şeyler. Bu itemlerin satıldığı oyunlara p2w denir. Ek özellik vermeyip sadece kozmetik ise P2W değildir.

Burhan bey soyledıklerımı dogrulamıs, bu tarz bır mmo ıcın dogru olanda buydu zaten.

ANGEL

Üye
Trade ve soulbound sıstemı hakkında baska bır konuya yazdıklarım;

Bazı arkadaşlar cok mantıksız şeyler istiyor, trade kapanması, soulbound gibi olaylar KO gibi bir item için günlerce farm yapacağınız oyunların doğasına ve oyunun mekaniklerine aykırıdır. KO ve rise'in mekanikleri bunlara uygun değil. Bu oyunlar trade üstüne kurulmuştur. Siz soulbound ve trade kapaalı mmo istiyorsanız tamamen yanlıs yerdesiniz buna uygun olarak tasarlanmış başka mmolar var.

Bu nedenle mantıklı şeyler talep edin, ilk olarak AH'nin gelmesi bile büyük bir adım olur.

Ayrıca gold satılması P2W değildir, her oyunda bireyler gold satar, bunu engelleyemezsin, site olarak engellersin bu sefer forumlarda vs. el altından satar en kötü arkadaşına satar. P2W demek oyunun sahibinin kendi marketinde karaktere stat olarak fayda sağlayan itemler satmasıdır; red pot, pathos, kanat, valkyrie, bahamut gibi şeyler. Bu itemlerin satıldığı oyunlara p2w denir. Ek özellik vermeyip sadece kozmetik ise P2W değildir.

Burhan bey soyledıklerımı dogrulamıs, bu tarz bır mmo ıcın dogru olanda buydu zaten.
Tamam Tamam.

Söyle kaç kilo kına alalım :D .

Justice

Yönetici
Game Designer
Hiçbir şey net değil. Sadece ticareti/takası (trade) kapatmak istemiyor geliştirici ekip. Ben de bunu ilettim size. Diğer birçok şey zamanla netleşir. Her şeyi hallettik trade kaldı sanki :)

Arlina

Üye
Tamam Tamam.

Söyle kaç kilo kına alalım :D .
"Ben şahsım adına bu oyunda yokum,1 dakikamı dahi harcamam . hepinize iyi oyunlar... Hoşgeldin Malum Oyun 2021,rokosoft ekibine hayırlı kazançlar diliyorum."

Yazıp 7 24 forumdan takılan tip.

Sözünün arkasında durda git hadi.

ANGEL

Üye
"Ben şahsım adına bu oyunda yokum,1 dakikamı dahi harcamam . hepinize iyi oyunlar... Hoşgeldin Malum Oyun 2021,rokosoft ekibine hayırlı kazançlar diliyorum."

Yazıp 7 24 forumdan takılan tip.

Sözünün arkasında durda git hadi.
oyuna 1 dakikamı harcamam dedim foruma değil :D

Arlina,sana iyi oyunlar,pardon farmlar.

baammbaamm

Üye
Hiçbir şey net değil. Sadece ticareti/takası (trade) kapatmak istemiyor geliştirici ekip. Ben de bunu ilettim size. Diğer birçok şey zamanla netleşir. Her şeyi hallettik trade kaldı sanki :)
En güzel yorum bu olmuş galiba.Bu trade olayına cok taktık daha önemli konular var.Oyunun oynanabilirliğini geliştirecek playerları oyuna bağlayacak ve zevk verecek konular geri planda kaldı.Bırakalım önce daha önemli konular çözülsün beta gelsin.(NOT:ÖZLEDİK)

Smartz

Üye
trade bir çok sorunu çıkartsada kesinlikle açık olmalı bir itemin fiyatını yine oyuncular belirlemeli. BDO oynadım ilk başlarda harika bir sistem oluyor trade olmaması ama sonrasında düşürdüğün itemleri bastığın itemleri alakasız paralardan satıyorsun veya guild deki kendi arkadaşına veremiyorsun, atıyorum ilk zamanlarda oyunun eniyi zırhı pazarda max 100m e koyabiliyordun ve iteme 300 500 adet teklif veren var idi ve teklif miktarı 20gb kadar gidiyordu noldu alt üst sınır oyun belirlediği zaman item sürekli döngü içinde olmalı ki fiyatı artsın ama olmuyor öyle. sonralarda trade olmadığından herkes kendi solo farmına yönelmiş oyunda bi item düşürmenin değeri kalmamış hesap satışlarıyla yürüyor ticaret olmadığından player da eksik. diğer bi konuda p2w bdo hard p2w ' dir. pazar sisteminde nakit ile satılan eşyalar var ve talep aşırı yoğun biri parayı yatırıp itemi pazara koyduğu anda kısaca gbye çeviriyor he az kazanır çok kazanır. ki mena server olduğundan araplar parayı koyup akla hayale gelmeyecek noktalara ulaşıyordu pazardan itemlerini çekip pk sına bakıyordu. bunun sonu belliydi ama rise bu hatayı yapmaması güzel.

Lolgamelol2

Üye
trade bir çok sorunu çıkartsada kesinlikle açık olmalı bir itemin fiyatını yine oyuncular belirlemeli. BDO oynadım ilk başlarda harika bir sistem oluyor trade olmaması ama sonrasında düşürdüğün itemleri bastığın itemleri alakasız paralardan satıyorsun veya guild deki kendi arkadaşına veremiyorsun, atıyorum ilk zamanlarda oyunun eniyi zırhı pazarda max 100m e koyabiliyordun ve iteme 300 500 adet teklif veren var idi ve teklif miktarı 20gb kadar gidiyordu noldu alt üst sınır oyun belirlediği zaman item sürekli döngü içinde olmalı ki fiyatı artsın ama olmuyor öyle. sonralarda trade olmadığından herkes kendi solo farmına yönelmiş oyunda bi item düşürmenin değeri kalmamış hesap satışlarıyla yürüyor ticaret olmadığından player da eksik. diğer bi konuda p2w bdo hard p2w ' dir. pazar sisteminde nakit ile satılan eşyalar var ve talep aşırı yoğun biri parayı yatırıp itemi pazara koyduğu anda kısaca gbye çeviriyor he az kazanır çok kazanır. ki mena server olduğundan araplar parayı koyup akla hayale gelmeyecek noktalara ulaşıyordu pazardan itemlerini çekip pk sına bakıyordu. bunun sonu belliydi ama rise bu hatayı yapmaması güzel.
eğer rise online tradeyi kapatırsa kendi ayağına sıkar

ANGEL

Üye
Üstad 31 Ağustos 2021'i bekle. Dorion sağ merdivenlerde takılsın bu arkadaşlar. :D
yok bro bişey beklemem ben artık,o defter kapandı.
gb farmerları ve para babaları takılsınlar beraber,ben başka bi oyuna başladım bile,adını yazmıyim reklam olmasın.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt