Burhan bey'in discordda Trade konusunda söyledikleri,size iyi oyunlar....Rokosofta hayırlı kazançlar...

Mistik

Üye
Durun çözüm getirdim oyuna. Oyunda en iyi item setlerinin tradesi kapalı olsun sadece en son item için ne zaman ki yeni bir güncelleme ile daha iyi bi items eti geldi onunki kapal olsun eskileri açılsın tradeye :) bu şekilde dünya kadar para yatırsalar bile sadece bi tık alt seviyedeki setleri filan yapabilecek yeni gelenler direk yıllarca emek vermişlerin seviyesi yerine. Nasıl çok basit bi çözüm End game set ve silarhların tradesini kapat diğer alt seviye silahların tradesi açık. Ne zamn yeni end game setler ve silahlar geldi yeni gelenler tradeye kapalı olur eskisi açılır .

underestimated

Üye
Merhaba, öncelikle bu konuda kitlenin tamamını memnun edebilmek çok zor. Trade kapatılıp eşya transferini engelledik diyebilirlerdi ama bu sefer oyuncular AH üzerinden eşya transferi yapabilir. Bir şekilde bunun önüne geçilse hesap satışı yapılır. Ekip bu durumların önüne geçebilmek için emeğinizle bir yerlere geleceğiniz bir sistem hazırlamayı düşünüyor. Oyuna yeni başlayan bir kullanıcı başarım bonusları elde edemeyecek, repütasyon elde edemeyecek, kart koleksiyonundan bonus elde edemeyecek.

Özetle; oyunda emek veren iyi yerlere gelecek. Etkinliklere düzenli katılan, günlük haftalık aylık görevleri tamamlayan bir şeyler elde edecek. Diğer türlü bir şekilde eşya toplayan oyuncu kendini güçlü sanabilir ama öyle bir durum olmayacak.
-Justice
yeterli bir cevap olmus :) merak ettirdi

Yolcu

Üye
Ben şahsım adına bu oyunda yokum,1 dakikamı dahi harcamam . hepinize iyi oyunlar...
Mrb dostum nazlı gelin gibisin. Ya yazdıklarını yap herif gibi. Çünkü inan limon tadı getirdi bu tür muhabbetlerin millet sıkıldı artık. Lütfen senden ricam yapmadığın yada milleti sıkan bu muhabbetini bırak. Saygılarımla.

gurktiger

Üye
Şu oyunda trade olmasın kesinlikle oynamam. Ben arkadaşıma bana yaramayan itemi anında veremeyeceksem bu oyunu niye oynuyoruz ? Herkes kendi başına gitsin uğraşsın diye bir olay yok. Bahsettiğin şekilde bir oyun mevcut gidip oynayabilirsin.

Nisshe

Moderator
Mrb dostum nazlı gelin gibisin. Ya yazdıklarını yap herif gibi. Çünkü inan limon tadı getirdi bu tür muhabbetlerin millet sıkıldı artık. Lütfen senden ricam yapmadığın yada milleti sıkan bu muhabbetini bırak. Saygılarımla.
+1

mstbsrn07

Üye

Arkadaşlar Burhan bey,Discordda bizlerin yaptığı taleplerle ilgili açıklama yapmış.​

Justice02.06.2021​

''Trade kapatmayı düşünmüyoruz. Trade'in kapalı olduğu oyunların da ülkemizde gördüğü ilgi belli. Bu oyun her ne kadar "pay to win minimize edilecek, oyuncular dinlenecek en iyi hizmet sağlanacak" desek de ticari bir uygulama. Bu yüzden ticari kaygıyla da hareket edilmesi gereken konular var. Sırf trade'in kapanmasını isteyen oyuncular da var diye oyunu daha az popüler hale getirecek bir adım atamıyoruz. Her uygulamanın oyuncuda ne kadar yer bulduğuna dair istatistik var. Neyin nasıl engelleneceğini biz çok iyi biliyoruz. Son düşünce rünlü eşyaların tamamen ruh bağlı (soul bound) olması ve açılamaması ancak rünlerin çıkarılması durumunda trade edilebilir hale gelmesi. Yüksek seviye iyi silahlarda da açılabilir bir ruh bağı sistemi olabilir belki ek olarak. Bu şekilde rünsüz silahlar zaten sizi en iyilerden biri yapmayacak ancak oyunda da tutunmanıza müsaade edecek. Trade istemiyoruz diyorsunuz sürekli ama BDO gibi gayet iyi bir oyunun bile ülkemizde ne kadar ilgi gördüğü apaçık ortada. Her türlü üsluba cevap veriyorum ancak sizin de dönüp yazdığınıza bir bakmanız gerekiyor.''

Ben şahsım adına bu oyunda yokum,1 dakikamı dahi harcamam . hepinize iyi oyunlar... Hoşgeldin Malum Oyun 2021,rokosoft ekibine hayırlı kazançlar diliyorum.
varlık göstermiyenin yokluğunu bilmezler

TearFall

Üye
Herkes doğrudan yana olmayı , Adil bir oyun deneyimi olmasını istiyor, O işler bitti, ne kadar çok hile hurda olursa, ne kadar çok reel paraya bağlı bir sistem olursa okadar para harcanır ve ilgi çeker.

Firma ticari olarak bakıyor ise konuya her türlü sistemi serbest bırakmalı, El altından bot yapıp satsalar yeri...

mstbsrn07

Üye
Herkes doğrudan yana olmayı , Adil bir oyun deneyimi olmasını istiyor, O işler bitti, ne kadar çok hile hurda olursa, ne kadar çok reel paraya bağlı bir sistem olursa okadar para harcanır ve ilgi çeker.

Firma ticari olarak bakıyor ise konuya her türlü sistemi serbest bırakmalı, El altından bot yapıp satsalar yeri...
AYnan güzelmiş

ANGEL

Üye
Trade kapalı MMO mu? Ya çocuk işine çevirmeyin arkadaşlar. Vaktim yok-oynayamıyorsam parayı basıp alabilmeliyim.Sende emek harcayıp yaparsın.MMO'nun sevsekte sevmesekte doğasında bu var.O kadar emeğin gerçek hayatta bir karşılığı olması gerek gözüyle bakıyor insanlar bu oyunlara.Dile kolay binlerce saat harcanıyor.Çok trade kapalı bir oyun istiyorsanız BDO denmiş,gidin ordan oraya,atla koşun falan,takılın yani.Trade'i kapalı bir MMO'ya bizim ülkemizde kimse ilgi gösteremez.Gösterenlerde 100-200 kişi aralarında oynar durur.
evet trade kapalı mmo.
ne oldu zorunuza mı gitti?
gidip bdo oynıyım dimi.
oynamıyorum arkadaş,oynamam.sevmedim.
bekliyoruz,oyun açılsın,bakıcaz,zevkimize ,anlayışımıza uymazsa bunuda oynamayız.
vakti yokmuş,oynayamıyorsa parayı basıp alabilecekmiş,bak bak. karpuz alıyo sanki.vaktin yoksa git tetris oyna.mmorpg bu.
oyun bu gerçek hayat değil,burda yarattığın değer burada kalacak tabi,neden gerçek hayatta bir değeri olsunki.
yazmıyorum diye meydanı boş buldunuz,atın tutun bakalım.
mekanın sahibi geri geldi,saygılar sevgiler.

TAM35GOZTEPE

Üye
en sevmediğim yorum tarzıyla gelen bir profil maleseft
bu olmazsa ben oynamam vs diyip emin olunki hepinizden önce oyuna giriceklerden biridir kendisi
trade konusunda kesinlikle aynı düşünmüyorum öyle oyuna ciddi paralar yatıran biride değilim ama
saatlerce kasıp belkide onu sevdiğim insanlara dağıtmak hoşuma gidiyor olabilir vs
veya çok sevilen birisiyim oyunda arkadaşlarım bana destek olucak vs
Neyse konuyu acan arkadaş konu baslığında oynamıcagını dile getirmiş ama bakalım server açıldığı gün sözünü tutacakmı:)

Rhudenz

Üye
Konu hortlatcak gibi olsada gündemde tutulması gerektiğini düşünüyorum ve arkadaşa katılıyorum. Eğerki upgrade edilen itemlerin max seviyeye ulaştığında ''satılabilir veya trade edilebiir'' halde olursa oyunun ko dan farkını beklemeyin. Popülerite yakalar eskaza mekanik oyun optimizasyonu uygun olursa hele 1 yıla kalmaz ko dan buraya akan playerlar dolar. Şikayet mahayetinde yazmıyorum bunu. Ticaret haneye döner oyun. Pazarcılar türer, farm'ı oyun parasına çevirerek satma amacı güden oyuncular, oyunu sadece upgrate üzerine kurmuş bu şekilde keyif aldığını dile getiren zengin(duruma göre kredi) kitle dolar. Oyun asıl amacından Pk PvP veya kşisel emek kşisel başarı mottosundan uzaklaşır.

Kimse ciddiye almasa da önümüzde bariz bir örnek var ve bu örneğe rağmen Ne GM ler ne de oyunun kurucuları bu olasılığı düşünmediğini söylüyor. Aklıma 2 şey geliyor ya plan farklı, yada ben yanılıyorum.(umarım)

Benzer haz vericek keyif vericek bütün mmorpg oyunlarını oynadım. Videosunu gördüğümde 2000 li yılların heycanını yaşadım bu yaşımda. Büyük emekler verilen bu oyun ticaret'haneye dönüşmemesi dileğiyle.

Vision

Senior Moderatör
Konu hortlatcak gibi olsada gündemde tutulması gerektiğini düşünüyorum ve arkadaşa katılıyorum. Eğerki upgrade edilen itemlerin max seviyeye ulaştığında ''satılabilir veya trade edilebiir'' halde olursa oyunun ko dan farkını beklemeyin. Popülerite yakalar eskaza mekanik oyun optimizasyonu uygun olursa hele 1 yıla kalmaz ko dan buraya akan playerlar dolar. Şikayet mahayetinde yazmıyorum bunu. Ticaret haneye döner oyun. Pazarcılar türer, farm'ı oyun parasına çevirerek satma amacı güden oyuncular, oyunu sadece upgrate üzerine kurmuş bu şekilde keyif aldığını dile getiren zengin(duruma göre kredi) kitle dolar. Oyun asıl amacından Pk PvP veya kşisel emek kşisel başarı mottosundan uzaklaşır.

Kimse ciddiye almasa da önümüzde bariz bir örnek var ve bu örneğe rağmen Ne GM ler ne de oyunun kurucuları bu olasılığı düşünmediğini söylüyor. Aklıma 2 şey geliyor ya plan farklı, yada ben yanılıyorum.(umarım)

Benzer haz vericek keyif vericek bütün mmorpg oyunlarını oynadım. Videosunu gördüğümde 2000 li yılların heycanını yaşadım bu yaşımda. Büyük emekler verilen bu oyun ticaret'haneye dönüşmemesi dileğiyle.
Belirli seviyeye ulaşan yüksek seviye (high class) ve efsanevi eşyalar ruh bağı ile karaktere bağlı olacak. Ruh bağını açabilen eşyanın satışı mağazada yapılmayacak. Ruh bağını kaldıran eşya bosslardan düşebilecek veya oyun içi etkinlik ve sezon ödülleriyle birlikte kısıtlı sayılarda temin edilebilecek. Ruh bağı açma eşyası trade edilemeyecek.

2CatShakur

Üye
sen trade açık bir oyun oynamak istiyorsan neden KO oynamıyorsun?
trade açık istiyorum hali hazırla KO oynuyorum senin dediklerinide böyle bir kapitalist dünyada sadece fakir olan insanlar söylüyorki bende fakir kesimdenim ve oyuna harcadığım saatin oyunu bırakmak istediğimde bi getirisi olmasını istiyorum çünkü bu düzene alıştık yıllardır KO oynama sebebim bıraktığım zaman emeklerimi TL ye çevirebileceğimdendir umarım anlamışsındır benim umrumda değil zengin gelmiş full item yapmış falanmış filanmış sonuç olarak emek vererek bende yapabiliyorum he zengin 2 günde yapar ben 2 yıl farketmez oyun güzelse zevkliyse yaparım KO da 2 yıl farm yaptım full item dizdim pandemide bırakacağım zamanda motor araba parasına satabiliyorum senin dediğin sistem olsa 2 sene uğraşsam elime ne geçicek aldığım zevk ? böyle bi ülkede ben napayım sadece zevki parada lazım para lazım olmasa ben KOnun adını ağzıma bile almam çok mmo hastası olsam gider wow oynarım ne bilim shooter oyunlar oynarım BF 5 sevdiğim bir oyun mesela. Özet geçmek gerekirse senin istediğin sistem mevcut oyun yapılarının tersi bi sistem zaten sen ben gibi fakirler oyuna yıllarca 1 tl bile yatırmıyor bedavadan oyun oynuyor senin istediğin şey oyuna para yatırcak adamları bile oyuna başlatmama sebebi sen orda karnın tok yazıyorsun bu mesajları oyunu yapanı düşünmüyorsun adamlar para kazanmayacaksa neden oyun çıkarıyor zengin kitlelere ulaşabilmek için MMO böyle kardeş kusura bakma oynamayacaksan oynama ne diyim sana yalvaran yok oyna diye zaten para harcamıcağına adım kadar eminim ama şunada eminim içinde kalacak yinede oynayacaksın bu oyunu ağlaya ağlaya :D

Son düzenleme:

IBoRiS

Üye

Arkadaşlar Burhan bey,Discordda bizlerin yaptığı taleplerle ilgili açıklama yapmış.​

Justice02.06.2021​

''Trade kapatmayı düşünmüyoruz. Trade'in kapalı olduğu oyunların da ülkemizde gördüğü ilgi belli. Bu oyun her ne kadar "pay to win minimize edilecek, oyuncular dinlenecek en iyi hizmet sağlanacak" desek de ticari bir uygulama. Bu yüzden ticari kaygıyla da hareket edilmesi gereken konular var. Sırf trade'in kapanmasını isteyen oyuncular da var diye oyunu daha az popüler hale getirecek bir adım atamıyoruz. Her uygulamanın oyuncuda ne kadar yer bulduğuna dair istatistik var. Neyin nasıl engelleneceğini biz çok iyi biliyoruz. Son düşünce rünlü eşyaların tamamen ruh bağlı (soul bound) olması ve açılamaması ancak rünlerin çıkarılması durumunda trade edilebilir hale gelmesi. Yüksek seviye iyi silahlarda da açılabilir bir ruh bağı sistemi olabilir belki ek olarak. Bu şekilde rünsüz silahlar zaten sizi en iyilerden biri yapmayacak ancak oyunda da tutunmanıza müsaade edecek. Trade istemiyoruz diyorsunuz sürekli ama BDO gibi gayet iyi bir oyunun bile ülkemizde ne kadar ilgi gördüğü apaçık ortada. Her türlü üsluba cevap veriyorum ancak sizin de dönüp yazdığınıza bir bakmanız gerekiyor.''

Ben şahsım adına bu oyunda yokum,1 dakikamı dahi harcamam . hepinize iyi oyunlar... Hoşgeldin Malum Oyun 2021,rokosoft ekibine hayırlı kazançlar diliyorum.
baybay inş oyuna başlamazsın senin gibi dik kafalı arkadaşlar uzak dursun bu oyundan :)

SafranTurk

Üye
En sevmediğim trade sistemidir pazar kurup beklemek. Bu sistemi en mükemmel yapan mmoprg oyun WOW. oyunmu oynayacağız pazarda ömürmü çürüteceğiz. Action house şeklinde olmasını gerçekten çok isterim.

DontWorry

Üye
mantıklı fikir bu şekilde item satan pazarcı mafyalarının önüne geçilir bir item satıldığında onun özellikleri silinerek satılması süper olur bu sayede hem uçuk fiyatlar hem karaborsa engellenmiş olur ve bu oyunu sadece pazar da para kazanmak için oynayan kişilerin önüne geçilmiş olur.

XDarkShadoWX

Üye

Justice02.06.2021​

Sen Kimin adamısın önce onu söyle kardeşim trede nin kapatılması oyunun oynanmama demesidir öyle saçma sapan konuşma burhan bey gayet açık konuşmuş neyse gelme zaten sana ihtiyaç yok

D2K

Üye
Yani özetle demişsin ki Justice Will Be Done ! :)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt