Çoklu Bilgisayarlar Hakkında Çözüm Önerileri -2

fstab

Üye
Daha önceki konunun sebepsiz kilitlenmesinden dolayı ve hale net bir yol haritası verilmediğinden dolayı bu konuyu açma gereksinimi duyuyorum.
önceki konuyu ve olay gelişimini merak eden arakadaşlar için link
ve herkesden rica ediyorum, birbirimize saygılı ve uygun bir dille tartışmamıza devam edelim kimsenin kimseyi kırmasına gerek yok aynı oyunu oynuyoruz ve hepimizin oyunun iyi bir yerlere gelmesini istiyoruz hepimiz emek harcıyoruz.

Bu mevzu oyuncu gözünde çok uzun süredir bir sıkıntı olarak görülmekte olup oyun yönetiminin ise radarına 4 ay önce girdiğini hepimiz bilmekteyiz merak edenler için ilgili soru cevap etkinliğinden bir kesit bırakıyorum

ve bu süreçte ne yapıldı diye dönüp bakıyoruz, oyun yönetiminde en yetkili gm arkadaşımızın dediğine göre birinci öncelik olarak radarına girmiş ve bunun üzerine çalışmalar tartışmalar yürütüldüğünü söylemesinden tam 4 ay geçmiş ve gelen tek şey 2 hafta önce eklenen hagard/haddar 5 e eklenen bp sınırlaması peki oyunda sadece 5. camp mi mevcut ? yani tüm hazırlık ve tartışılan şeyler bunun içinmiydi ?

Benim çözüm önerim ROW'un gelme sebebine sadık kalınması ben oyun ilk açıldığında 1 ay boyunca elimle kasarak 65 zor olabilmiştim o zaman ROW vs yoktu, sonra insanlar exp kasmanın cok zor olduğundan şikayet ettiği için ROW oyuna eklendi buraya kadar kimsenin bir itirazı olduğunuda sanmıyorum. ROW'un amacı expi kolaylaştırmak ise ki bu çok güzel bir düsünce peki neden şimdi ROW üzerinden drop atılıyor ROW acıkken drop atmasın coin ve pota kimsenin bir itirazı oldugunu sanmıyorum, eliyle kasan adamda sabaha kadar kasıyorsa hakkını alsın ama ROW ile drop atmasın, bu böyle basit bir uygulanabilir bir yöntemken neden bunu yapmıyorsunuz diye merak ediyor insan haliyle, ve ister istemez olaya ticari gözle baktığınızı düsünüyor 8 pc 16 pc neyse hepsinin oyuna maddi açıdan cok büyük bir getirisi var bunu kimse inkar edemez ama sırf bu yüzden bunlara müsemma gösteriliyorsa bize de açıklayın bizde daha fazla bu konu üzerinde ne tartışalım nede önerilerle gelelim, sadece şeffaf olun cok bir şey istemiyoruz.

Saygılarımla.

balron

Üye
Row ile drop alınmazsa oyunda adam kalmaz, çoğu kişi çalışıyor ve elle kasacak vakitleri yok. Çözüm o değil , row ile drop için sağ bp sınırlaması gelmesi lazım. Mesela 10k gibi en az, baktın çare olmadı üstüne row açmak için günlük zorunlu zindan görevi gelmeli en az 15-20dk sürecek, 24 saat geçerli olacak. 8 chari olan günde en az 3-4 saat bunlarla uğraşmak zorunda kalır ki uğraşmaz çoğu.

Solo oyuncuları kaçırmadan çözüm yolları gayet açık ve multi pc'leri en az %70-80 azaltır. Neden gelmediği belli, multi pc'ler gidince oyun gelirleri baya düşecek. Demek ki solo oyunculardan çok daha fazla kazandırıyorlar.

DeadLegion

Üye
Güzel bi güncelleme geldi
Ne geldi multiler icin? Dwde townda oturan multi carlarin bp almasini engellemisler. Bu mu cozum? Multilere yonelik hala kalici bir cozum yok. Yine bos bir guncelleme. Irk degistirince skillerin sifirlanma sorununu cozmusler sadece. Tamam bu iyi birsey ama bu oyunda en onemli sorun bu degil.

MmoRpg

Üye
:) dostum git ve çoklu pc lerin kimlere ait olduklarını araştır. bir kaçının ismini cismini öğrendiğin zaman diyeceksin ki '' heeeeeeee e bu adamlar bu insanı üzmezler ki ''
hayır bide sponsorluğumuz yok diyorlar ama cash satışı yalıpyıor oyun parası alınıp satılıyor ben bunu anlamadım

zr3

Üye
Bugün bir bakayım, belki bazı şeyler düzelmiştir ve yeniden başlarım diye geldim anlaşılan hiç bir şeyin düzeldiği yok. Ben witcher 3'ten devam. Belli oldu adaletli bir ortam yaratamayacaklar.

yetiyet

Üye
Bugün bir bakayım, belki bazı şeyler düzelmiştir ve yeniden başlarım diye geldim anlaşılan hiç bir şeyin düzeldiği yok. Ben witcher 3'ten devam. Belli oldu adaletli bir ortam yaratamayacaklar.
IRk dengesizliği var adamlar çözüm olarak 300liralık pusa skill taşıma kağıdı getirmişler ASDASDASD ulan adamlar eziyor niye proteana geçip ezilsin üstüne bir de para ödesin :D çözüme bak şaka gibi. Adamlar zerre oyuncu yararını falan düşünmüyor benim artık hiç bir inancım kalmadı çözüme bak ASDASD 300liraya sc satıyolar

MmoRpg

Üye
adaletli bir ortam yaratmak istediklerine dair bir konuşma geçmişi bir yazı vs varsa lütfen atar mısın ? okuyup veya dinleyip gülmek istiyorum

DeadLegion

Üye
Diger konuyu kitlemeleri bende epinci sitelerin bu carlarla gb kasip sattigi dusuncesini kuvvetlendirdi. Bunun baska aciklamasi yok. Bu adamlar olmasa sanki biz oyuna para vermeden kasacaz o slotlarda. 1 adamin onlarca bot carini yuzlerce oyuncuya tercih ediyorlar. Halbuki o 100 oyuncu olsaydi gb ve itemler hala degerli olurdu onlar da her ay pre pot vs. herseyi alir oyunu oynamaya devam ederdi. Ancak bu multiciler yuzunden 1 ay sonunda artik dayanamayan nice oyuncu cekti gitti.

Pitou

Üye
Daha önceki konunun sebepsiz kilitlenmesinden dolayı ve hale net bir yol haritası verilmediğinden dolayı bu konuyu açma gereksinimi duyuyorum.
önceki konuyu ve olay gelişimini merak eden arakadaşlar için link
ve herkesden rica ediyorum, birbirimize saygılı ve uygun bir dille tartışmamıza devam edelim kimsenin kimseyi kırmasına gerek yok aynı oyunu oynuyoruz ve hepimizin oyunun iyi bir yerlere gelmesini istiyoruz hepimiz emek harcıyoruz.

Bu mevzu oyuncu gözünde çok uzun süredir bir sıkıntı olarak görülmekte olup oyun yönetiminin ise radarına 4 ay önce girdiğini hepimiz bilmekteyiz merak edenler için ilgili soru cevap etkinliğinden bir kesit bırakıyorum

ve bu süreçte ne yapıldı diye dönüp bakıyoruz, oyun yönetiminde en yetkili gm arkadaşımızın dediğine göre birinci öncelik olarak radarına girmiş ve bunun üzerine çalışmalar tartışmalar yürütüldüğünü söylemesinden tam 4 ay geçmiş ve gelen tek şey 2 hafta önce eklenen hagard/haddar 5 e eklenen bp sınırlaması peki oyunda sadece 5. camp mi mevcut ? yani tüm hazırlık ve tartışılan şeyler bunun içinmiydi ?

Benim çözüm önerim ROW'un gelme sebebine sadık kalınması ben oyun ilk açıldığında 1 ay boyunca elimle kasarak 65 zor olabilmiştim o zaman ROW vs yoktu, sonra insanlar exp kasmanın cok zor olduğundan şikayet ettiği için ROW oyuna eklendi buraya kadar kimsenin bir itirazı olduğunuda sanmıyorum. ROW'un amacı expi kolaylaştırmak ise ki bu çok güzel bir düsünce peki neden şimdi ROW üzerinden drop atılıyor ROW acıkken drop atmasın coin ve pota kimsenin bir itirazı oldugunu sanmıyorum, eliyle kasan adamda sabaha kadar kasıyorsa hakkını alsın ama ROW ile drop atmasın, bu böyle basit bir uygulanabilir bir yöntemken neden bunu yapmıyorsunuz diye merak ediyor insan haliyle, ve ister istemez olaya ticari gözle baktığınızı düsünüyor 8 pc 16 pc neyse hepsinin oyuna maddi açıdan cok büyük bir getirisi var bunu kimse inkar edemez ama sırf bu yüzden bunlara müsemma gösteriliyorsa bize de açıklayın bizde daha fazla bu konu üzerinde ne tartışalım nede önerilerle gelelim, sadece şeffaf olun cok bir şey istemiyoruz.

Saygılarımla.
Uğraşma pek umursanacağını sanmıyorum herkes cebine giren paranın derdinde kimse oyunun iyiliğini düşünmüyor boşver.

Agaragambi

Üye
Farm pre ile başladığım oyuna elite ile devam ediyorum o da sırf zindan muhabbeti yüzünden. Bir süre toplayıcılık yaptım. Bir hafta oldu oyuna girişte yapmadım böyle böyle gidicez sanırım.

Whisp3r

Üye
2020 de ilk alfasıyla heyecanla başladım sonuna kadar destekledim, ülke değiştirdim bu kadar iş güç stresin arasında oynamaya devam ettim lakin en başından beri vermiş olduğunuz söze aksi hareket ettiğinizi görüyorum.

Önce oyuncuları dinleyecektiniz, adalet olacaktı, Otchiwa’nın heykelleri modellendi ve eklendi oyuna adaleti ve hoşgörüyü unutmayalım, unutmayasınız diye.

Ancak bugün önümüzde malum online oyunun kendisini klonladığı gibi yönetim anlayışını da klonlamış bir yapı bulunmakta.

Üzgünüm çünkü artık keyif almıyorum ve oynamak istemiyorum, üzgünüm çünkü adalet kayboldu, özgünlük kayboldu, verilen sözler unutuldu.

balron

Üye
Arkadaşlar anlamadığınız nokta bu şekilde düşük bütçeli lokal f2p oyunların en büyük amacı en çok nasıl para kazanırım olmuştur. Ülkemizdeki malüm kore oyunu da sonunda sadece oyunculardan max para kazanma noktasına geldi, belli bir oyuncu sayısının altına düşmedikçe ne bug fix, ne yenilik, ne pus fiyatları indirimi hiçbirşey gelmedi. Demek ki burda da yönetim multi pc leri engelleyince, geri kalanlardan yeterince gelir elde edemeyeceğini düşünüyor. Ancak levo gibi büyük yayıncıların bu durumu sürekli dile getirmesiyle ve engellenmesi için konuşmasıyla birşeyler yapılır. Levonun etkilediği kitle burda foruma girenlerin rahat 40-50 katı vardır. Bence forumda yetkililerinden kimsenin sallamadığı konular açmak yerine levonun yayınlarında bunu topluca dile getirmek gerekiyor.

Gensuke

Üye
sorun çoklu bilgisayarlar değil şunu bir anlasanız :D diyelim artık kimse 1 den fazla karakterler oyuna giremiyor ee ne olacak? o slotlara bu sefer clanlar çökecek yine oyuna sürüyle epic item girecek piyasa düşecek değişen sadece ordan kazanılan payın birden fazla kişiye dağılması olacak bu işin çözümü afk farmı kapatmak rowa açılan kanallardan dropları kaldırmak başka bir çözümü yok

Martel

Yeni Üye
sorun çoklu bilgisayarlar değil şunu bir anlasanız :D diyelim artık kimse 1 den fazla karakterler oyuna giremiyor ee ne olacak? o slotlara bu sefer clanlar çökecek yine oyuna sürüyle epic item girecek piyasa düşecek değişen sadece ordan kazanılan payın birden fazla kişiye dağılması olacak bu işin çözümü afk farmı kapatmak rowa açılan kanallardan dropları kaldırmak başka bir çözümü yok
Klanların dönmesi demek o klanların güçlenmesi için kendine çar dizmesi demek, millet itemleri satıp gbyi siteye satıyor, nasıl anlayamıyorsun bunu ?

balron

Üye

Oyunda o kadar player popülasyonu yok tek pc den oynayan. Multi pc engellenirse en tepe slotlar haricinde gerisi boş kalir. Solo oyuncuların hepsi, farmcılar gibi 7/24 pc yi açık bırakamıyor. Ayrıca oyundaki paranın çoğu oyunda kalir e-pin sitelerine gitmez. Oyuna bu kadar fazla item girişi olmaz, item fiyatları yavaşca ve uzun vadede düşer.

Sorun şu ki ip blok vs gibi teknik taraf ile multi pc'ler engellenemez. Oyun içi mekaniklerin değişmesi lazım. Rowa drop için belli lvldan sonra sağ bp min 15k olması gibi. Ayrıca rowa drop için günlük zorunlu olarak zindan yapılması da olabilir. Bunları yapmak zor değil de, yapımcının karı çok düşecek muhtemelen ondan ağırdan alıyorlar.

osmangaziforum

Üye
Çoklu haksızlık kaldırılmalı . Onun yerine oyuna girmek için herkesin en azından en düşük elite premium ile girmsi zorunlu hale getirilsin . hem oyun yapıcıların gelirleri yerine gelir hemde Haksızlık giderilmiş olur .

Adam 10 tane bilgisayarla toplayıcılık yaoıyor bu hakmı şimdi ortalıkta maden kalmıyor . bizzat gözümle şahit oldum 1-2-3-4-5 inci haritaların herbirinde 1 den fazla çarı ile toplama yapıyor ondan sonra elle oynayanlar kıtlıktan birbirine ks atmak zorunda kalıyor .

bu kesin ve net haksızlıktır oyun yönetimi de bu haksızlığa alet olmaktadır ..

oyuna premiumsuz girmek yasak olsun işler düzelsin herkes 1 pc ile girebilir kuralı gelsin

bence bi anket açılmalı . Oyuna premiumsuz girilmesin . çok lu pc ler yasaklansın diye . bu konuyu açan arkadaş anketi hazırlayabilirmisin .

Agaragambi

Üye
Bu forumda multi pc kullanan birisi konu açmıştı. Adam açıkça yazmıştı "ben oyundan zerre anlamam dv ye hiç girmedim. Row bugün kaldırılsın oyunu şimdi bırakırım.." şimdi bu adam oyuncu değil tamamen para kazanma amaçlı giriyor doğrudur yanlıştır demiyorum kendi tercihi ama yönetimin bu gibi adamları oyuncu olarak görmesi ve herhangi bir kısıtlama bile yapmamasının uzun vadede (gb fiyatları düşene kadar) oyuna faydadan çok zarar vereceğini nasıl göremediğini anlayamıyorum..

ULASYILMAZ

Yeni Üye
premiumsuz sekilde tek kesmişşin parti kesmişşin aynı coin alıyorusn zaten ....

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt