Çoklu Bilgisayarlar Hakkında Çözüm Önerileri -2

fstab

Üye
yapmış olduğunuz townda bp sınırlaması bile işe yaramıyor kenarlarda ve duvar diplerinde hala afk np kasılabiliyor bilmem farkındamısınız :unsure:
hagard 5 de hala malum coklu pc çarları kasmaya devam ediyor isim verince konuyu kilitliyorsunuz gezerseniz görebilirsiniz

DeadLegion

Üye
Bu konunun guncel kalmasi lazim. Sahura kadar biraz takilayim dedim adam akilli slot yok. Botlar yuzunden 2 ay dolmadan 20 senelik oyuna dondu oyun.

zukcu

Üye
Arkadaşlar buna çözüm yok. Oyun row satıyor oradan da kar ediyor. Yani maalesef Death Valley de farma devam

MatchlesS

Yeni Üye
Row ile drop alınmazsa oyunda adam kalmaz, çoğu kişi çalışıyor ve elle kasacak vakitleri yok. Çözüm o değil , row ile drop için sağ bp sınırlaması gelmesi lazım. Mesela 10k gibi en az, baktın çare olmadı üstüne row açmak için günlük zorunlu zindan görevi gelmeli en az 15-20dk sürecek, 24 saat geçerli olacak. 8 chari olan günde en az 3-4 saat bunlarla uğraşmak zorunda kalır ki uğraşmaz çoğu.

Solo oyuncuları kaçırmadan çözüm yolları gayet açık ve multi pc'leri en az %70-80 azaltır. Neden gelmediği belli, multi pc'ler gidince oyun gelirleri baya düşecek. Demek ki solo oyunculardan çok daha fazla kazandırıyorlar.
Row açacak insana günde en az 1 zindan zorunluluğu ve belli np şartı mantıklı gibi

MatchlesS

Yeni Üye
yapmış olduğunuz townda bp sınırlaması bile işe yaramıyor kenarlarda ve duvar diplerinde hala afk np kasılabiliyor bilmem farkındamısınız :unsure:
hagard 5 de hala malum coklu pc çarları kasmaya devam ediyor isim verince konuyu kilitliyorsunuz gezerseniz görebilirsiniz
Ben tek tek nickleri ticket bile attım ama bişey yapılmadı.

Ayrıca oyunda BAN sistemi yok ...
Birisi yasaklandığında biz nereden bileceğiz ya da göreceğiz ?
Banlı listesi var mı , ya da ban yiyen birisi alttan veya üstten yazı olarak geçiyor mu ?

fstab

Üye

Banlı listesi var mı , ya da ban yiyen birisi alttan veya üstten yazı olarak geçiyor mu ?
böyle basit bir şeyi bile neden yapmıyorlar anlamak zor

sbh

Üye
Millet nickteki harf ve sayıları değiştirerek yüzlerce çar açmış, ban yazısı gözükse ne olacak bilmemne89 ban yedi, bilmemne71 hayatına devam ediyor :)

Oppai

Üye
Aarvad'dan beri dillendiriyoruz ancak çözüm yok . Sadece sorunu söyleyip geçmiyoruz da. Öneride sunuyoruz aklımız mantığımız doğrultusunda ancak onu da beğenmiyorlar. Aradan aylar geçtikten sonra önerdiğimiz maddeler'den birisini gerçekleştiriyorlar. Ancak belirttiğim gibi geç oluyor. H5 olayı mantıklı ancak bunu Drop olan tüm camplara yaymaları lazım. Oyunu oynayan oyunca Günde hiç değilse 1 saat PK atar. 1 Saat PK atan adam da hiç değilse BP kasar bunun karşılığında Haddarda vs.. yerlerde drop alıp - charını güçlendirerek yoluna devam eder. Demişler ki clanlar çöker. Çöksün aga.. Clanlar en azından PK 'yı canlı tutuyor. Adam gidip karakterine yatırım yapıyor. Ama diğer tayfa 6 char çalıştırıp - 8 karakter kasıyor. Sonra o level alan charları satıyor. Gelen coinleri sitelere satıyor.. 1 tane 8 pc'li multici için 8 adet gerçek oyuncu oyundan soğuyor.

Tekrar diyorum önerdiğim çözümlerden bir tanesini uygulayacaklar yine adım gibi eminim ama bunu belki 8 ay sonra belki de başka bir server açıldığında yapacaklar. Görselini bu kez elimde tutuyorum . Ben demiştim.. diyebilmek için bekletiyorum. Akıl ve mantığın yolu muhakkak kesişir.

Agaragambi

Üye
Yahu birisi konu actı az once oyun nereye gidiyor diye adamı azarlayıp konuyu kilitlediler böyle bir yönetim var işte adamların umrunda değil beyler geçen ay bırakmıştım aslında farm pre bitince hadi dedim bir ay daha elite ile devam edeyim ama yok nefret ettirdiler alsınlar oyunlarını multici serefsizlerle birlikte oynasınlar beni de banlarlar herkes yoluna... Ne iyi niyet kaldı ne sabır..

fstab

Üye
artık yasaklanan ve mutelenen kullanıcıları görebiliyoruz,sesimizi duyduğunuz için teşekkürler. (y)
aynı özveriyi mafyalaşmanın engellenmesi içinde bekliyoruz

@AzametAbi güzel bir içerik hazırlamış güncel durumla alakalı kendisine teşekkür ediyorum objektif bir şekilde slotların durumunu bizlerle paylaştığı için

DeadLegion

Üye
Yahu birisi konu actı az once oyun nereye gidiyor diye adamı azarlayıp konuyu kilitlediler böyle bir yönetim var işte adamların umrunda değil beyler geçen ay bırakmıştım aslında farm pre bitince hadi dedim bir ay daha elite ile devam edeyim ama yok nefret ettirdiler alsınlar oyunlarını multici serefsizlerle birlikte oynasınlar beni de banlarlar herkes yoluna... Ne iyi niyet kaldı ne sabır..
Harbiden ha adami azarlar gibi cevap yazip konuyu kitlemisler. Sanki ozel aile sirlarini falan ifsa etmis adam. Niye azarlar gibi yazdilar anlamak mumkun degil.

The Matrix

Üye
Malum şahısı belediyeye memur diye almazsın o yüzden çok da dert edinme. Ben forumda bir şeyleri değiştirebiliriz düşüncesiyle bu hesabı açmıştım lakin yönetimin tavrını gördükten sonra öz saygımı yitirmemek adına foruma çok nadir uğruyorum. 3 yıl Albion, 3 Yıl BDO Eu oyuncu temsilciliği yapmış biri olarak söylüyorum bunu.

Oppai

Üye
Belki iyimser düşünüyorum ancak bir sonraki güncellemede buna müdahale edecekleri kanaatindeyim . Çünkü artık bişeylerin değişmesi gerektiğini yönetim de fark etti. Yayıncılar olsun - oyun içi ticket lar olsun - Forumdaki konular olsun artık iyice göze batan bir durum haline geldi bu. Tekrar belirtiyorum 1 kişi için kimse 8 aktif oyuncusunu kaybetmek istemez. En kısa zamanda müdahale edilmesi temennisi ile..

The Matrix

Üye
Belki iyimser düşünüyorum ancak bir sonraki güncellemede buna müdahale edecekleri kanaatindeyim . Çünkü artık bişeylerin değişmesi gerektiğini yönetim de fark etti. Yayıncılar olsun - oyun içi ticket lar olsun - Forumdaki konular olsun artık iyice göze batan bir durum haline geldi bu. Tekrar belirtiyorum 1 kişi için kimse 8 aktif oyuncusunu kaybetmek istemez. En kısa zamanda müdahale edilmesi temennisi ile..
Bu konuya ilişkin çok daha büyük bir konu açıldı forumda. 14 bin görüntülenmesi, +300 mesaj vardı en son, durduk yere o konuyu kilitlediler. Şu an 5K bp gibi önlemler o konu sayesinde gelmişti, bir şeylerin başlangıcı olan öylesine yararlı fikirlerle dolu bir konuyu sebepsiz yere kapatan yönetimin bu konuyu çok umursadığını sanmıyorum sizde bırakın artık kendinizi heder etmeyi.

MatchlesS

Yeni Üye

Ben bu mesajı yazdıktan sonra sürekli ban yiyenleri görmeye başladım.
Yanlız hala daha hile kullananlara ilişkin ceza göremedim. Örneğin adam makro kullanıyor ama makrodan 1 kişinin bile ceza aldığını görmedim.

xxxOLRICxxx

Üye
Multi hesap ile slotları hatta kanalları kapatan mafyalar her bir hesap için premium ve en azından çoğu hesap için sürekli ROWA çektiğinden iyi bir gelir kaynağı olabilir ancak yeni açılan serverlerin ömrünü kısaltacaktır ve uzun vadede oyuna daha büyük zarar verecektir. Neden mi?

Tek hesapla oynayanlar exp kasacak, farm atacak slot bulamıyor kolay kolay. Hadi buldu bir şekilde, mafya denilen hesaplar oyuna sürekli yeni item sokuyor, solo oyuncunun farmda aldığı bir drop pazarda çöp değerine düşüyor neredeyse. Haliyle sadece coin için farm yapsın derseniz bu hesaplar zaten sürekli coin üretip malum siteler üzerinden sattıklarından (RMT) hızlı bir şekilde GB fiyatları da düşecektir ve düşüyor. Farm ile char dizmek inanılmaz zorlaşıyor ve bu durum ileride oyun ekonomisini çökertir. Solo oyuncular farm ile char dizmenin ve oyun masraflarını oyunda kazandığıyla karşılamanın zorluğundan yılıp oyunu bırakmaya başlar. Bu durum pazarı ve GB fiyatlarını dibe indireceğinden MULTI PC oyuncular için de kar getirmez hale gelir. Sonuçta Rise Online'ı önce solo oyuncular ardından da mafyalar bırakır. Bu da daha az premium hesap, daha az ROWA daha az magic puppet vs satışı, daha düşük gelir demektir RO için. Kısacası şu anda bana göre RO gamer milking denilen olayı yapıyor. Bunu genelde doğal ömrünü tamamlamak üzere olan oyunlarda oyunculardan ne koparırsak kardır mantığıyla yapılan son hamlelerde görürüz.

crashhatasi

Yeni Üye
artık yasaklanan ve mutelenen kullanıcıları görebiliyoruz,sesimizi duyduğunuz için teşekkürler. (y)
aynı özveriyi mafyalaşmanın engellenmesi içinde bekliyoruz

@AzametAbi güzel bir içerik hazırlamış güncel durumla alakalı kendisine teşekkür ediyorum objektif bir şekilde slotların durumunu bizlerle paylaştığı için
Bu video herseyi net goz onune seriyor beni anlatiyor adam yeni baslamisim 3 5 arkadasimla gelmişim oyunu ovuyorum diger dostlarimi da getiriyorum ama adamlar hagarda bir geciyor lvl kasip her yerde beast mode ne lan bu deyip bizi nereye getirdin diyip preli hesaplari birakip eski oyuna geri donuyorlar kimse kalmaz abicim bu sekilde. Beterin betiri varmis yani bu kadarini hic gormemiştim mayfanin da otesi birsey bu durum. Net sekilde epin sitelerinin acmıs oldugu hesaplar bunlar oradaki elemanlar tarafindan yonetiliyordur. bir insanin bu kadar hesaba makinaya dayanmasi mumkun degil. 8 pcli kullanicilar oyuna zarar verir ama bu kadarda olmamali bu 8pcli durumu degil bu apayri bir boyut .8 pcli adama bir klan gelir coker tepesine alir item farkiyla slotu bu durumda kim kime ne yapablir.. adamin stepne olarak beklettigi 30 char var slot disinda

NOCHE

Üye
Bu multicilerin içinden geçilirse oyunda nakit akışı durur kardo döner sermaye gibi düşün :D

Manne1998

Yeni Üye
Daha önceki konunun sebepsiz kilitlenmesinden dolayı ve hale net bir yol haritası verilmediğinden dolayı bu konuyu açma gereksinimi duyuyorum.
önceki konuyu ve olay gelişimini merak eden arakadaşlar için link
ve herkesden rica ediyorum, birbirimize saygılı ve uygun bir dille tartışmamıza devam edelim kimsenin kimseyi kırmasına gerek yok aynı oyunu oynuyoruz ve hepimizin oyunun iyi bir yerlere gelmesini istiyoruz hepimiz emek harcıyoruz.

Bu mevzu oyuncu gözünde çok uzun süredir bir sıkıntı olarak görülmekte olup oyun yönetiminin ise radarına 4 ay önce girdiğini hepimiz bilmekteyiz merak edenler için ilgili soru cevap etkinliğinden bir kesit bırakıyorum

ve bu süreçte ne yapıldı diye dönüp bakıyoruz, oyun yönetiminde en yetkili gm arkadaşımızın dediğine göre birinci öncelik olarak radarına girmiş ve bunun üzerine çalışmalar tartışmalar yürütüldüğünü söylemesinden tam 4 ay geçmiş ve gelen tek şey 2 hafta önce eklenen hagard/haddar 5 e eklenen bp sınırlaması peki oyunda sadece 5. camp mi mevcut ? yani tüm hazırlık ve tartışılan şeyler bunun içinmiydi ?
Ayrıca kişisel olarak ilginç mini oyunlar oynayabileceğim ve böylece iyi para kazanabileceğim performancenutbutter.com platformuna bakmayı da seviyorum.
Benim çözüm önerim ROW'un gelme sebebine sadık kalınması ben oyun ilk açıldığında 1 ay boyunca elimle kasarak 65 zor olabilmiştim o zaman ROW vs yoktu, sonra insanlar exp kasmanın cok zor olduğundan şikayet ettiği için ROW oyuna eklendi buraya kadar kimsenin bir itirazı olduğunuda sanmıyorum. ROW'un amacı expi kolaylaştırmak ise ki bu çok güzel bir düsünce peki neden şimdi ROW üzerinden drop atılıyor ROW acıkken drop atmasın coin ve pota kimsenin bir itirazı oldugunu sanmıyorum, eliyle kasan adamda sabaha kadar kasıyorsa hakkını alsın ama ROW ile drop atmasın, bu böyle basit bir uygulanabilir bir yöntemken neden bunu yapmıyorsunuz diye merak ediyor insan haliyle, ve ister istemez olaya ticari gözle baktığınızı düsünüyor 8 pc 16 pc neyse hepsinin oyuna maddi açıdan cok büyük bir getirisi var bunu kimse inkar edemez ama sırf bu yüzden bunlara müsemma gösteriliyorsa bize de açıklayın bizde daha fazla bu konu üzerinde ne tartışalım nede önerilerle gelelim, sadece şeffaf olun cok bir şey istemiyoruz.

Saygılarımla.
Önemli olan oyun yönetiminin dikkatine geldikten sonraki süreçte yapılan çalışmaların ve alınan kararların oyuncular açısından yeterli olup olmadığıdır. Bu süreçteki gelişmelerin oyuncuların beklenti ve ihtiyaçlarını nasıl karşıladığı konusunda net bilgi edinmek önemlidir.

Çözüm öneriniz olan ROW gerekçesine bağlı kalmanız ve konuyla ilgili şeffaf iletişimi sürdürmeniz son derece mantıklıdır. Oyuncuların beklenti ve önerilerinin dikkate alınması, oyuncu memnuniyeti ve oyun deneyiminin iyileştirilmesi açısından önemlidir.

Tartışma sürecinin birbirine saygı duyarak ve uygun dil kullanılarak sürdürülmesi, herkesin fikrini özgürce ifade edebilmesini sağlayacaktır. Önemli olan hepimizin oyunun daha iyiye gitmesini ve daha çok çalışmasını istememiz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt