Görev İtemlerinin Süreli Olması Hakkında [Öneri]

Jacques

Üye
Bak işte attığın yorumun saçmalığı ... Öncelikle düşünüp yorum atıp sakin olman gerekiyor. Görev itemleri silinsin demiyoruz süreli olsun diyoruz solo oyuncu gayet kendine göre item yapabilir bu süre içerisinde. Benim itemleri satamama gibi bir derdim yok ben hem tl veriyorum hem farm atıyorum bana fark etmiyor. Fakat oyunun ilerleyişine bakarsan bu görev itemleri çok kuvvetli olduğu için kimsenin item almaya ihtiyacı olmuyor bilmem anlatabildim mi ?
Yapamaz item falan bunlar bunlar öyle bi solo oyuncu ki parti ve clan tuşu yok bunlarda ayrıca moblardan kutuda çıkmıyor bunlara öyle sololar yani hiçbir şey yapamıyorlar tek yapabildikleri ağlamak.

zNative

Üye
Benin pot masrafim artmasin diye uzerimdeki itemleri silmeyi onermenizi ayakta alkisliyorum. Tesekkurler buyuk beyinli arkadasim.
Muhtemelen BP classını oynuyorsun elindeki 125 aplik silaha aşık oldun herhalde. Sorunda tam olarak burada başlıyor :) Death walley dışında hiçbir bölgede farmın önemi yok. İtemlerin 7 günlük olması PVP kapalı bölgelerde yapılan farmın değerlenmesiyle sonuçlanır. Zahmet olmazsa da item diziver çarına :)

zNative

Üye
Yapamaz item falan bunlar bunlar öyle bi solo oyuncu ki parti ve clan tuşu yok bunlarda ayrıca moblardan kutuda çıkmıyor bunlara öyle sololar yani hiçbir şey yapamıyorlar tek yapabildikleri ağlamak.
aşırı agresif tutumun oyundan yasaklanman ile sonuçlanabilinir. Küçük ve oyunun akışını bozmayan sorunlar için diğer büyük sorunların öncelik sırası değiştirelemez.

Doggyz

Üye
Dostum sen pazarda itemlerini satıcaksın diye bu oyunda daha exple boğuşan biton insan exp kasmak için bile görev itemleri olmadan farm atamaz süresi bitse exp kasamaz exp kasamazsa cz vs. çıkamaz senin dediğine göre pazardna item çekicek şuan en kötü dizsen charı 1 gb en kötü oda 1000 tl vericek adam sonra bu itemler 1-2 haftaya pazar değeri 10me düşücek elinde patlıcak diye uzar gider konu neresinden bakarsan bak saçma bu dediğin olay p2w girer ve buda oyun yönetiminin karşısında olduğu bi durum.

zNative

Üye
Dostum sen pazarda itemlerini satıcaksın diye bu oyunda daha exple boğuşan biton insan exp kasmak için bile görev itemleri olmadan farm atamaz süresi bitse exp kasamaz exp kasamazsa cz vs. çıkamaz senin dediğine göre pazardna item çekicek şuan en kötü dizsen charı 1 gb en kötü oda 1000 tl vericek adam sonra bu itemler 1-2 haftaya pazar değeri 10me düşücek elinde patlıcak diye uzar gider konu neresinden bakarsan bak saçma bu dediğin olay p2w girer ve buda oyun yönetiminin karşısında olduğu bi durum.
1 Haftalık süreç yeni itemler ( Mavi +6 Set gibi ) yapman için gayet yeterli bir süre zarfı

exden

Üye
Muhtemelen BP classını oynuyorsun elindeki 125 aplik silaha aşık oldun herhalde. Sorunda tam olarak burada başlıyor :) Death walley dışında hiçbir bölgede farmın önemi yok. İtemlerin 7 günlük olması PVP kapalı bölgelerde yapılan farmın değerlenmesiyle sonuçlanır. Zahmet olmazsa da item diziver çarına :)
Rogue oynuyorum. Uzerimdeki itemleri silerseniz yine piyasan almayacagim cogu insan gibi kendi dusurdugumu giyecegim. Bu nasil piyasaya yansisin ki. Arz, talep ve az bucuk ekonomi ogrenirseniz sanal ekonomilerin cikmazinin bu oldugunu, high end haric degersizlesmeye mahkum oldugunu ve onerilerinizin ne kadar mantiktan yoksun oldugunu gorebilirsiniz.

Onerilerinizin tek sonucu hard core oyuncularin belki bir sure kazanim elde etmesi ama soft core oyuncularin tamaminin progress grafiginin cikis ve bir anda inis olmasindan dolayi heves kirilmasi ve karakterlerinin gucsuzlesmesi olacaktir. Bunu zaten kafasi calisan yoneticiler uygulamayacaktir o yuzden konu bos. Hala bunun orneginin hangi oyunda oldugunu soylemenizi istedim ama yazan yok.

Benim de onerim madem +6dan sonra item basma olmasin. +6 satamiyorum. Dfahdv

Buddha

Üye
Ben zayıf olsun demiyorum süreli olsun diyorum belirli süre içerisinde bu kişi görev iteminden yüksek item alsın. Daha sonrasında kendini geliştirsin geliştiremeyende bıraksın oyunu kanka emek oyunu bu free oyun değil MMORPG
MMORPG nin anlamı dediğin şey olabilir. Ama bu oyun herkesin kabul edeceği üzere tam bir şekilde açılmadı bunda hemfikiriz ?

Şuanda benim karakterimi geliştirmem için ne bir etkinlik, nede bu oyuncu sayısını karşılayacak yeterli farm yeri var. Ki kaldıki oyun erken erişimde ve farmdan ziyade level kasmakla uğraşılıyor şu aşamada. Senin derdin gb pahalı cebimi dolduruyumsa bilemem :D

Merak ettim sen ne item koydunda görev itemlilere kesildin ? Şuanda item diye bahsedilen şeylerin çoğu çöp. 4gb verip takı set yapsan ; benden fazlan 30def 100hp bu mudur yani ? 1 tane potu kaçırsan veya erken bassan gene ölücen zaten :D

Bunları bile hesap edemeyip oyunu sadece farm olarak görüp kastıklarını upgrade yapmak yerine pazara koyup satamayan birinin bırakması gerekir oyunu bence ;)

Doggyz

Üye
1 Haftalık süreç yeni itemler ( Mavi +6 Set gibi ) yapman için gayet yeterli bir süre zarfı
Öylede 1 hafta insanlar kaç lw olucakta +6 set ve eline silah yapıcak farma gelicek çalışan insan günde 3-4 saat exp kasan insan nasıl farm atıcak seviyeye ulaşıcak dostum sadece kendi çıkarlarınız için saçma konuları mantıklı gibi görmeyin lütfen.

DODOERDO

Üye
MMORPG oyununun amacı budur zaten vakit harcayarak kendini geliştirirsin ki bu dediğim olay zaten solo oyuncuya yarayan bir durum ben czde farmımı patır kütür atıyorum ama görev itemiyle priest olsun warrior olsun herkesi tokatlayıp yolluyor işte bu saçm .
daha oyun başlayalı kaç gün oldu bütün itemler böylemi olucak sanıyorsun oyundaki item eklenmiyecekmi sanıyorsun mmorpg oyuncusuysan böyle konuşman çok saçma biliyorsun ya sen çok oynamışsın böyle oyunlar sence ilk çıktıkları yılla devam edenler için konuşuyorum aynı itemler aynı görevler varmı ko silkroad wow bdo mt2 gibi oyunların ilk çıktığı ay ile şuanki durumları ne seviyede biliyorsundur umarım ve bu konunun çok saçma olduğunu anlarsın diye düşünüyorum daha yeni ve taze bir oyun item eklemek programcılar için çok kolasy bir durum var olan hatalar ayıklanmalı ilk baş oyun stabil olmalı daha sonra bu itemler piyasaya sürülmeli daha sonra oyundan pazardan zevk almassan o zaman haklısın fakat şuan için oyunun amacı mümkün olduğunca çok kitleyi çekip hataları sıfırlamak oyun daha açık betada farkındamısın bilmiyorum

shisuixg0dd

Üye
Aynen kardeşim sen git clanınla falan itemleri kas sırf pazara koyduğunda item satamıyorsun diye burada görev itemlerinden şikayet et bayağı mantıklı. Solo oyuncular için önerin nedir peki? Onların item masraflarını falan sen mi karşılayacaksın?
dostum sana oyunda sırf bu görev itemlerine sahip diye oyunda hiç birşey yapmayan 57 58 lwl asaslar mage kesme çalışmalarına giren binlerce insan gösteririm bunun yerine gidip item kasabilirler solo farm felan yok diye ağlamayın istiyen her adama farm var craft denilen sistem var git toplama yap günde 25 30 m k he zora gelemiyorsanda ağlamaya gerek yok

zNative

Üye
dostum sana oyunda sırf bu görev itemlerine sahip diye oyunda hiç birşey yapmayan 57 58 lwl asaslar mage kesme çalışmalarına giren binlerce insan gösteririm bunun yerine gidip item kasabilirler solo farm felan yok diye ağlamayın istiyen her adama farm var craft denilen sistem var git toplama yap günde 25 30 m k he zora gelemiyorsanda ağlamaya gerek yok
Evet dostum bizde bundan bahsediyoruz. Zaten şu anda pvp kapalı alanlarda yapılan farmın değeri yok. Özellikle şu andan itibaren solo oyuncuların farmı değersiz

amaravolchkova

Üye
Solo farm atmak bu kadar basitse gidin siz toplayın craft itemleri, solo farmınızı da atın itemlerinizi dizin o zaman. Sonra da clanınızdaki veya etrafınızdaki insanlara yardım edersiniz çünkü siz yüce insanlarsınız. Burada ağlayan sizsiniz yok görev itemleri kalksın yok o kalksın bu kalksın habire bir şeyler üretiyorsunuz bir yerlerinizden. Diğer oyunda niye bu kadar ciyaklamıyordunuz? Orada da troll armor setleri var ticket atıyor musunuz görev itemlerini kaldırın diye? Burada da ilerleyen zamanlarda piyasa düzene girer görev itemleri kalkar raflara ama şuan çoğu insan gidip 3000 5000 veremez item almak için.

poxime

Üye
bnce mesele görev itemlerinin cazibesi değil diğer itemlerin yeterli güçte olmaması. hasar konusunda dengelemeye ihtiyacı var bir çok itemin. örneğin vixen bow ile görev itemi birbirine yakın hasar bırakıyor. buda insanların item alma çabasını kırıyor. güncelleme gelecek mi bu konuda yada yerine baskaca item getireceklerde bunlar düşük seviye item statüsünde kalıp hasar dengelemesini umursamayacaklar mı diyerek. Yoksa görev itemi takmaz oyuncu gider 20 30 m ye rare itemini alır aşağı yukarı aynı hasarda. yada kendi çıkarır basar. belki 2 gün piyasada rare item döngüsü hızlanır biraz değerlenir 3. gün aynı hale gelir durumlar.

shisuixg0dd

Üye
Solo farm atmak bu kadar basitse gidin siz toplayın craft itemleri, solo farmınızı da atın itemlerinizi dizin o zaman. Sonra da clanınızdaki veya etrafınızdaki insanlara yardım edersiniz çünkü siz yüce insanlarsınız. Burada ağlayan sizsiniz yok görev itemleri kalksın yok o kalksın bu kalksın habire bir şeyler üretiyorsunuz bir yerlerinizden. Diğer oyunda niye bu kadar ciyaklamıyordunuz? Orada da troll armor setleri var ticket atıyor musunuz görev itemlerini kaldırın diye? Burada da ilerleyen zamanlarda piyasa düzene girer görev itemleri kalkar raflara ama şuan çoğu insan gidip 3000 5000 veremez item almak için.
dostum oyuna ne kattın kaç k np var ? nekadar itemin var lwl in kaç bana bunlardan bahset biraz görev itemleriyle para kasıp satan adamlar anlatmasın birşeyler burda

DeLLeChiaie

Üye
Öncelikle herkese selamlar, gün geçtikçe insanların itemlenip güçlenmesi yerine, görev itemlerinin farm yapmaya fazlasıyla yeterli olduğundan ötürü kimse item yapmıyor düşürdüğü itemleri pazara koyarak pazardaki item sayısını arttırıp(itemler çok olduğu için satılmıyor ve fiyatlar dibi görüyor) pazarın ölmesine neden ölüyor. Bazı oyunlarda görev itemlerin süresi oluyor 1 hafta sonra görev itemleri siliniyor ve oyuncuya en sonunda item yapma zorunluluğu doğuyor. Şu an Rise Online harika bir şekilde ilerliyor ama pazarı 1 hafta öncesine nazaran oldukça yavaşlamış durumda. Pazara baktığınızda aynı itemden yüzlerce var ve fiyatı dibi görmüş durumda. Görev itemleri süreli olup silindikten sonra kişi mecbur olarak item yapacağından ötürü, oyun içerisindeki rekabet artıp fiyatların düzelmesine yardımcı olacaktır.

Sizin bu konuda bir düşünceniz var mıdır ? İyi forumlar...
Kesinlikle haklı süresi 1 hafta yerine 1 ay olması herkes açısından iyi olur. Oynayacak olan adamda itemini bu süre içerisinde fazlasıyla yapabilir.

amaravolchkova

Üye
dostum oyuna ne kattın kaç k np var ? nekadar itemin var lwl in kaç bana bunlardan bahset biraz görev itemleriyle para kasıp satan adamlar anlatmasın birşeyler burda
Screenshot_2.png

Oldu mu kanks

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt