Rise Online World - Tüm Sorular ve Cevaplar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Black Vortex

Üye
Mağazada satılan kozmetik ürünlerinin trade açılmama sebebi nedir? Pve ve pvp'ye etki eden bir durum değil bu. Kırdırdıktan sonra satılamaz hale gelmesi daha mantıklı değil mi?
Pve veya pvp etki etmeyecek durumları trade kapatmayın ki High class olan itemi neden satsın oyuncu, onu satıp birşey alması gerekir. Çok sınırlama yapmayıp oyun açıldıktan sonra bu konularda da değişikliğe gitmek yararlı olabilir.
oyun içi satışı önlücek bu sefer herkes almak için tl ile alıcak. olması gereken ve mantıklı olan bu. oyun da para kazanmalı sonuçta bu kadar masraf nasıl çıkacak ? yok hiç kazanmasın hep oyuncu hep oyuncu dersek 2 ay sonra oyun kapandığı zaman oyuncular kafasını duvara vurur bu sefer.

Krakozyan

Üye
Açıklamalarınız , emeğiniz, desteğiniz için çok tşkler.
Tek katılmadığım ve azıcık da olacağına hiç olmasa ne olur ? Hiç olmasın dediğim olay, Trade sisteminde Ruh Bağı çözmek hoş değil.

22) Trade sistemi hakkında
26) Oldschool pazar ve Auction House hakkında
31) Eşya geliştirme (Upgrade) sistemi hakkında
33) Sezon sistemi hakkında
37) Mağaza sistemi hakkında
39) Oyun içindeki görevlerle son seviyeye ulaşabilecek miyiz?
40) P2W engellemek adına atılan adımlar nelerdir?
42) Rift ve Dungeon (zindan) hakkında
54) Ruh bağı (Soul bound) hakkında
55) Roll sistemi (eşya dağıtım) hakkında
72) Günde birkaç saat ayırabileceğim, yarıştan kopar mıyım?

- Trade sistemi ve Sezon sistemi (22-26-31-33-54-55-72)
1)Ruh bağı çözüp trade edince tek(main/ana) hesapta item toplamak mümkün. 1 seasonda 10 hesap kasan için, 10 tane itemi 1 hesapta toplayabilir. Sonsuz parası olanın yahut sonsuz pc gücü olanın dahi high class ve efsanevi itemları toplamaya imkan verilmemeli. (15 saatte 15m kasacağına , 10 hesapta total 50m exp kasar ayrıca RUH BAĞI İTEMLERİNİ alır).. ***1-2 saati var olup birim saatte cok exp kasılmasına kesinlikle karşı değilim. Ruh Bağı çözülmese kime ne zararı var ? Bu ruh Bağını çözmek insan aklına ..... , açık kapı bırakıyor )

2)-Shard - raptor - iron bow - iron impackt gibi silahlar high class olmalı ve drop halleri (+1)lerı dahi trade edilememeli. efsanevi takılar drop halleri bile trade edilememeli. =>GB kasmak ve bi şekilde bunu tl karşılığı satanlar olacaktır bunun önüne geçmek pek mümkün değil. Birileri bi şekilde oyun içinde oyun parası kasıp birileri tl karşılığı satar (oyuncunun oyun sözleşmesine uymasa dahi) Bu durumda gb si cok olan kişi, raptorları toplayıp +10 raptor için deneme yapma şansı / elde etmesi cok daha mümkün hal alır.

-Mağaza Sistemi hakkında (37) (40)
Oyun mağazası itemlerini çekip - oyunda satıp, oyun içinde oyun parası yönünden oyuncunun üstün olmasını engellemek için, mağaza sistemini çok beğendim. Swift Sc - Pot gibi sürekli kullanılan mağaza itemlerini alıp oyun içi satıp- oyun içinde oyun parası yönünden zengin oyuncunun - Gerçek parayla oyunda önde olmasını engellemek güzel karar.

-Oyun içindeki görevlerle Son seviyeye ulaşmak - Zindan - Rift (39) (42)
İnt Pri için Özellikle solo görevlerde başarılı olmak, imkansız hale gelmemel, sürekli stat yenilemek sıkıntı arz etmekte, belki buna yönelik basit bi çözüm yolu olur.. (Stat points , yenilemek ücretsiz olması yahut premium a ücretsiz olması gibi)

GB leri olan PVP e etken avantaj sağlamamalı.. GB demek real para demek. GB Ticaretinin önüne geçmek pek mümkün değil. Oyun parası işçisi insan çok =)

Son düzenleme:

May Payne

Üye
oyun içi satışı önlücek bu sefer herkes almak için tl ile alıcak. olması gereken ve mantıklı olan bu. oyun da para kazanmalı sonuçta bu kadar masraf nasıl çıkacak ? yok hiç kazanmasın hep oyuncu hep oyuncu dersek 2 ay sonra oyun kapandığı zaman oyuncular kafasını duvara vurur bu sefer.
Mağazada satılan bir itemi almak için gerçek para kullanılacak zaten. Ha kendin için satın alıp kullanmışsın, ha satın alıp oyun parasına başkasına satmışsın. Tekrar alınması gerekiyorsa tekrar gerçek para ile ödeme yapılacak. Ha dersen ki ticareti serbest olsun lakin sadece 1 defa aktarılabilsin buna kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum.

BrhnGndz

Üye
Mağazada satılan bir itemi almak için gerçek para kullanılacak zaten. Ha kendin için satın alıp kullanmışsın, ha satın alıp oyun parasına başkasına satmışsın. Tekrar alınması gerekiyorsa tekrar gerçek para ile ödeme yapılacak. Ha dersen ki ticareti serbest olsun lakin sadece 1 defa aktarılabilsin buna kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum.
Ondan dedim bende, satın alınacak Pve veya pvp alanına da etki eden birşey değil, insanlar bundan kaçabilir çok masraf etmez, çoğunluk pre ve sezon pas alacak çünkü oyuna direk etkisi var, diğerini de ticarete izin verilirse oyun içi birileri alır birileri mağazadan çeker, kozmetik alıp satarak item dizer gibi düşünen varsa zaten +5 High class itemler trade açık olacaksa onları da TL ile toplar, oyun açılınca bu detaylar değişebilir. Arz talep meselesi.

alequetor

Üye
Ondan dedim bende, satın alınacak Pve veya pvp alanına da etki eden birşey değil, insanlar bundan kaçabilir çok masraf etmez, çoğunluk pre ve sezon pas alacak çünkü oyuna direk etkisi var, diğerini de ticarete izin verilirse oyun içi birileri alır birileri mağazadan çeker, kozmetik alıp satarak item dizer gibi düşünen varsa zaten +5 High class itemler trade açık olacaksa onları da TL ile toplar, oyun açılınca bu detaylar değişebilir. Arz talep meselesi.
Oyun parasını al-sat işlemi olacak gibi duruyor ama olmadığı durumda şöyle bir sonuç çıkıyor ortaya. İnsanlar mağazadan X eşyayı aldı ve bunu pazarda sattı. Bu adam TL ile diğer oyuncuların önüne geçti. Ha bu oyuncu GB almış, ha gidip mağazadan eşya al-sat yapmış. TL'nin gücü adına :D

May Payne

Üye
P2W olmayacak ürünler dendi zaten hocam. Tip değiştirme, Irk değiştirme, Belirli yada rastgele bir şehire ışınlanma parşömeni olabilir, pet ve bineklere kostümler, silah ve giysi skinleri, karakter kostümleri, takı skinleri vb... Oyun parasını daha hızlı kasar evet lakin eşya yükseltmek için kazandığı oyun parası yetmeyecek bile. BDO'da ki PEN mantığı gibi yani.

Monarchy

Üye
her maddeyi tek tek keyifle okudum hepsi de heyecanıma ortak oldular.. açıklamalar için tşk row ekibi

BrhnGndz

Üye
Oyun parasını al-sat işlemi olacak gibi duruyor ama olmadığı durumda şöyle bir sonuç çıkıyor ortaya. İnsanlar mağazadan X eşyayı aldı ve bunu pazarda sattı. Bu adam TL ile diğer oyuncuların önüne geçti. Ha bu oyuncu GB almış, ha gidip mağazadan eşya al-sat yapmış. TL'nin gücü adına :D
Mağazanın (Kozmetik) kapatılması engellemez ki bu durumu trade açık ise üst klasman itemi direk TL ile satın alır, mağazaya uğramasına gerek yok TL yatıracak oyuncunun. Mağazada kapanır ise üst klasman itemlerde trade kapalı neyin pazarı kurulacak oyunda.
A itemi üst klasman ve +1+2+3+4+5 e kadar trade açık, +6+7+8 kapalı ise TL verecek oyuncu TL ile +5 olarak toplar, mağazanın kapalı olması bu sebepten mantıklı değil.
Mağazanın trade açılsın dememin sebebi bir oyuncu 1-2 kostüm aldıktan sonra başka kostüm almayabilir, daha çok sezon pass ve pre alır, bu da kozmetik gelirlerini azaltacak şirketin, ama trade açık olursa oyun parası ile kozmetiğe yatırım yapacak oyuncular olacaktır, bu da mağazadan kozmetik satılmasında süreklilik sağlar. ilk başta kapalı olsun ilerleyen aylarda bununla ilgili değişikliğe gitmek için muhakkak anket yapacaklar, çünkü ana gelir kaynakları pre, sezon pass ve kozmetik olacak, kozmetik tarafından istedikleri geliri elde edemeyince bunu açmak isteyeceklerdir. (PVP ve PVE etki etmediği için açılması mantıklı, yukarıda da belirttim mağazadan alıp satmak yerine direk itemi satın alır TLci)
Burada önemli olan trade sistemi, High class itemlerin saf halleri trade açık olmalı sadece (+1), TL yatırmak isteyenlerin tamamen önüne geçmek imkansız pazar sistemini tamamen ortadan kaldırır.
Upgrade kağıtları zindanlardan, np ile, çeşitli hayvanlardan düşmesini sağlayıp trade kapalı olursa yarar sağlayabilir, oyunu oynamayan bir kişi high class +5 itemleri toplasa dahi upgrade için o kapıda ihtiyaç duyacak, mecburen oyunu oynamak zorunda bırakılmalı.

SesliBilgilerTR

Rise Online World Content Creator
Gayet Açıklayıcı Olmuş Konu , Güzel Şekilde ilerliyor Oyun inşallah sorunsuz Oynayıp Yayın Açmayı Sabırsız Şekilde bekliyorum :)

ICO

Üye
Sabırsızlıkla bekliyoruz :)
Başarılar dilerim şimdiden .

JohnPlane

Üye
Mağazada satılan kozmetik ürünlerinin trade açılmama sebebi nedir? Pve ve pvp'ye etki eden bir durum değil bu. Kırdırdıktan sonra satılamaz hale gelmesi daha mantıklı değil mi?
Pve veya pvp etki etmeyecek durumları trade kapatmayın ki High class olan itemi neden satsın oyuncu, onu satıp birşey alması gerekir. Çok sınırlama yapmayıp oyun açıldıktan sonra bu konularda da değişikliğe gitmek yararlı olabilir.
Ko' yu çok oynamadığınız için bilmiyorsunuz herhalde, insanlar itemlerini para kazanmak için satıyorlar bunada Pay to win deniyor. Şuanki KO oyununda ev, araba fiyatına item çar satılmasının sebebi PUS itemleri ve İtem satışıdır.

BrhnGndz

Üye
Ko' yu çok oynamadığınız için bilmiyorsunuz herhalde, insanlar itemlerini para kazanmak için satıyorlar bunada Pay to win deniyor. Şuanki KO oyununda ev, araba fiyatına item çar satılmasının sebebi PUS itemleri ve İtem satışıdır.
Kozmetik ürünleri Pve pvp'ye etkisi yok.
Tam açıklayamadım sanırım, shard +1 gibi itemler tradeye kapalı olursa pazar sistemi tamamen yok olur. Bunun yerine shard+1 açık olsun tradeye ama +2+3+4+5 bir kağıt ile +6+7 başka kağıt ile +8 başka bir kağıt basilsin. Bu kağıtlar zindanlardan düşsün yada np ile alınsın, bu kağıtlar tradeye kapalı olsun, bu işi engellemek pazarı komple kitlemek ile çözülmesi mantıklı değil. Yani itemi+1 olarak pazardan alsa dahi upgrade için oyunu oynamak zorunda kalacak, hem direk TL ile item alınamayacak hemde pazarı olmuş olacak, ama sattığı shard+1 ile de oyuncu kozmetik ürünleri alabilsin, kozmetik ürünleri pazara kapalı olursa istenilen kadar satılamaz. Herkes öncelikli Pve ve pvp'ye etki edeceği için pre ve sezon pass alacaktır. 1-2 kostüm aldıktan sonra oyuncu kostüm almamayı tercih edebilir, ama onun yerine biri mağazadan kostümü alır o da oyun içi satın alır, Neticede mağaza yine aynı parayı kazanacak hatta kazancı artacaktır.
mağazadan kozmetik ürünleri alıp satan bu yolla bir miktar para elde edebilir doğru ama bunu ancak shard+1 düzeyde itemi almak için kullanacabilecek kaldı ki upgrade kağıdı da olmayacağı için bu durum kısmi olarak yarar sağlar, en başta kapalı olsun ilerleyen süreçte oyuncular bunu isteyeceklerini düşünüyorum, deneme yanılma yapılır, kapalı açılsın ilk.

IamDestan

Üye
soru-cevap çok güzel olmuş kafamdaki her sorunun cevabını aldım teşekkürler :)

EagleKartal

Üye

Lenovo IdeaPad 320 81BT001FTX Notebook bilgisayar ile minimum özellikte oynayabilir miyim ?​

bilgisayarda çift ekran kartı var ama güçlü olan ekran kartı AMD Radeon 530 modeli.

Bu şartlar altında oynayabilir miyim veya eksikleri nasıl kapatabilirim ? Ekran kartını değiştirmem gerekir mi ?

Yardımcı olanlara fikir verenlere şimdiden teşekkürler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt