Öneri Tüm önerilerim ve yeniler

Siyah34

Üye
Katılım
14 Kas 2020
Mesajlar
567
Puanları
43
Daha önceden açtım başlıkları tüm hepsini bir araya toplamak istedim. Bundan sonra önerilerimi bu başlık altinda editleyerek Aticam.
Ve öneri geldikce bir yorum bırakacağım.

Sizlerinde yorumlarınızı bekliyorum.

1-)Pazar ve takas takip. Kimin ne aldıni tüm herkes görmesi faydalı olur. Şüpheli olan bir item alışverişi report etme karşılıksız item verme gibi durumları yönetim gözünden kaçarsa diye olabilir. Ve oyunda açığı kullanarak bazı eşyalar yapıla bilir veya çoğaltıla bilir.(tahmini olabilir de olmayana bilir yazılımin güvenliğine bağlı ama her şirket oldu gibi yazılımda açık olma olasılığı yüksek) bunun için şeffaf bir biçimde bizde görürsek takip edebilir. Ve reportlaya biliriz.


Link:https://forum.riseonlineworld.com/konular/pazar-ve-takas-gorme.216/


2-)Hedef al at skilleri.
Oyun şuan da tıkla saldır mantığı ile çoğu yerde (Mage novasi, priest alan skilleri vb... Dışında)
Klavye kulanıyoruz.


Peki biraz da oyunculuğumuzu göstere bilcemiz skiller olsa. Örnek verirsek okcunun düz bir çizgide deşen ok atması ve bunun güzel bir hasar vermesi. Aynı şekilde belki hedef seçmeden skiller atılan skiller olması ve bunların yüksek hasar çıkarması ama zor tutması gibi bir olay yapılırsa çeşitlilik artar ve yetenekli oyuncu lari kesfederiz. Oyunun başında çıkması daha iyi olcani düşünüyorum.
Bu espor içinde bir katkı sağlar.
Ve bu tarz mmorpg gelen oyuncular içinde güzel olur.


Link:https://forum.riseonlineworld.com/konular/hedef-al-at-skilleri.273/


3-)Upgrade de silah değişsin(anket)


+1 den +10 +8 artık kaça kadar olacaksa bence upgrade yaptımiz da silahımızin şekli değişmeli ve üstüne bişeyler eklenmeli bu olabilecek dendini hatırlıyorum sizce olmalimi.


Link:https://forum.riseonlineworld.com/konular/upgrade-ile-silah-degismesi.309/


4-)Klan adası önerisi.


Klan adalarının tamamen bizim tasarlamamız güzel olduğunu düşünüyorum.
belli bir yapı ve sur verilir onları kendi tasarımlarımıza göre dizeriz.
herkese başta belli limitlerde yapı malzemeleri verilir, klanlar yaptıkları savaşlar veya aldıkları paralar geliştirmeler yapar.
(Görsele içerikler mağazada satıla bilir. heykel, tablo vb...)
klan sıralamasına göre birinci klanın en çok arsaya sahip olabilir. savunma hatları güçlendirile bilir.
her klan adasının mesleği olabilir balıkçılık ta yüksele bilirler madencilikte vb... böylelikle ekonomik olarak yükselip klan adalarını güzelleştire bilirler. görevler olabilir klan görevleri. bunlarda savunma hatlarını geliştire bilirler. klan adalarındaki tüm yapıların yıkıla bilir olabilir savaş anında(gelecekte olabilecek bir şey) buda surların farklı yönlerden korumaları gerektiğini bilirler. taktiksel savaşa dönüşür. saldıranın zayıf olan yeri bulması, savunanın ise en sağlam nasıl savuna biliriz tarzında bir savaş olur.


Link:https://forum.riseonlineworld.com/konular/klan-adasi-onerisi.263/


5-)jousting Duello sistemi ve binek savaşlar


Öncelikle değinmek istedim 2 ırk olcak bunlar. eski çağlardaki jousting oyunları oynatıla bilir.
jousting attan düşürme oyunudur. 2 taraf karşı karşıya geçer ve mızrakları ile attan düşürürler. ya ölürler yada yaralınırlar.
rise online fps kamerası ile oynanacak ve bir duello tarzında olcak


Link :https://forum.riseonlineworld.com/konular/jousting-duello-sistemi-ve-binek-savaslar.394/


6-)archer mage skil önerisi
bir parti klon ordusu üretebilir ve onları yönlendire bilir(belli bir alanda veya karakterinin yakınlığına göre)
klonlar normal karakter gibi görüne bilirler. klonların kıyafetleri skil penceresinde seçilebilir veya karanterin üstündeki item lere göre eş değer itemlerdeki farklı job lardaki klonlara konulabilir. bu skil savunma, kafa karıştırma ve pusuya düşürme gibi olaylar olacağı için archer mage uygun olarak gördüm.


Link :https://forum.riseonlineworld.com/konular/archer-mage-skil-onerisi.1961/


7-)Ses iletişimi Herkese Açık olmalı


Mmorpg açılımı devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu'dur.
ama gördüm rol yapmada zayıf kalıyoruz. benim tavsiyem iler ki dönemlerde sadece parti içi iletişimden ziyade bir kullanıcının yanına gidip konuşmaya başladığımızda bizi duyması.
Ben meslekler geldiğinde o mesleğe bürünmek isteye bilirim bunu ses ile yapmak isterim veya biri ile alışveriş yaptığımda sesli olarak pazarlık yapmak isterim. yani o duyguyu yaşamak istiyorum.
Gta5 ses mantığı(ts3) kullanıla bilir yakın oyuncu fazla ses uzaklaştıkça azalan bir ses olabilir ve nereye bakarsanız o yönün konuşma sesi gelir.
bunun seçenekleri tabi ki kapatmak karşıdakini mute lemek olmalı.


son olarak küfür ve hakaretler olabilir. ama zaten bir şey korkarak yaparsa hiç bir şey yapmadan yerimizde sayarız. bu gibi küfürleri report seçeneği ile takip edile bileceğini düşünüyorum.


Link :https://forum.riseonlineworld.com/konular/ses-iletisimi-herkese-acik-olmali.1959/


:cool:Özel skinler(anket)


Belli tarihte çıkan skinler olsun mesela hatıra skinleri tarzı bunlar bir daha satılmasın örneğin 2020 yıl başı silah skini.
(trade ve satılma konusunu bilemiyorum)


Link :https://forum.riseonlineworld.com/konular/ozel-skinler.480/


9-) Güvenlik ve Telefon uygulamasında olması gerekenler hk


Merhaba Öncelikle P-Pro TV yaptı Söyleyiş için Teşekkür ederim.
Telefon uygulaması için bazı önerilerim var.
ilk olarak bir kişi doğrulamayı geçip bizim karakterimize girdinde. otomatik bir yerde doğması mantıklı olur.
2'ci güvenlik duvarı gibi telefonda bu benim seçeneğine tıkladığında bizi otomatik olarak en son karakterimizi bıraktığımız yere bırakır.
bir nevi bekleme salonu gibi.
ek olarak + basma trade etme ve savaş haritasına çıkma, mob saldırma kapatıla bilir.
(Kötü niyetli biri exp düşürmek için bile karaktere girebilir.)
Bir nevi burhan beyin dedi gibi gezmek için kullanır.
bu önlemlerin hepsi biz ayarlaya bilir olmalı. mob vurma olsun savaş haritasına çıkmak olsun telefonda ayarlana bilir bir seçenek olabilir.
ek olarak. bir trade veya pazarda steam daki gibi telefonda ve mailden onay mantığı da eklene bilir. artık bu kadar güvenliği aşıp bunları yapa biliyorsa değil bu direk başlangıç ayarı olarak verilmeli. çünkü kimisi bu güvenlik önlemlerini yapmak istemeye bilir.


mobille birlikte yeni ip algılandı uygulaması olmasını tavsiye ediyorum. yine steam dan örnek vereceğim yeni bir yerde oturum açıldığında e mail kod gelmesi gibi(Bu direk herkes için olması en sağlıklı olanı sinir bozucu ama güvenilir bir yöntem).


Link:https://forum.riseonlineworld.com/k...masinda-olmasi-gerekenler-hk.2077/#post-10499


10-)Kervan sistemi Gelmelimi ?


Sikroad Online'da olan kervan sistemini almanız çok iyi olabilir. Peki bu nedir bu kervan olayı belirli itemleri bir şehirden başka bir şehre taşınması. Oyunda taşıyan ve soyan bir ekip var. Taşıyan ekip kervanlarını koruyor ve haydutlara karşı savunuyor ,sonunda ödülünü alıyor. Öncelikle bazı itemleri craft'lamak için kervan kullanılabilir. Örneğin Reaper Craftlamak için demir bir şehirden demir aldın ve işledin , diğer şehire gitmek için bunu kervanla taşıman gerek (üstünde taşınmayacak kadar ağır olması sebebiyle ) . Farklı bir kervan önerisi ise meslek olarak kervan pazarcısısın örneğin domatesi alıp şehirde satman lazım bunu için kervan kullanman lazım. Tabi bu kervanlara saldıran haydutlar da olacak Silkroad gibi pelerin (pvp yapmayı sağlayan item) takıp haydut olabilirsin. Ek olarak bir haydut şehri olabilir. Gelelim klanlardaki kervan sistemine klan adaları olacağı için geliştirmeler olacak bunlarda bazı geliştirmeleri sadece para ve adam keserek değil bu kervanları kullanarak yapı ve geliştirme malzemeleri taşınacak diğer klanlar bu itemleri yağmalayabilecek (2 yada daha üstü klan olabilir) Ek olarak saldıran haydutların belki bir şeyler kaybetmesi mümkün olabilir.


Link:https://forum.riseonlineworld.com/konular/kervan-ticareti-ve-clan-ticareti.454/


Ek olarak bir arkadaşımız güzel biçimde kervan sistemini anlatmış oraya girmenizi tavsiye ederim. Link:https://forum.riseonlineworld.com/konular/kisitli-ticaret-kervan-sistemi.2154/


11-)Event veya savaş önerisi


Gemi savaşı.
Bu savaşda gemilerimiz le yelken açtımız bir savaş olcak ama. Diyerki gemi savaşlarından farklı olarak bu rise online adapte olan bir savaş olcak.
Nasılmi olacak. Öncelikle gemi sürme mekanikler aynı. Lakin attimiz toplar biraz değişik olcak. Örnek verirsek bir gemide asas var ise gemi belli bir saniye görünmez olcak. Veya bir Mage varsa gemi saldırdin da saldıran gemiye donacak ve etrafındaki sularda donacak. Bunun beli bir süresi veya fire Mage önlenecek. Yani skilleri gemide kulanicaz kısacası. Ama her skill ve sınıfın bir karşılığı olacak. Dademin dedim gibi ice Mage dondurdu ama fire Mage buzu eritti. Görünmez oldun ama karşı okçu görünmezliği bozan bir alan skili attı. Böylelikle çok zevkli bir event veya savas olcak. Sizin düşüncelerini neler.
(burhan bey dedi için böyle bir kapsamlı yazı yazdım. Event leri öneri bilirsiniz farklı haritalar da olacağı için daha kolay olur demişti)


Link:https://forum.riseonlineworld.com/konular/event-veya-savas-onerisi.351/


12-)Karma parti


Oyunda her sınıfın bir değeri olması gerektiğini düşünüyorum. Bunu için parti borusu aklıma geldi. Parti Mage priest warior ve asas oldunda damege ve deff bug gelebilir Veya pasif ve aktif yetenekler sınıf lar arasi etkileşime geçebilir.
Biraz daha derinlestirirsek bir Mage ve warior ele alalım. Light Mage ve tank warior skilleri birbiri ile etkiliseme geçti ve bu bize ortak kulunilan bir skill olabilir. Veya pasif yetenek aktif olabilir.


Karma partileri görmek için böyle şeyler yapıla bilir.


Link:https://forum.riseonlineworld.com/konular/karma-parti.2717/

13- Deniz map'i
Kucuk adaciklardan ve gemilerden oluşan deniz canavarlarinin oldu bir map. Burda zindan tarzı su altında giriş yaptınız bir yer olması güzel olur.
 
Son düzenleme:

Siyah34

Üye
Katılım
14 Kas 2020
Mesajlar
567
Puanları
43
14- bir öneri üstüne. Arkadaş asasların kapsonlu olması asasın zırh gitmesinin mantıklı olmadini söylemişti. Çok hak verdim aynı şekil mageler içinde.

Asas normal gerektiği asas kıyafetleri olabilir bu da ağırlık yapmadı için daha mantıklı olur.
Ne kadar ağırlık olursa belki koşu hızı ona göre etkilene bilir.
Mageler deki hafif tül büyücü kıyafetleri ise Mage nin büyülü bir kalkan oldunu ve dışardan gelen hasarları o kalkana takıldı efeckti
 

huseyin35

Üye
Katılım
28 Kas 2020
Mesajlar
297
Puanları
43
14- bir öneri üstüne. Arkadaş asasların kapsonlu olması asasın zırh gitmesinin mantıklı olmadini söylemişti. Çok hak verdim aynı şekil mageler içinde.

Asas normal gerektiği asas kıyafetleri olabilir bu da ağırlık yapmadı için daha mantıklı olur.
Ne kadar ağırlık olursa belki koşu hızı ona göre etkilene bilir.
Mageler deki hafif tül büyücü kıyafetleri ise Mage nin büyülü bir kalkan oldunu ve dışardan gelen hasarları o kalkana takıldı efeckti
İste o arkadaş benim :)
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst Alt